GURUR YERİNE  UTANCA SAHİP ÇIKMAK NEDEN?

GURUR YERİNE UTANCA SAHİP ÇIKMAK NEDEN?

Ne kadar utansak, ne kadar yüzümüz kızarsa azdır.

Senin, benim, onların, bizim ŞEHİTLERİ! diye o mertebelerin en büyüğüne erişmiş insanlar üzerinden kinimizi, öfkemizi,  sözüm ona eleştirilerimizi dile getirir duruma GETİRİLDİYSEK! bize hepimize, bu topraklarda yaşayan herkese, ülkenin doğusuna, batısına, kuzeyine, güneyine alayımıza YAZIKLAR OLSUN.

Tamam bir başka Mehmet Akif yetiştirememişiz ki bize ŞEHİT nedir mısralarında yeniden hatırlatabilsin. masasında bir paket cigara yanında yarım dolu bir kadeh rakı, kirli küllüğünde tüten yarım cigarası eşliğinde börtülü böcekli, aşklı, meşkli, küfürlü kfirli yazan ''şairimiz'' çok ama bize ŞEHİT nedir, GAZİ nedir hatırlatabilecek olanı kalmamış.

Ne kadar yozlaşmışız, ne kadar hoyrat yetiştirilip evrilip robotlaşmışız... ŞEHİT yahu, senin benin bizim insanlarımız, kardeşlerimiz, eşlerimiz, yakınlarımız. Ateş sadece ülke, vatan, millet, bayrak, ezan, namus, bağımsızlık uğuruna toprağa düşende sadece DÜŞTÜĞÜNÜ YAKMAKLA KALAMAZ. gerisi hikayedir ateş düştüğü yeri kavurur ama bu değerler uğruna toprağa düşen her can bizim yüreklerimizin korudur, bizim yüreklerimmizi topyekun dağlar.

Biz ne zman bu hale GETİRİLDİK? Nasıl ki bu gün dahi dünyada 80 ülke tarihinde TÜRK geçirmeden tarihini yazamıyorsa, dünyanın neresinde bizim YATAN ŞEHİTLERİMİZ YOK Kİ? Saymakla bitmez zaten eksiksiz de sayamayız. 

Bırakın sağı, bırakın solu! Sağı da, solu da bu milletin, bu ülkenin cevherleriydi. TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE diyerek idam sehpasına yürüyen DENİZ'DE bizim aslan parçamızdı, BAYRAK İNMEZ, EZEN DİNMEZ diyerek şehadete eren Mustafa Pehlivanoğlu'da bizim can paremizdi.

Biz ŞEHİTLERİMİZİ sadece Çanakkale ile mi anarız veya idrak ederiz? Galiçya'da ki de bizim, Gabar'ın yaylasında ki de bizim. Köy okulunda tahtanın başında ders verirken şehadete eren öğretmen Neşe Alten 'de, öğretmen asteğmen Kubilay'da bizim.

15 TEMMUZ AKŞAMINDAN 16 TEMMUZ ŞAFAĞINA KADAR TOĞRAĞA DÜŞENLERDE VATAN DEDİLER, NAMUS DEDİLER, TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE DEDİLER, EZAN SUSMAZ BAYRAK İNMEZ DEDİLER... Hani meşhurdur ya duyan da, söyleyen de ürperir; BİR ŞAFAKTAN BİR ŞAFAĞA diye başlar ve devam eder, işte o şarkının sözlerinde her cephede, her sokağın köşesinde her köprünün üzerinde ŞEHİT EDİLMİŞ, CANLARIN RUHLARI TİTRER.

Senin, benim, onların, bizim ŞEHİTLERİMİZ YOK!...

Galiçya'dan, Koreye, Kıbrıs'ın beş parmaklarından, pasifiğin dibinde yatan ERTUĞRUL FIRKATEYNİ içinde şehadete eren bahriyelimize, Çanakkalle'de boğazın dibinde şehadeti beklerken''AH BİR ATAŞ VER CİGARAMI YAKAYIM'' diye mırıldanmasının ardından GÖĞÜSÜ GURURLA KABARARAK...''VATAN SAĞ OLSUN!'' HAYKIRIŞIYLA CİĞERLERİNDEKİ SON NEFESİ VEREN erlerimizle 15 Temmuz akşamı TANKLARIN ALTINA YATAN ASLAN PARÇALARIMIZ ARASINDAKİ TEK BİR FARK GÖREBİLENE EMDİĞİ SÜT HARAM OLSUN.

Gerçek buyken, hala daha elin GAVURUNUN GAZIYLA, POMPALAMALARIYLA! kurduğu tezgahlarla onların ağızı dili olmanın NEDENİ NE?

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI