BESMELE DUYMUŞ ŞEYTAN...

BESMELE DUYMUŞ ŞEYTAN...

Dış destekli asimetrik bir istihbarat örgütü ile karşı karşıyayız. Öncelikle adını tam koyalım. 15 Temmuz'da ortaya konulanın dış destekli asimetrik yapılanmanın yıllarca verdiği uğraşlarının tezahürünü yaşadık. Uçurumun kenarından döndük! Adına FETÖ/PDY denilen bu asimetrik ve dış destekli yapı aslında geliştirdiği teknikleri sayesinde kışkırttığı unsurlarını o gece harakete geçirdi. 

Bu yapı paralel! falan değil. Düpedüz prizma. Ortada kendi içinde derinliği olan bir yapı var. Sözdde liderine baktığınızdakarşınıza çıkan gerçek, tam bir istihbarat başkanı! ... diğer tarafıyla din adamı kisfesinde piskopat, şizofren bir ''politikacı'' ile karşılaşıyorsunuz.

Bu örgüt liderinin diyelim ki ''din'' adına söylemleri ile ortaya çıkmış, bu kitleyi dini söylemleri ile peşine katmış olsun... İŞTİHADI NE? DİNE, İNSANLIĞA KATKISI NE? BİLİMSEL OLARAK ORTAYA KOYDUĞU ESİ VAR? 

Konuşmalarının tümüne bakın, içindeki ağdalı lafları, abartılı tanımlamaları çıkarttığınızda ortaya DELİ SAÇMALIĞINDAN başka hiç bir şeyin kalmadığını görüyorsunuz. 

FETÖ ye bakarken PKK ya bakıldığı gibi bakılmamalı. FETÖ tümüyle istihbara örgütü biçimiyle faaliyet gösterip, istihbarat örgütü tipinde yapılanmasıyla birlikte başındaki şizofren tarafından sevk ve idare ediliyor. 

PKK çok başlı bir canavarıandırırken kendi içinde bölünmelerle devamını sağlayabiliyor. HDP nin meclisten çekilme kararından bir gün önce açıklama yapan Hüda Kaya'nın meclisteyiz! açıklaması bir gün sonra çöpe atılarak HDP meclisten çekilme kararını açıkladı. Hüda Kaya nasıl HDP Milletvekili olmuştu bakmak lazım. Kandilin kontenjanından. Kandil'e bu ismi kiim önerdi? İRAN!...HDP nin meclisten çekilme emrini kim verdi? ÖCALAN! işte kendi içindeki kaos sayesinde devam eden bir terör örgütü!

FETÖ esas itibarı ile tam bir İSTİHBARAT! örgütüdür. 15 Temmuz öncesi hedefinde MİT Müsteşarı Hakan Fidan vardı ve hala o hedef üzerinden yürümeye devam ediyorlar. Kripto yazarları, gazetecileri , öğretim görevlileri, ''siyaset bilimcileri'' sayesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a uyguladıkları ÖVEREK DÖVME işini yürütüyorlar. Her fırsatta veya yarattıkları her fırsatta Hakan Fidan'a yürüyorlar veya yürümeye çalışıyorlar. 

MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın göreve geldiği ilk günden bu yana  FETÖ nün nasırına basa basa canını en fazla yakan isimken, aldığı sorumluluklarla bir arada kullandığı insiyatifi ile alışılmış Müsteşarlardan çok farklı bir çizgide olduğunu cesurca ortaya koyuyor olması FETÖ yü deliye döndürüp'' besmele duyan şeytan''  haline bürünmesine neden oluyordu. Neden mi? kurduğu istihbarat ağının pençesine MİT'i düşürmek birinci öneceliğidi de ondan.

Bir çok yönü ile bakıldığında FETÖ SADECE TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİLDİR!

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI