TEKİRDAĞ'DA  UYUŞTURUCU KULLANMA YAŞINDAN HABERİNİZ VAR MI?

TEKİRDAĞ'DA UYUŞTURUCU KULLANMA YAŞINDAN HABERİNİZ VAR MI?

Tekirdağ'da uyuşturucu kullanma yaşının NERELERE düştüğünden haberimiz var mı? Haberi olması gerekenlerin HABERLERİ VER MI? istatistikleriniz mutlaka vardır. Bu istatistikler doğrultusunda çalışmalarınız neler?  İmalatına, satışına ve kullanılmasına yönelik çalışmalar neler?

Kullanımı ORTAOKULLARA kadar düşen uyuşturucu; Tekirdağ genelinde nerede imal edilir, nereden, hangi kanallardan temin edilir, farklı yerlerden Tekirdağa nasıl sokulur, pazarlayanlar kimler, kuriyeler kimler, sokağa sürenler kimler, hedef kitleleri kimler gibi, gibi bir sürü soru işereti ve aslında bilinen ama her nedense önü alınamayan bir sarmal bu...

... uyuşturucu ile mücadeledeki hesabı sadece EMNİYETE kesmek, polisin mücadelesi ile yetinmek işin en kolay yönü. her zaman olduğu gibi ya yükü ya da iftirayı belli bir kişiye, kuruma atmak bizler için en kolayı. 

Uyuşturucuyla savaş, terörle savaşın belkide en önemli halkası. Uyuşturucunun her gramından TERÖR ÖRGÜTLERİNİN PAYI VAR! Malum hamasi laflarla uzatmaya gerek olmayan bir konu. PKK ve FETÖ uyuşturucudan kazandıkları parayı hiç bir faaliyetlerinden kazanamıyorlar. Himmet, haraç, pezevenklik, kaçakçılık gibi yollardan kazanılanlar uyuşturucu gelirinin yanında yok denecek kadar az.

Tekirdağ'da UYUŞTURUCU KULLANMA YAŞI ORTAOKUL SEVİYESİNE KADAR DÜŞMÜŞ! Bunun üzerine daha ne söylenebilir? 

 Valilik makamı, Kaymakamlık makamı, Cumhuriyet Başsavcılığı makamı, Belediye başkanları,Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü  en son olarak Emniyet Müdürlüğü ve aileler... neden mi  en son Emniyet Müdürlüğü? Uyuşturucu ile mücadelede görevini en iyi ve gerektiği biçimde yapan kurum ve personel  Emniyet olduğu için Emniyet Müdürlüğü sorumluluk ve görev bilinci olarak zaten üzerine düşeni fedakarca yerine getiriyor. Sorumluluk paylaşmında en etkin olmasından dolayı sonda yer vermek gerekli.

Nasıl, hangi yöntemlerle gibi ahkam kesecek bilgi, yetki bizde bulunmadığı için buradan ahkam kesmemize gerek yok. Varsa bile kendimize kadar. İşitn teknik, yasal, sosyolojik boyutları ve diğer yönleri yetkili ve etkili makamların bilgisinde. Bizler yetkililerin bu bilgi ve yetkilerinin  ETKİYE dönüştürülmesinin önünü açmak, hatırlatmak, haddimizce uyarmak kısmını üstleniyoruz. Basın bu konuda duyarlılığını gösteriyor ve göstermeye devam ediyor. Basın kuruluşlarını buna aktif biçimde dahil etmek gereği kaçınılmaz. Görev beklemeden gazeteci arkadaşlarımız bu UYUŞTURUCU CANAVARLARI ile ilgili yeterli olmasa dahi etki alanlarındaki görevlerini yerine getirmeye çalışıyorlar. Bu bağlamda uyuşturucu haberleri adli veya sonucu yönünden oldukça değişik dramları beraberinde göz önüne sermeye yettiyor.

Herkes kendi kapısının önünü temizlemeli. Buradan yola çıkarak, yetkili ve etkili kişi, kurum ve kuruluşları sorumluluk almaya davet etmek gerekiyor. 

Sosyal, kültürel, sportif etkinliklerin yanı sıra UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE için bütçeler ayrılmalı, Özel işletmeler, sanayi kuruluşları, iş adamları Tekirdağ'ın ne sporuna, ne sosyal etkinliklerine duyarsız, sadece Tekirdağ ve Tekirdağ'ın emeğinden, suyundan, havasından, deresinden, denizinden her şeyinden kazanan sanayiciler, liman işletmecileri, ticaret odaları, OSB yönetimleri akla gelebilecek tüm kurum, kuruluşlar bu soruna ACİL EL ATMALILAR. 

Başka söze gerek var mı?

TEKİRDAĞ'DA İL GENELİNDE UYUŞTURUCU KULLANMA YAŞI ORTAOKUL SEVİYESİNDE!!!

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor