SARAYLARIN SADIK UŞAKLARI...

SARAYLARIN SADIK UŞAKLARI...

Kim, kimi  nereden ve nasıl eleştireceğini bilmiyor. Bilginiz, birikiminz kısacası kültürünüz yoksa üzerine de kin ve nefretle doluysanız eleştiremezsiniz.

Cumhurbaşkanlığı sistemini eleştirmeye koyulmadan, referandumdan çok daha öncesinde, Cumhurbaşkanlığı Sarayı daha tamamlanmamışken başlatılan yaygaraların! ardı arkası kesilmiyordu. Şimdilerde yaygaradan cılız çıkışlara dönüşen bu hezeyan modası! yerini gündemin beraberinde farklı yaygaralara bıraktı.

Eleştirmekten, doğru yerden eleştirmekten söz ediyoruz ya, işte bu noktada bir kaç yıl öncesinde Cumhurbaşkanlığı Sarayı için ''KAÇAK SARAY''  yaygarası kopartılırken dikkat edilmesi gereken ancak hiç umursanmayan nokta neydi? Bu ''YAYGARAYI'' muhalif kesime empoze edenlerin, pompalayanların; HANGİ SARAYIN hatta HANGİ SARAYLARIN SAĞDIK UŞAKALRI olduklarını bilmek, görmek gerekmiyormuydu?

Hadi seçelim! Birleşik Krallık başta olmak üzere Hollanda, İsveç, İspanya dahil Belçika ve Norveç'e uzanıp toplam 12 ülkeyi dolaşır ve sonunda Danimarka ile sonlandıracağımız geniş bir Avrupa turu atarız. Bunların hepsi kral veya kraliçelerce SARAYLARDAN YÖNETİLİYORLAR.  Başbakanları var, parlamentoları var orası kocaman bir hayal perdesinden ibaret göstermelik demokrasiden başka bir şey değildir. Her biri hükümeti atama yetkisinden tutun meclisi fesih yetkisine kadar sonsuz belirleyici erkle donatılmış kırallıklardır  

İşte bu SARAYLARIN SADIK UŞAKLARININ donatıp, güttüğü güruh haline getirdiği kesimdir ki KAÇAK SARAY çığırtkanlığı yapan. 

Hanedan, tek adam, diktatör... bunlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelitilen başlıca  ATILMIŞ ve ATILMAYA DEVAM EDİLEN İFTİRALAR. 

Türk halkının bir bölümüne empoze edilen, dayatılan, halkın CEHALETİNDEN! faydanılarak empoze edilen onlara göre sözde ELEŞTİRİLER! Bunu okuyan bir çok kişinin ''cehaletini kabullenmeden bilmiş ve ukala haliyle küçümseyerek '' hadi canım'' kabilinden ve ama ile başlayan YİNE CAHİLCE, CEHALETİNİ SAVUNAN yüzleri görebiliyorum. Her neyse.... Meydanlarda kahrolsun emperyalizm sloganlarını attıktan sonra o meydanın karşısında HAMBURGER yiyerek COCOCCOLA içenlerin bizi anlamasını beklemediğimiz gibi biz çok daha ciddi ve farklı bir şeyden söz ediyoruz. Bu gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan alehine  O SARAYLARIN UŞAKLARININ geliştirdikleri bu İFTİRALAR için yarın başka bir Türk Devlet Adamı alehine başlatılan iftira kampanyası için yine aynı refleksi göstermekten hiç çekinmeyiz. Çekinen zaten VATAN HAİNİDİR

Kısacası... her ne kadar gözümüzün önünde başbakan tarafından temsil ediliyor gibi görünüyor olsa dahi ki temsil yetkisi başbakandadır; PARLAMENTOYU FESİH YETKİSİNİ ELİNDE BULUUNDURAN KRALİÇE TARAFINDAN GÜDÜLEN PESPAYE İNGİLİZ BASINININ PAÇAVRALARINDA YAYINLANAN EMPOZELERLE TÜRKİYE CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANINI TEK ADAM, DİKTATÖR, HANEDAN REİSİ GİBİ İFTİRALARLA SÖZDE'' ELEŞTİRMEK EN KİBAR BİÇİMİYLE '' CEHALETTİR'', ''KİNDARLIKTIR''.

Kindarlıkla eleştiri sağlıklı yapılamaz. Ben eleştiri falan yapmıyorum. Direk hasımım, direk düşmanım deniliyorsa ki bunun ülkeye, milllete getirisi veya sağlayacağı kaznım nedir bilinmez ve varacağı nokta önceden hesaplanamaz. Ancak hasmane, düşmanca tutum dahi kendi aklınızca, kendi bilginizce, kendi görgünüzle olmalı... BAŞKA SARAYLARIN SAĞDIK UŞAKLARI OLMAYA, O DURUMA GETİRİLMEYE GÖZ YUMMANIN GEREĞİ YOK. BUNU DAHİ TÜRKÇE, MERTÇE YAPMAK GEREKLİ.

 

 

 


 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI