Son Viraj Dönülmek Üzere…

Son Viraj Dönülmek Üzere…

7 Hazirana bir düzine gün kaldı. Bu günü saymadığınız zaman geriye kalan gün sayısı on iki. Seçimlerde en tehlikeli döneme girildi. Son on gün bazı dengelerin, bazı değerlerin yer değiştirdiği dönemdir.

On yıllardır yapılmayan yollar yapılır. Verilemeyen zamlar verilir. Yürürlüğe sokulmayan çeşitli aflar uygulanmaya konulur. Kısacası politikacılar alırlar ellerine fırçaları ve boya kutularını sırtlanırlar çıkarlar meydanlara. Zaten boyanmaya hazır vede nazır gözler onları bekliyorlardır. Yumulmuş olan gözler bilmem kaçıncı kere için boyanmaya gönüllüdürler.

Sorduğunuzda, politika ile ilgilenmiyorum cevabı alıyorsunuz.

Sen, o, ben politika ile ilgilenmiyoruz. O zaman bu dert yanmalar, memnuniyetsizlikler, yakınmalar neden? politika ile ilgilenmemenin, politika içerisinde yer almamanın cezası işte beğenmediğin, eleştirdiğin kişiler tarafından yönetilmektir.

Demokrasi diyoruz; Bana göre insanlık tarihinin en büyük ve en kabul gören kandırmacası demokrasidir. Birilerinin mutsuzlukları üzerine diğerlerinin tahakkümünden başka bir şey değildir.

Demokrasi avareleri, demokrasi aşıkları, yaşamlarını demokrasiye adamışlar bir sürü demokrasi üzerine kendilerine paylar çıkartan nicelerinin hedefleri ortada.

pencereyi biz araladığımızda, dışarıdan mis gibi temiz hava geliyordur. Ama aynı pencereyi bir başkası aralarsa cereyan yapıyordur ve her yerimiz tutulabilir. işte demokrasi böyle bir şey. bu bağlamda tüm siyasi söylemler, ideolojiler ve yönetme biçimlerine göre bakış açısı budur. biz yaparsak en iyisi ama bir başkası yaparsa salla gitsin.

Politika, hataları biz yaparsak, hata yapmak insana vergidir. hataları başkalarının üzedrine atmanın adına malesef politika denilmekte.

Politikayı her tarafından eleştirebilmemiz çok kolay ancak ana unsuru olan politikacıları, oyunun piyonları mı yoksa oyunu kuranları mı olduklarına karar verilemeyenleri eleştirmekse işin basit olduğu kadar bilinçte gerektirmeden yapılabilen en emeksiz tarafı. Hal böyle olunca, politikacılar yine bence dünyanın en uslanmaz, en vaz geçmez kumarbazlarıdırlar. Para yerine insanların ideolojilerini, inançlarını, gereksinimlerini ortaya sürerek kişisel hırslarını tatmin ederler. kazanmak ya da kaybetmek olan her girişimin temelindeki risk hırstır. hırsına yenik düşmek, hesaplama veya stratejini gereği gibi kuramamış olmanın getireceği sonuçlara katlanmak. Bunlar tümü ile iddianın ve galibiyetin göz boyaması değilde nedir?

Sonuç olarak neresinden bakarsanız bakın. Biz bu çarkın içerisindeyiz. Politikayla ilgilenmiyorum cevabı kocaman bir bana ne ve yalandan öte bir şey değildir. Politika her yerimizde var.

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor