RÜŞVETİN BELGESİ OLMAZ DİYE BİLİRDİK, İHANETİN BELGESİNİN ARANACAĞINI HİÇ DÜŞÜNMEDİK

RÜŞVETİN BELGESİ OLMAZ DİYE BİLİRDİK, İHANETİN BELGESİNİN ARANACAĞINI HİÇ DÜŞÜNMEDİK

Sayıları on binler, yüz binler, milyonlarla ifade edilen  bu insanlarla bir arada yaşamayı nasıl sürdüreceğiz? Yurt dışına kaçan beyin takımı, yurt içinde gizlnen kriptolar, kimin kim olduğu belli olmayan bir güruh ve bu güruh daha bir yıl önce darbe kalkışmasında bulundu. İnsanları tanklaarla ezdi, halka ateş açtı, uçaklardan bomba yağdırdı, helikopterlerle taradı.

Biz bu HAİNLER SÜRÜSÜYLE  bir arada yaşamaya devam edeceğiz? Sürekli tedirgin, sürekli tetikte ve sürekli tehdit altında yaşamaya mahkum olduk. Sözün özü bu.

Yeniden darbe girişimi beklemek paronayasıından kurtulmamız gerekli. Bunlar kendi akıllarıyla darbeye falan kalkışmış değiller. Ağa babaları planladı ancak bu salaklar yüzlerine gözlerine bulaştırıp yüzlerce cana kıydılar. Ellerinden gelebilecek ALÇAKLIK işte bu kadarla sınırlı. Yeniden ve kendi akılları sayesinde bir halt edebilecek ne kafa ne cesaret ne de beyin bunlarda yok ve 15 Temmuz öncesinde de yoktu. 

Bunların soluk boruları kendi bedenlerinde bile değil. O soluk boruusuna Türkiye Cumhuriyeti çökmüş durumda. nefes dahi alamıyorlar. Ancak yine içimizeler, yine aramızdalar. Rahat durmuyorlar, durmadılar, durmayacaklar. Durmalarını beklemek gaflet ve delalatin en büyüğü olur. 

Buraya kadar herkes her şeyin farkında ve bilincinde. En tepeye dek hala var bunlardan. Görüyoruz, biliyoruz, duyuyoruz. 

Bundan sonrası ne olacak? Esas sorunun kaynağı, bataklık nasıl ortadan kaldırılacak ve kurutulacak? 

Göz altındakilerle birlikte aileleri ve göz altında olmayanlarla bir arada cem edildiğinde sayıları milyonlar olan bu kitleyle bizim aramızdaki bu karşılıklı İHANET girdabının içinde bizleri, ülkeyi gelecekte bekleyen koşullar ön görülmek zorunda.

Normalde, bir nusibet, bin nasihate bedelken şimdi bu FETÖ nusibeti sayısıız nasihati masaya aytırmayı gerektirir halde.

Bir arada yaşama şansımız ne kadar? Konu sosyolojik açıdan çok önemli. İftira ve şüphe ile, zan altında olanların sorunları başlı başına bir konnu. Zedelenen itibarlar, işlerinden uzaklaştırılanlar ve daha bir çok bi hakın yere FETÖ belasından nasibini almış olan, almaya devam edenlerin sayıları aileleri ile birlikte milyonlara erişmmiş durumda.

Cumhuriyet tarihinin en büyük İHANETİ ile karşı karşıya kaldığımız ve hala aynı tehtidin devam ettiği travmatik ortam daha ne kadar devam edecek?  

Bundan sonrası çok daha önemli. Çok daha gergin ve çetrefilli geçeceği ortada.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor