HAKKIDIR HAKKA TAPAN MİLLETİMİN İSTİKLAL.

HAKKIDIR HAKKA TAPAN MİLLETİMİN İSTİKLAL.

 

Türkiye'de tüm muhalefet bu kadar mı? Muhalefet kimlerden ibaret olduğunu gördük. Sosyal medya geyiklerine girecek değilim. Ancak iktidarın ciddiyetle üzerinde durması gereken bir konu ortaya çıktı. Bir ülkede bir kaç milyon olduğu iddia edilen HAK, HUKUK VE ADALET aramak için yollara dökülen insan varsa bu ciddiyetle üzerinde durulması gereken, kulak verilmesi gereken konudur.

Kaldı ki adınız ADALET ile başlayan iktidar partisiyseniz buna çok daha hassas yaklaşmalısınız. Bu gün adınızdaki ADALET ile yola çıkanlar yarın KALKINMAnın yakasına yapışırlar.

Miting alanında ister 1 ister 2 ister 5 milyon kişi olsun kime ne? Önemli olan o meydanda böyle bir mitingin düzenlenmiş olması. CHP liler alışılageldiği üzere meydanda kaç milyon kişinin olduğuyla övünmenin peşindeler. Akılları SKORDA! AK Parti mitingleri ile sidik yarışındalar. 

Bu yürüyüşün KODLARI çok farklı. Planlandığı yerler belli. Yürüyüşün başlatılması için BAHANE! bu mu olmalıydı? Hangi odaklara hizmet ettiği ortada. 

Ancak işin kriminal ve KODLAMA kısmını bir tarafa bırakarak SOSYOLOJİSİ yönüyle eğilmek gerekiyor. Güven Parktan atılan ilk adımdan itibaren yazıyoruz. ileriki günlerde her şey çok daha net görülecek. 

Ancak oratada toplumsal bir konu, sorun var. Bunun temeline inmek yine mevcut iktidarın görevidir. vatandaşlarının bir bölümü ADALETİN  kısıtlanmasına, ortadan kaldırılmasına yönelik duruş sergiliyorsa BALKON KONUŞMALARINDA üzerinde durulduğu haliyle konuya eğilmek gerekli.

Ülkede ADALET ARANMAMALI. ADALET KAZANILMIŞ HAK OLMALI.

Bu yürüyüş ÜST AKLIN denemesi, tezgahı, kurduğu oyun diyorsun anlayan kim? Anlamalarını beklemek zaten abes. Kılıçdaroğlu'nun yanında yürüyenlere bakıyorsun ve bunu halka soruyorsun... yahu arkadaş bunlar PKK nın siyasi ayağı, temsilcileri değil mi, daha dün bunlardan birisinin kardeşi asker şehit etmedi mi? yok arkadaşı umurunda değil. ardından: ya arkadaş hak adalet diye yürüyen bu kadın senin ''vekilin'' trilyon telefon parasını halka ödettirdi. Yine tık yok. O ZAMAN SALACAKSIN İPİNİ! ... diyerek geçip gitmek, onlar ve biz ayrımı yapmak hataların en büyüğü olur. 

Bu bir denemeydi, nabız tutmaydı. Arkası gelecek. 

Ancak orada yer alan sayıları kaç olursa olsun o insanların samimi olan büyük bir kesiminin yakınmalarına kulak vermek veya yanlış algılarının gerçeklerle yer değiştirmesi adına yoğun bir sosyolojik çalışmanın gerekliliği ortada. 

Devlet sorumluluğunu yerine getirecektir. Sosyal medya bezirganlığı yapacak değil.  Devlet sosyal medya üzerinden kalavye tuşlarıyla yönetilmez. 

Güçlü muhalefet özlemi çeken bizler değilmiyiz? Alın işte MUHALEFET! AMA YOLDA, AMA SOKAKTA... Kılıçdaroğlu kimin umurunda? Bu yürüyüşü EGENEKON, BALYOZ,CASUSLUK SORUŞTURMASI dönemlerinde neden yapmadı?  Ayrı konular, beraberinde yürüyenler kimler diye sorduk hepsi ayrı bunlar halkın umurunda olmuyor da yollara düşüyorlarsa o kısımdaki aksaklığın giderilmesine bakılmalı. Bakılacaktır. 

TÜRKİYE, MUZ CUMHURİYETİ DEĞİL.

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI