GİZLİ KODLARIN SAVAŞI...

GİZLİ KODLARIN SAVAŞI...

Adı konulmayan ama bütünü ile bakıldığında dünyayı saran küresel SAVAŞ!

Üç nesil aynı hikaye! ile uyutulduk. Amerika'nın rakibi Rusya... Gerçek bunun tam tersiymiş. Yeni yeni öğreniyoruz, uyanıyoruz!

Amerika'nın tek bir rakibi, DÜŞMANI! olduğunu şimdilerin verileriyle birlikte  olayların analizini geçmişten bu güne yaptığımızda gerçeği görebilmek çok daha kolay. 

Amerika'nın tek bir düşmanı, rakibi var. Birleşik Krallık! Güneşin batmadığı ülke, İNGİLTERE!

1774 lerde başlayan bu rekabet, düşmanlık günümüzde tüm şiddeti ile devam ediyor. Uzun yollar hatta bir kaç nesildir, iki kutuplu dünya diye bize yutturulan masal hapının etkisinden kurtuluyor ve geçeklerle yüzleşiyoruz. Rusaya ve Amerika güçler dengesi ile bakıldığında biribirlerinin rakibi olmaktan çok uzaklar. Rusya hiç bir yönüyle Amerika'nın rakibi olabilecek konumda değilken bize bu masal neden anlatıldı ve biz yıllarca bu masalı neden dinleyerek uykudan uyanamadık. O yönünü başka bir gün ele alırız. Zamanımız bol!

Katar'a yaptırımlar ne zman hayata geçirilmeye başlandı? 5 Haziran'dan itibaren. 5 Hazirandan bu yana, kısacık sürede nelerin olduğuna göz atalım. Gerçek gün yüzüne nasıl çıkıyor hep birlikte görelim. 

Öncesinde, daha bir hafta önce yazdığım köşe yazısında üzerini kalın biçimde çizdiğim, İPEK YOLU! uyarımı hatırlamanızı istiyorum. gelişmelerin ve her şeyin üst başlığı ve nedeni İPEK YOLU! da o nedenle dikkat etmenizi istiyorum.

Amerika'nın askeri yoğunluk ve ağırlık merkezi neresi? En aktif olduğu ülke... AFGANİSTAN!

5 Haziran'dan bu yana Afganistan'da başlayan, Amerikan askerlerini hedef alan ardı ardına gelen saldırılara dikkat etmek gerekiyor. Ardı ardına gelen 5 saldırı ve ölen onlarca Amerikan askeri! sonrasında İngiltere'de kaç kişinin öldüğü hala açıklanamayan bina yangını misillemesi.

Neden İPEK YOLU üzerinde durduğumu önceki yazımda detaylarıyla paylaşmıştım. İşin içinde Çin'den İngiltereye kadar tam 65 ülke var ve Amerika bu 65 ülkenin en az 60 ında LİDER olmarak kabul görmeyi hedefliyor. Aksi olursa ne mi olur. AMERİKA BİTER!

Geçtiğimiz yılın sonlarında yazdığım bir diğer yazıda ise gelecek dönemin tek hakimi İSTİHBARAT örgütleridir demiştim. İşte gelinen nokta orası. Dünya İSTİHBARAT ÖRGÜTLERİNİN PNÇESİNDE! 

Trump'u getirerek mevcut düzene kafa tutan, gücünü ispatlayan PENTAGON ve arka bahçesi CIA ile kıyasıya savaşa tutuşan MI6... var güçleriyle yaşlanan dünyaya yükleniyorlar.

Buna bir isim bulmak gerekli diye düşünürsek, benim bu savaşa koyduğum isim ; GİZLİ KODLARIN SAVAŞI olur.

Kesinlikle bir yerlerde kodlamaları yapılan kıyasıya bir savaş hüküm sürüyor. Biz ülke oarak bu savaşın tam merkezindeyiz.

Kılıçdaroğlu'nun başlattığı yürüyüşe kadar erişen bir kodlama var. Herkes KODLARI kadar haraket edebiliyor. Anlıyorum. Çok derinlerden söz ediyoruz. net anlayabilmek ve anlaşılabilmek için çok ama çok geniş bilgilere, kesin dayanaklara ihtiyaç var. Ancak birilerinin bu işi bilgileri yettiğince, erişebildikleri kadarıyla bize sunduğundan emin olun. 

Yanıbaşımızda meydana gelen her gelişmeyi BİRİLERİNİN KODLANDIĞI GÖREVLERİNİ YERİNE GETİRMELERİ OLARAK GÖRÜN.

Dünya da neler mi olacak? En azından kısa dönem için; Amerikan hedeflerine dikkat etmenizi tavsiye ediyorum. Yakın zamanda Amerikalılara yönelik yeni saldırıların haberlerini okuyacak, haber alacak  ve izleyeceğimizi düşünüyorum. Askeri ve sivil hedefler belirlenmiş olmalı. Askeri helikopterler düşebiliir, Amerikalı turistlerin hedef alındığı saldırılar olabilir. İngilizlerin başına ne geliyorsa aynılarını Amerikalılar için bekleyebilirsiniz. Bunun tam tersini de gözden kaçırmayın.

Kendimize bakalım. Ollur bakalım!

Uluslararası kodlamadan söz ederken içerideki kodlamaları es geçmemek  gerekli.

İçerde de kodlamalar var. Onlarda kendi kodları üzerinden yürüyorlar!

Dünya neyse ve nasılsa bizde aynısıyız. BİZ DÜNYANIN MERKEZİYİZ!

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI