BUDA BİZE DERT OLSUN.

BUDA BİZE DERT OLSUN.

 

22 yaşında, hayatının baharında genç bir eğitimciyi, öğretmeni ebediyete uğurluyoruz.
AYBÜKE ÖĞRETMEN!
PKK kurşunlarıyla ŞEHİT edildi. Memleketin bilmem neresinde, bir çoğumuzun haritada yerini dahi gösteremeyeceğimiz bir köşede şerefsizlerin kurşunlarıyla toprağa düştü. 
Aybüke, müzik öğretmeniydi.
Evet ÖĞRETMENDİ. Öğretmek için, eğitmek için oralardaydı. Gerçi buralarda olsa ne değişecekti ki?

Ah, vah o da bir kaç gün, belkide bir kaç saat. Ardından... 
... Türk halkının beyinlerini uyuşturan, çevresinde, yanı başında neler olup bittiğinden bi haber ettiren, aile yapısını sarsan açıktan açığa BAĞIMLI yapan saçma sapan yarışmalara, her bir bölümü saatlerce süren dizilere mahkum kılan MEDYA CANAVARINA SONSUZ BİAT.

Aybüke, hainlerce katledildi. Onu katledenler, daha geçen hafta KIRMIZI FULARLI KIZ diye neredeyse kahraman ilan edilecek HAİN KAHPENİN dağdaki arkadaşlarıydı. O kahpe hainin taziyesine koşanlar, işte o yarışma, bu dizi diye kanal kanal gezen bizlerden besleniyorlar. Nasıl mı? Umursamaz, gamsız, alışmış, algıları, hassasiyetleri, değerleriyle oynanmış toplumun bireyleri onların değirmenlerine ancak su taşırlar. Bilerek değil. Duyarsızlaşarak!

Türk halkı, her nereden olursa olsun her alanda, her türlü sömürülüyor. Duygularıyla, algılarıyla, değerleriyle aklınıza geldik, gelmedik bir çok yerden ve araçla sömürülüyor.

Hortumu takan halkı sömürüyor. İnanç hassasiyetleri, özgürlük hasletleri, ırki özellikleri... hortum nereden takılıyorsa o noktadan emilme başlıyor.

Yeter ki, halka bir düşman gösterin. O gösterdiğiniz düşman, bir kesimin değerlerine karşı olsun. İşin en kolayı bundan sonrası. O kanaldan sömüre bildikleri kadar sömürüyorlar. Sağı, solu, CHPli, MHP li, AK Partili, dinci, Atatürkçü, Alevi, Sünni, Kürt, Türk, Milliyetçi, Liberal, Faşist, Sosyalist hiç fark etmiyor bunlar için. Hortumlarını uydurabildikleri her yerden EMMEYE! başlıyorlar.

Bir gün ilahilerle, yarın İzmir marşıyla, himmetle, diğer bir gün mezheple çıkıyorlar karşımıza. Halkların kardeşliğini de sömüren bunlar, hakkın adaletini de.

Hırslarımızı, kinlerimizi, egolarımızı, hayallerimizi, geçmişimizi, geleceğimizi, ideallerimizi rehin almışlar. Kabul edelim ama teslim olmayalım. REHİN ALINMIŞIZ! Ama ellerinde rehine olarak kalmaya niyetimiz olmadığını da bilmeliler. Bildirelim.
Hamasete gerek yok. İnkara da gerek yok. Her birimiz aynıyız. Kimimiz inancımızdan, kimimiz ideolojiden, kimimiz maddiyattan, kimimiz cehaletimizin kabulünden teslimiz bunlara.

Tedbir mi?
Okumak, öğrenmek, bilgiye erişmek, öz benliğimizden ödün vermemek, günlük gailelerin ardından adam sende demeden bizi biz yapan değerlere yani bize, kendimize, özümüze dönerek... KENDİ KENDİMİZİ ACIMASIZCA ELEŞTİREREK!, kısacası; TİTREYEREK! kendimizi bulabiliriz.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI