EŞKİNAT VE ÇILARI, SÜLEYMANPAŞA'DA KAYBETTİKLERİ ADALETİ ANKARA YOLLARINDA ARAMAYA ÇIKMIŞLAR...

EŞKİNAT VE ÇILARI, SÜLEYMANPAŞA'DA KAYBETTİKLERİ ADALETİ ANKARA YOLLARINDA ARAMAYA ÇIKMIŞLAR...

Adalet için yollara düşerken, kendi sorumluluk alanınız içinde ve yetkileriniz dahilinde müdehale etmeniz gereken konularda NE KADAR ADALETLİSİNİZ!?

Esnafın bir kaç santim sarkan güneşliği, iş yeri önündeki bir kaç metrekare dahi yer kaplamayan buz dolabı, iş yeri ruhsatları derken bu konularda oldukça hassas, ''adaletlisiniz'' de işin ucu ...

... VİLLLA SATIN ALDIĞINIZ VEYA SATI ALMA PAZARLIĞI YAPTIĞINIZ SÖYLENEN MÜTEAHHİTLERİN yaptıkları inşaatların KAÇAK veya YASALARA AYKIRI bölümlerinin yasal ölçülere, yasal haline  dönüştürülmesi konusunda NEDEN SUSKUNSNUZ?

Size soruyorum. SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ... Yoksa EŞKİNAT BELEDİYESİ!  diye mi sorumu yöneltsem?

İmar, Zabıta, Ruhsat kimi, hangi müdürlüğü ilgilendiriyorsa;

 Değirmenaltı mahallesinde HAN İNŞAAT tarfından yapılan binanın ÇATI KATI ile ilgili olarak ciddi manada sıkıntı var mı yok mu?

Sevgili okuyucular, çatı katı dediğiniz öyle böyle ufak tefek bir alan değil. binanın tepesinde farklı, tek katlı yeni bir bina konumundaki alandan söz ediyorum. Sakın mütevazı, güvercin yuvası kadar bir yapıdan söz ettiğimi sanmayın.

Siz ADALETİ neden yollarda arıyorsunuz? Süleymanpaşa'da yitirdiğiniz adaleti Ankara yollarında bulmayı umuyorsanız VAY HALİMİZE! 

''Adalet aramak için yollara düşen'' genel başkanınızın yanında görünmek, bir sonraki seçimlerde aynı veya değişik makamlara adaylık garantisi için yatırımda bulunma adına poz vermek üzere yollara düşerken; Bize halk oyları ile  ŞEHRİN EMİNLİĞİNİ teslim ettiler. Kenar köşede vatandaşın ailece içinde yaşamaya çalıştığı  tek bir göz odasını dahi yıkıyoruz, bahçe duvarına dahi göz yummuyoruz, esnafın bir kaç santim sarkan güneşliğini kaldırıyoruz, balıkçısından sebzecisine seyyar esnafın arabasına tartısına el koyup üç beş kuruşluk ekmeğine kan doğruyoruz da bunlara görev, sorumluluk, yetki, diğer vatandaşların haklarını korumak gibi isimlerle baş vurarak vicdanlarımızı rahatlatırken; Süsleyip çehresini yenilediğimiz, yollarını aylar süren çalışmalarla (inşaatın bitimine yakın) zamanda çevre düzenlemesini tamamladığımız alanda yükselen İNŞAATIN NEREDEYSE YAPININ TAMAMI KADAR OLAN ANCAK YATAY BİÇİMDE İNŞA EDİLEN ÇATI KATIYLA İLGİLİ AYKIRILIĞA NEDEN GÖZ YUMUYORUZ? Bu soruyu kendinize ve vicdanlarınıza sorup sormadığınızı merak ediyorum.

SİZ, ADALETİ SÜLEYMANPAŞA'DA ZATEN KAYBETTİNİZ. VİCDANLARINIZDA KAYBOLAN ADALETİ YOLLARDA NEDEN ARIYORSUNUZ Kİ?

Belki bir gün çıkıp...

*** 3 yıldan bu yana Süleymanpaşa'da başlanan, bitirilmiş yapımı devam eden inşaatların, arsa, tarla, arazilerin kısacası İMAR YÖNÜNDEN, ÖLÇÜM PLANLAMA GİBİ İŞLERİN HANGİ ŞİRKETLER VEYA MÜHENDİSLİK BÜROLARINCA YAPILDIĞINI AÇIKLAMAK AKLINIZA GELEİR VEYA BÖYLE BİR AÇIKLAMAYA CESARET EDERSİNİZ! 

* HAN İNŞAAT'IN ÇATI KATI İLE İLGİLİ NE YAPACAKSINIZ?

* YAPILMASINA NEDEN GÖZ YUMDUNUZ?

* HALA DAHA NEDEN BİR GİRİŞİMİNİZ YOK?

* HAN İNŞAAT HATALIYSA NEDEN ZAMANINDA UYARMADINIZ? İNŞAAT ŞİRKETİNİ NEDEN ZARARA YÖNLENDİRDİNİZ?

* BAHÇESİNE DUVAR ÖREN VATANDAŞA ANINDA MÜDEHALE EDEN SİZ, AYLARDAN BU YANA YÜKSELEN O İNŞAATA NEDEN GÖZ YUMDUNUZ?

* HAN İNŞAATIN ÇATISININ ÖTESİNDE TABANINDA DAHİ AYKIRILIKLAR OLDUĞU VE BİR BİÇİMDE HALLEDİLDİĞİ BUNA DA SİZİN GÖZ YUMDUĞUNUZ İDDİALARI HAN İNŞAAT ŞİRKETİNİ KARALAMAYA YÖNELİK DEDİKODULARDAN MI İBARET YOKSA İDDİA GERÇEKSE YASAL YÖNDEN BİR AÇIKLAMASI VAR MI?

Öncelikle 3 *** lı sorunun cevabı daha önemli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor