HER SÖZÜ  '' ONE MİNUTE '' ZANNEDİYORLAR...

HER SÖZÜ '' ONE MİNUTE '' ZANNEDİYORLAR...

Türkiye Hahambaşlığı Vakfı, 2 ve 3 Ocak 2017 tarihli iki ayrı yazımdan dolayı beni İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet etmiş. TCK 216, 213 ve 215. maddelerine dayandırdıkları şikayetleri söz konusu. O tarihli yazılarımızın başlıkları ise; 

 MERAK EDİYORUM. NE ZAMAN HANGİ SOKAĞIN ADI ''NUR-U ZİYA'' YAPILACAK?  ile   EŞKENAZLAR VE SEFARATLAR HER TAŞIN ALTINDA BUNLAR VAR ... Başlıklı bu iki yazım TÜRKİYE HAHAMBAŞLIĞI VAKFI tarafınca savcılığa şikayet ediliyor ve onlara göre TCK nın yine onlara göre kendilerince ilgili maddelerinden yargılanmamız talep ediliyor. 

Şimdi, HAHAMLARCA ben ANTİSEMİNİSTİM! '' Ama, değiim. Olsam neden saklama, gizleme, inkar etme gereği duyayım ki. milyonlarca ANTİSEMİNİSTTEN biriside benim der çıkarım işin içinden.

E bizede bu yakışırdı!

TÜRKİYE HAHAMBAŞLIĞI VAKFI bizim yazılarımızdan rahatsızlık duymuş! Onlar bu rahatsızlığı duymuşlarsa, hakkımızdaki şikayet onlar üzerinden yapılıyorsa ess RAHATSIZ OLANLAR ÇOK DAHA BAŞKALARI DEMEK ANLAMINI TAŞIYOR. 

DİYANET VAKFI bizden şikayetçi olsaydı o zaman üzülürdük. Kendimizi gözden geçirmemiz gerektiğini o zaman düşünebilirdik. 

Ayrıca, TÜRKİİYE HAHAMBAŞLIĞI VAKFI o yazılarımızdan neden alınmışlar merak etmedim değil. Yazıların NERESİNDE  ONLAR VAR? KENDİ KENDİLERİNE NEDEN ALINGANLIK GÖSTERMİŞLER? Tarihibir kaç not var. Herhangi bir kaynaktan basitçe elde edilebilecek bilgiler var. Kötü, fena, çirkin taraflarını neden tümünü KENDİ ÜZERLERİNE AINMIŞLAR Kİ? Her dine mensup iyiside var kötüsüde...

... Her neyse:

Bizi alalade birileri şikayet etmiş olsalar veya eften püften yerlerden gelse bu şikayet şaşırırdık. Ya şimdi, şaşırdık mı? Kesinlikle ŞAŞIRMADIK!...  

... CUNHURİYETİMİZİN SAYIN SAVCISININ HUZURUNA GİDEREK KONU HAKKINDAKİ BİZE YÖNELTECEKLERİ SORULARA CEVAPLARIMIZI VERECEĞİZ VE İFADEMİZ SONUCUNDA,TAHKİKATIN ARDINDAN SAVCIMIZ GEREK GÖRÜRSE HAKKIMIZDA ŞİKAYETÇİ OLUNAN TCK MADDELERİNDEN YARGI ÖNÜNE ÇIKACAĞIZ. BAĞIMSIZ TÜRK YARGISININ  BU KONUDA VERECEĞİ HER KARARI GÖĞSÜMÜZDE MADALYA OLARAK TAŞIYACAĞIMIZDAN HİÇ KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN.

Türkiye Hahambaşlığı Vakfı'nın yöneticilerine teşekkür ediyorum. 

Malumun ilanı onları oldukça rahatsız etmiş. Ancak ANTİSEMİNİST olmadığımın altını çizerek tekrarlıyorum. Yazıların bir kaç ayrı böümünde BAHSİ GEÇEN YEREL UNSURLARIN! sizi tahriki ve teşviki ile giriştiğiniz bu işten dolayı teşekkür ediyorum. Birilerinin hem de epey önemli birilerinin canını fena derecede sıkmışız ki yazdığımız yazılar hakkında şikayetçi olunmuş. Bu ilk adım işin yasal kısmı, diğerlerine de bakarız. BEKLERİZ!...

Aslında hata yaptılar. Basit bir tekzip isteyebilirlerdi. Şimdi bu tür bir konuda yazı yazmayı, böylesine bir konuda araştırma yapmayı HAYAL dahi edemeyecek olanları kıskandıracaklar. Eften püften onlarca davası olan, onlarcasını özendirerek onlarıda (maçaları sıkarsa) yazmaya tahrik edecekler. Kıytırık işler peşinde börtü böcek, gezi araştırma veya belli bir kaç kurumdan sadaka peşinde yazılar, methiyeler yazanları kıskançlıklarından çatlatacaklar. Her neyse, zaten bu işler herkesin harcı değil. MANGAL GİBİ YÜREK sözünden anladıkları MANGAL boyunlarında gezdirdiklerinden ibaret.

ELLE GELEN DÜĞÜN BAYRAMKEN, BUNLARDAN GELECEK OLAN HER TÜRLÜ DEĞERE DAHA BÜYÜK ANLAM KATAR.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI