KİRAZ FESTİVALİ, İKİ KONSER BİR YARIŞMA ARASINA SIKIŞTIRILMIŞ ...

KİRAZ FESTİVALİ, İKİ KONSER BİR YARIŞMA ARASINA SIKIŞTIRILMIŞ ...

Kaldırın gitsin.

Çıkın yapın bir açıklama; Ey! Sevgili Tekirdağlı hemşehrilerimiz, bu KİRAZ FESTİVALİ denilen icat artık bize yük gelmeye başladı, zaten son bir kaç yıldır işin cılkını çıkarttık. Biz bu KİRAZ FESTİVALİ işinden hiç hoşlanmıyoruz, zaten BECEREMİYORUZ! Karar verdik yapmamak en iyisi.

Çıkın yapın bu açıklamayı. En azından böyle bir karar verseniz de halk her yıl beklenti içinde olmasın. Her geçen senenin ardından BU YIL BELKİ DAHA İYİSİ DÜZENLENİR beklentisine giren o kadar çok sayıda Tekirdağlı var ki, siz bunun farkına varamıyorsunuz.

On yılalrdır Tekirdağlılar için sembol haline gelmiş, adının festival olarak anıldığı geleneksel organizasyonu son yıllarda  gözden düşürmeyi başardınız. Uluslararası kimlik kazandırılması gündemde olan TEKİRDAĞ KİRAZ FESTİVALİNİ 3 YIL İÇİNDE PANAYIR YAPTINIZ YA SİZE NE DEMELİ?

 Döneminizin ilk '' fetivalini '' Ekrem Eşkinat'ın ''BELEDİYESİ!'' yapmaya çalıştı ve ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Sonraki yıl, Ekrem Eşkinat etekleri zil çala çala bu önemli organizasyonu büyükşehire yıktı. Onlar Eşkinat BELEDİYESİ'NİN yaptığının üzerine TÜY DİKYİLER!... 

... günlerden Çarşamba fakat PERŞEMBE görünüyor.

Allah aşkına. Birisi çıkıp; ( Sanatına, sanatçılığına ve şahsına asla tek bir şey söyleyemeyezeğimiz, söylemediğimiz, haddimizin de olmadığı) Bizim oraların ablası, SUZAN KARDEŞ hanım efendinin buralarda kaçıncı konser, festival, davet adı her neyse sahne aldığını söylesin. Başımızın üzerinde yeri olması bir yana, ama BIKTIK BE ARKADAŞ. Alay konusu olmaya başladı. 

Diğer festival düzenleyen belediyelere bakıyorsunuz, revaçta, gündemde, popüler olan kim var kim yok oradalar. Tekirdağ bir kaç isme mahkum bırakılmış, getirilen sanatçılarla  evden çıktığımızda trafik ışıklarında her gün karşılaşır olduk. Evlerini barklarını buraya taşımışlar. bazıları trafik ışıklarından karşıya geçerlerken neredeyse etraftaki gençlerin kollarına girerek geçecek kemale ermişler.

Açıkçası;Suzan Kardeş ablamız ve ardından '' M.S( ? ) ''  KAÇTA KURULDUĞU DAHİ BİLİNMEYEN, neredeyse 4 nesildir bizlerle olan GURUP GÜN DOĞARKENİN YENİLENEN ÜYELERİNDEN BİR KAÇI İLE SÜRDÜRÜLMEYE ÇALIŞILIP BAŞINDAN GURUP ÇIKARTILMIŞ HALİNİ DİNLEMEKTEN '' BIKTIK. ''

 Tamam, kabul sanatçı kişiliklerine ve sanatlarına saygımızın sonsuz olmasıyla birlikte tarihe isimlerini altın harflerle kazımış bu değerli üstadları bizlere sunan başta Ekrem Eşkinat'ın şahsında BELEDİYESİNE ve ardından Eşkinat'ın eşinin sınıf arkadaşı olan, Eşkinat'ın belediye başkanı seçilmesi ile birlikte GÜN DOĞARKEN olan guruba! gerçekten '' GÜNÜN DOĞDUĞU '' başta bayan Eşkinat'ın sınıf arkadaşı Burhan Şeşen bey efendiye teşekkürü borç biliriz. Kendisi aynı zamanda TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SANAT DANIŞMANLIĞI GÖREVİNİ '' BAŞARIYLA '' DEVAM ETTİRMEKTE...

... KADİR AĞABEY; TEKİRDAĞDA SANATTAN ANLAYAN HİÇ KİMSELERİ BULAMAMIŞ EKREM EŞKİNAT'IN EŞİ HANIM EFENDİNİN SINIF ARKADAŞI OLDUĞU BELİRTİLEN DEĞERLİ BİR MÜZİK ADAMINI TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SANAT DANIŞMANLIĞINNA GETİREREK, TEKİRDAĞ'A BU MANADA BÜYÜK BİR KAZANIM İMKANI SUNMUŞ!!!  Ekrem Eşkinat ''BELEDİYESİ'' haftalık sanat etkinliklerinde de sürekli katkı sunmakta olduklarını biliyoruz. Bu hizmet ve emeklerinin karşısında para alıyorlar mı, almıyorlar mı yoksa Tekirdağ sevgisinin karşılığında bedelsiz mi bu külfeti çekiyorlar bilemem. Beni ilgilendiren kısmı o da değil. Emek varsa karşılığı mutlaka ödenmeli. Ama sürekli aynı kişiler ve aynı SANAT MERKEZİ! bu kadar çok yorulmamalı. Onlara ve onların diğer hayranlarına da fırsat tanınmalı. Başkalarınada GÜN DOĞMALI! 

Paranız, bütçeniz mi yok? 

Festival etkinliklerini iki konser bir yarışmaya sığdıracak aklı nereden aldınız? Sanat, kültür DANIŞMANLARINIZ NEREDELER? Sadece sanatçı, gurup organizasyon, anlaşma kısmında mı DANIŞMANLIK yapıyorlar? Anladım, GÜN DOĞMASI lazım. Zaten o seçimlerin hemen ardından DOĞAN GÜN hiç batmıyor ki, nasıl bir gün doğmasıysa? 

Kiraz Festivali başlıyor. Dedik ya, Bu gün ÇARŞAMBA ve PERŞEMBE de görüşmek üzere.

NOT: festival ve konser organizasyonlarında görevli, sorumlulukları sadece görev almaktan ibaret belediye personeline üzerlerine düşeni fazlasıyla yerine getirme gayretlerinden dolayı kamuoyu adına teşekkür ediyorum. Teşekkürü hak etmeyenlerin akıbetleri malum. Her biri her yere savrulmuş durumdalar. 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor