KADİR ALBAYRAK'I MAZBATA TÖRENİNDE ALKIŞLAMAYA HAZIR MISINIZ?

KADİR ALBAYRAK'I MAZBATA TÖRENİNDE ALKIŞLAMAYA HAZIR MISINIZ?

Şunun şurasında 2019'a ne kaldı ki? Partilerde aday adaylığı çekişmesi alttan alttan her geçen gün daha da farklı biçimler alarak devam edeceğe benziyor. Bu dönem siyasetçilerin hedefleri genellikle yerel yönetimlere talip olma yönünde farklılık göstermekte.

Referandumun ardından, yeni sistemde Milletvekili olmaya hevesli olmayan siyasetçilerin büyük bölümü gözlerini yerel yönetimlere yani BELEDİYE BAŞKANLIKLARINA! dikmiş durumdalar.

Tekirdağ'da durum farklı değil.

İlçe belediye başkanlıklarına talip olma durumu nedir şimdilik belli değil. Ancak Büyükşehir için durum çok farklı. 

CUMHURİET HALK PARTİSİ gelecek günlerde Büyükşehir için kelimenin tam anlamıyla; CADI KAZANINA dönecek. Milletvekilleri dahil gözlerini Büyükşehire dikmiş görünüyorlar. Bunun dışında bir kaç isim ve mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın aday adaylığına kesin olarak bakılırken CHP de sürpriz bekleyenlerinde sayıları az değil.

Kadir Albayrak!

Bir çok kişi için aday dahi gösterilmesi sürprizken belediye başkanlığı koltuğuna oturması kimilerince üzerinden 3 dolu yıl geçmesine rağmen sürpriz özelliğini koruyor. Bu ''kimileri'' olarak söz ettiklerimiz yine CUMHURİYET HALK PARTİSİ üyeleri!...  Bu isimler Albayrak'ı AK PARTİ den çok daha sert ve acımasızca eleştirmeye devam ediyorlar. Eleştirilere eyvallah! diyen Kadir Albayrak var. Ancak hakaret boyutundaki hatta iftiralar derecesinde abartılan her söze, her yaklaşıma en sert tepkiyi koymayı bilen ve beceren Kadir Albayrak olduğunu da atlamamak gerek. 

Hedef 2019! bu herkesçe bilinen bir gerçek ve bu hedefe nişan almış bir çek isim arasında başta Milletvekillerini dahil ettik. Aslında biz değil onlara en yakın bilinen isimlerden kamuoyuna yansıyan biçimiyle analiz ediyoruz. 

Kısa zaman önce iki yazı yazdım. Kadir Albayrak'a çekilen operasyonlardan kısmen söz ettiğim bu yazılarımda; kurum içinden ve partiden kendisine karşı tezgahlanan! bazı girişimleri belli  kısmları ile ortaya koymuştum.

Kadir Albayrak'a yönelik şahsı üzerinden ve yakın çalışma çevresi ile ilgili yürümeye kalkışanlar olduğu gibi kurumsal olarak hedeflerine yani Albayrak'a yönelenler olduğu dikkatli gözlerden kaçmıyor. Albayrak'ın şahsı üzerinden tek bir biçimde gelmeye çalışanlar; onun yaşını bahane ediyorlar. 18. Şubat. 1949 TEKİRDAĞ! doğumlu olan Kadir Albayrak 68 yaşında. Hani '' geceleri saymazsan'' diye... evet bu tam da Kadir Albayrak'a yakışan bir söz. Geceleri saymadığımızda 34 yaşın enerjisine sahip  Kadir Albayrak'la karşılaştığımızı hiç kimse inkar edemez. Bu yönüyle, onun yaşı üzerinden CORTLAYAN eleştiri ortadan kalkıyor.

Gelelim yakın çevresi üzerinden başlatılan eleştiri girişimlerine. Kendisinin ismen yakın çalışma arkadaşı olarak belirlediklerinin dışında kalanların neredeyse her birisi aslında ... BU GELİNEN NOKTADA KADİR ALBAYRAK'I ''ELEŞTİRENLERİN'' ( sahiplerinin )TERCİHLERİ DOĞRULTUSUNDA ''TEKİRDAĞ'A'' ATANMIŞ İSİMLERDİR!  

Bu son cümlemi çok iyi analiz edenler ne demek istediğimi anladılar.

Parti içi DERİN!  muhalefetten sıyrılmayı başarabilirse diye başladığımız yüzlerce yazıdan birisi olmasını istemediğimiz için bu konuyu bir kaç ay daha ertelesek fena olmayacak. 

Kadir Albayrak'a yakın çevresi ve kendisinin ismen belirlediği yakın çalışma arkadaşalrı üzerinden yürümeyi düşünenler bunun hayal! olduğunu ne zaman mı fark ederler? ... KADİR ALBAYRAK'I MAZBATA TÖRENİNDE ALKIŞLARKEN!

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI