EMPERYALİSTLERİN ''KULU!''  SENİN,CUMHURİYET HALK FIRKASINDA NE İŞİN VAR?

EMPERYALİSTLERİN ''KULU!'' SENİN,CUMHURİYET HALK FIRKASINDA NE İŞİN VAR?

Meclis Araştırma Komisyonu 15 Temmuz darbe girişimi hakkında raporunu hazırladı. Buna karşılık komisyonda yer alan CHP li vekiller bir raporda onlar hazırlamışlar. CHP üş yüz sayfalık raporun daha birinci sayfasında kendilerince genel içeriği ortaya koyabilmişken acaba neden üç yüz sayfa için zaman harcamış anlaşılması zor.

Kılıçdaroğlı, 16 Nisan öncesi yaptığı GAFI düzeltebilmek için, hani 15 Temmuz un KONTROLLÜ DARBE olduğunu iddia etmişti, o iftiradan da öte söylemini düzeltebilmenin uğraşını verirken, CHP li komisyon üyeleri raporları hakkındaki sunumlarında söze; 15 TEMMUZ KURGULANAN, KULLANILAN VE ''AKP'' TARAFINDAN YÖNLENDİRİLEN KONTROLLÜ DARBEDİR. diyerek başladılar. Buradaki KULLANILAN VE YÖNLENDİRİLEN  kısmının sonraki günler için söylenmiş olduğu anlaşılııyor.

Bu açıklamayı CHP li iki vekil yanyana  yaptılar. Erkut Erdoğdu ki, namusu, şerefi ve mertliği ile ünlenmiş bir karakter abidesi olarak her zaman anılan ve bilinen bir Milletvekilidir. Söylemleri keskin, çıkışları sert dahi olsa Erdoğdu'dan bu derece İFTİRA yüklü açıklamalar hiç bir zaman gelmemişti. Açıkçası Erdoğdu, açıklamayı yaparken ŞAŞIRDIM.

Başta PKK ve diğer terörist örgütler olmak üzere TÜRK ve TÜRKİYE alehtarı kim var kim yok o safta yer alan ONLARIN KULU olandan söz etmeye dahi gerek yok. Adam tiyniyetini zaten ortaya koymuş ve o yönde devam ediyor. Bakalım daha ne kadar ve nereye kadar devam ettirecek?

15 Temmuz'u hala kısır iç ve siyasi polemik konusu yapmaya devam eden, öncesini ve sonrasını, dış bağlantılarını görmezden gelerek kısır gündelik siyasi malzeme konusu yapmakta ısrar edebilen bir zihniyete buradan zman ayırmak dahi beyhude. Ancak insan yinede üzülmeden edemiyor. Ciddiye almak bir yana Türk siyasetinin, ana muhalefetinin geldiği, getirildiği hal için üzülmemek elde değil.

Bu zihniyet için 15 Temmuz hala bir kurgu, hala iyi ele alınmış mükemmel bir senaryo. Vır, vır, vır hep aynı nakaratlar, sürekli iftiralar, ardı arkası gelmeyen hurafelere dayalı mantıktan ve vicdandan uzak kurgularla birlikte yoğurulan senaryolar, kaos planları ve komplo teorileri. Ya gereğinden fazla ROMANTİK ya gereğinden çok ama çok az DUYARLILIK işte bu zihniyetin genel eksiği ve rahatsızlığı bu. CHP nin yöneticilerini onlların olaylara, gelişmelere yaklaşım biçimlerini anamak mümkün değil. Ya gereğinden fazla karamsarlar ya da gereğinden fazla iyimserler.

15 Temmuz için hala daha; KURGU, SENARYO, KONTROLLÜ DARBE gibi lakırdılar eden bir anamuhalefetiniz varsa gülermisiniz , ağlarmısınız kararı siz verin.

CHP tabanı bu günlerin CHP tavanındakilere hiç yakışmıyor. Ulusalcı, milliyetçi, inançlarında özgürlükçü, Atatürk ve onun ilkelerine sonsuz bağı sayesinde dik duran İRADENİN SAHİPLERİ genel merkez ve meclis çatısındaki  bu zihniyet tarafından yönetiliyor olmayı hak etmiyor. Onlar; ATATÜRK'ÜN CUMHURİYET HALK PARTİLİLERİ. Onlar HALK FIRKASININ DEVAMI OLAN KURUCU İRAADENİN TEMSİLCİLERİ.

Dağda askere, polise, öğretmene, okula giden bebelere mermi sıkan, bomba atan hainlerin cenazelerinde ön sflarda, salya sümük ağıt yakan EMPERYALİZMİN KULU! şerefsiz her kim olursa olsun YAKASINDA CUMHURİYET HALK FIRKASININ ROZETİYLE, CUMHURİYET HALK FIRKASININ SAYESİNDE SÖZDE VEKİLLİK TASLAYAMAMALI, TASLAMASINA MEYDAN VERİLMEMELİ!

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor