ATTIĞIMIZ TAŞ KURBAĞALARI ÜRKÜTMÜŞ...

ATTIĞIMIZ TAŞ KURBAĞALARI ÜRKÜTMÜŞ...

 

Bazı taşlar vardır ki sadece kuyuya atılmaya yararlar. Malum onu da kuyuya atacak bir DELİ gerekiyor.

İşte siyasette de bu böyle. Taş vardır yerinde ağırdır, taş vradır kuyuya atılmaya yarar.  Yerinde ağır olan başka, kuyuya atılmaya razı olan başkadır.

CHP Süleymanpaşa İlçe örgütünde sonbaharda yapılması beklenilen ilçe kongresi için  heyecan şimdiden başlamış gibi görünüyor. Heyecan tamam da bir de TELAŞ var ki işte kuyuya atılmayı bekleyenlerin telaşları gün ve gün daha net görülüyor. 

Kuyuya atılmaya hevesli olan  varda, onları kuyuya atacak DELİ olmaz mı, mutlaka o da vardır 

CHP ilçe kongresine hazırlanırken kulağımıza gelen bazı duyumlara göre ve görüştüğümüz CHP ileri gelenlerinden edindiklerimizi bir araya getirdiğimizde bu kongrenin oldukça çekişmeli geçeceği kanaati oluşuyor. 

Çekişme nasıl olmasın ki? Mevcut ilçe başkanı İlker Yağcıoğlu ve yakın çalışma ekibi fire vermeden bir aradalar.  Ekrem Eşkinat'ın ensesinde boza pişiriyorlar! Ne kadar başarılılar? Eşkinat'a KUYUYA ATACAK TAŞ ARATACAK KADAR desek yeterli olur.

Ne var ki, Eşkinat'ın kuyuya atmayı düşündüğü taşlarda sıkıntı olduğu kesin. Ummadık taş baş yarar... Bu  çok doğru.  Yine bize gelenlere kulak verecek olursam Eşkinat'ın taşları o daha el atmadan yerlerinde oynamışlar.  Sonuç olarak KALP KALBE KARŞIYMIŞ! bir noktada buluşulmuş. 

Madalyonun birde diğer yüzü var. 

Faik Öztrak! KARŞITLIĞI... Ben buna; örgütlü azınlığın, örgütsüz çoğunluğa etkisi diyorum. Azınlık mı? diyenleri görebiliyorum. Evet! Yıllardır CHP içinde Faik Öztrak üzerinden yerel bir muhalefeti izlemekten bizler yorulurken CHP kendi içinde hala daha bu karşıtlığı sürdürmeye devam ediyor. Nasıl oluyorsa Öztrak her defasında SON SÖZÜ söyleyen oluyor. Bu sefer aksi olur mu bilinmez. 

Muhalif kanadın, başta Ekrem Eşkinat'ın bel bağladığı ilçe başkan aday adayları arasında isimleri geçirilenlere bakılırsa; geçmiş yarışlara %51 le başlayan Öztrak kanadı bu sefer %60 la başlıyor diyebiliriz. 

Köprünün altından geçecek sulara bakacağız. Önemli olan o suların debisi. Belli mi olur, DELİLER yerlerinde kalır ama KUYUYA ATILACAK TAŞLAR değişir.  

Bal kavanozuna parmağını bandırmaya çalışanı anlarız ama BAL KÜPÜNE BAŞ AŞAĞI DALMAYA ÇALIŞILMASINI ANLAMAYIZ!

Kuyuya atacağın taşı belirle, ona aylar öncesinden bazı ufak tefek ticari iltimasları sağla ve sonra hadi gel seni kuyuya atacağız hazır ol diye çağrıda, uyarıda veya teklifte bulun...  Ardından da taşerondan iş verdiğin sana itiraz edemeyecek koumdaki çalışanları peşine takarak ADALET ARAMAK İÇİN göstermelik yollara düş.

Belediyeye ait ışıklı panolara reklam vermek için kiminle, hangi şirketle görüşmemiz lazım?  Sakın, sakın  hoşaf kaynatmaya çalışmayın.  Sahilde tezgah açma izni alabilmek, bir şeyler satmak için kim, ne olmak gerekiyor?... uzayıp gider.

Dünden devam edelim Mi? 

Etmeyelim. O uzunlukta, kısa kesmekte fayda var. 

Kuyuya taş atan olmadığımız için, bizim attığımız taş ürküttüğümüz kurbağalara değiyor. 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor