SAVAŞ BAŞLADI...

SAVAŞ BAŞLADI...

Yangın o kadar büyük ki, sıçrayacağı yerler daha ilk tutuşturma anından önce hesaplanmış, planlanmış. Aylar öncesinde, hatta bir yıl önce yine buradan yazmıştım. KAVGA BÜYÜYECEK! demiştim. Her geçen gün büyüyen kavganın, alevlenen yanngının merkezinde yine biz varız.

Kavga açık savaşa dönüşürken, tarafları ve tarafların olası ataklarını iyi hesap etmek gerekli. Nedenine gelirsek, neden çok açık. İPEK YOLU! ... 65 ülkeyi kapsayan ve 100 bin Km lik bir kat edilen mesafeden, kara ve deniz yolu ulaşımından söz ediyoruz. Tarih kitaplarında, belgesellerde izlediğimiz İPEK YOLU evet kavgayla, ağız dalaşıyla başlayan şimdi SAVAŞ olarak devam eden to be or not to be noktasına gelen bir gerçek.

Savaş her geçen gün kızışarak, dozunu arttırarak devam edecek. İPEK YOLU üzerinde yer alan 65 ülkenin 15'i AVRUPA ülkeleri. İngiltereden 10 Nisan günü haraket eden Trenin güzergahı belliydi. Trenin haraketinin ardından ilk ciddi ikaz gecikmedi. LONDRA'DA PARLAMENTO ÖNÜNDE BİR ARAÇ YAYALARIN ARASINA DALDI VE 5 ÖLÜ 22 YARALI!... ardından MANCHESTER saldırısı ve sonrası. ABD ve Birleşik Krallık arasındaki savaşın açıktan açığa ilk atışlarıydı. ((( bunu daha 1 yıl önce sırada LONDRA VAR diye yazmıştık.))). Şimdi sırada neresi mi var? Trump göreve gelir gelmez Katolik olan FBI başkanını neden görevden almış olabilir diye düşünmek sıradaki adresi bize gösterir mi acaba? İPEK YOLUNUN İLK VE SON DURAĞI HANGİ LİMAN ŞEHRİDİR? Bu kolay iki sorunun cevapları bize sırada ve diğerlerinden daha güçlü ses getirecek eylemin olası adresini verir.

Savaşın adı, İPEK YOLU demiştik. Faaliyete geçirilmesi demek Çin ve Avrupa arasındaki ticaretin her bakımdan , diğer etkenleriyle birlikte katlanması demek. ABD açısından ise ABD İMPARATORLUĞUNUN ÇÖKÜŞÜ demektir. Trump ve Pentagon bu durum karşısında refleks geliştirmek zorunda olduklarını biliyorlardı ve CIA derhal devreye girdi. Afgnistan ve İngiltere derken mesajın 3. ve en büyük, en çok ses getirecek kısmına gelindi. Yukarda bahsettiğimiz ADRES! için sıkıntılı, tedirgin ve endişe dolu zamanlar çoktan başladı.

Biz ne yapıyoruz? Türkiye ne yapıyor? 

Türkiye'nin bu gelişmeler karşısında eli armut toplamıyor. Olduğu yerden oyunu izliyor falan zannedenler büyük yanılgı içindeler. 

FETÖ, PKK ve sınır ötesinde PYD, DAEŞ gibi terör örgütleri ile savaşırken, '' KENDİ MAHALLESİNDEKİ HAİNLERLE'' de mücadelesini sürdüren Türkiye, Küresel gelişmeleri takip edip bu gelişmeler karşısında pozisyon belirlemeye devam ediyor. 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI