Ekrem Eşkinat Bizi Parislilere Tanıtacakmış ! Buraları Becerdi Sıra Paris’e Geldi . . .

Ekrem Eşkinat Bizi Parislilere Tanıtacakmış ! Buraları Becerdi Sıra Paris’e Geldi . . .

Eczacı Ekrem Eşkinat, yemediğin kuş kalmadı hatta leyleği bile yedin bir tek kelaynak kaldı. Onunda nesli tükendi de tarafından yenilmekten kurtuldular.

Bilmem kaç ressamın eserlerini belediye olarak satın almışlar, o resimlerle Paris’e gidecekler ve orada sergiye katılacaklar.

Neymiş efendi?

Süleymanpaşa’nın adını Paris’te duyuracaklar, reklamını yapacaklarmış. Süleymanpaşa’yı (TEKİRDAĞ’I) tanıtacaklarmış.

Sen ki, bünyende çalışıp işten ayırdığın beş, altı elemanın tazminatlarını ödeyemiyor, ödemiyorsun. Bu çocuklar alın teri ile çalıştılar. Emek harcadılar. Nasıl sosyal demokrat anlayış bu? aylar geçti neden bu çocukların tazminatlarını ödemiyorsun?

Resmen karara bağlanmış olan ödül yönetmeliği gereği seve, seve ödemen gereken başarılı sporcuların ödül paralarını neden ödemiyorsun? Kasa tam takır mı, ödemiyorsun bu mükafatları. Gencecik çocuklar bunlar. Sporcu bu çocuklar. Ter döktüler belediyeni, Süleymanpaşa’yı temsil ettiler. Canla başla alın teriyle. Ödesene bu evlatların alın terlerinin haklarını.

Sen git öncelikmiş gibi ota sapa dök milletin paralarını, yok heykelmiş, yok konuşan banklarmış, eşe dosta kıyak şenliklermiş, kaldırım boyatmalarmış oymuş buymuş. Şimdi de bilmem kaç ressamın resimlerini satın aldır belediye bütçesinden, onlarla Paris’te tak penguen gibi papyonunu al eline şarap kadehini monşerler sınıfından zannet kendini bir de buna Süleymanpaşa’yı temsil ediyoruz de.

Orada caka yapacakların her kimlerse, alıp getirsene onları davet etsene sözde başkanı olduğun Süleymanpaşa’ya. Buna yetermi yüreğin? Varmısın, hadi getir o monşer doostlarını ver ellerine şarap kadehlerini gezdir Süleymanpaşa’nın sokaklarında. Bunu yapmak için yürek gerekmez. Yüz, astar ister bunu yapmak. Bu şehrin insanlarının paralarıyla al ressamların tablolarını. Dök binlerce lirayı. Git Paris’te caka sat.

Git başkanı olduğun belediyenin sorumluluk alanındaki mahallelere de gör bakalım hanyayı Konya’yı.

Bırak Paris’i falan. Tanımasınlar bizi. Tanıtma bizi. Eksik kalsınlar bizi tanımaktan.  Getirsene oradaki monşerleri buralara. Gezsinler bakalım senin şehrini.

Paris’te bizi tanıtacaklarmış. Hay Allahım sen çok büyüksün.

Alis harikalar diyarında biliyoruz da. Sen nerelerdesin Eczacı Ekrem Eşkinat? Aslında bu sorunun cevabı sende değil. Siz nerelerdesiniz bunlara sessiz kalan meclis üyeleri? Sizler nerelerdesiniz bu halkın oylarıyla göreve getirilmiş meclis üyeleri? Sizleri oraya Eşkinat getirmedi. Halkın oylarıyla geldiniz. Listelere  girerken vebaliniz vatandaşaydı, Eşkinata değildi. Siz oylarıyla göreve geldiğiniz halka karşı sorumlusunız. Her biriniz pırıl pırıl şerefli, namuslu başarılı  bireylerisiniz. Bir tekinize dahi hiç kimse en ufak bir leke atamaz. Ama bu suskunluğunuz neden? Bu boyun eğer gibi dışa verdiğiniz görüntü neden?

Çalışanlarının tazminatlarını ödemeyen, başarılı sporcuların kanuni hakları ve analarının ak sütü gibi helal olan ödüllerini vermeyen Eşkinat; Kalkmış Yelken Kulübüne tanesi 15 bin liradan altı adet tekne alıyor. Tabi alacak, Alması da gerekli. Ama yelken kulübü kendine yetemiyorsa oranın yöneticileri ne iş yaparlar? Her biri arkadaşımız, kardeşimiz, dostumuz olan yelken kulübün yöneticileri isterlerse sabaha birer hatta ikişer tekne alabilecek ekonomik güce sahipler. Kesin talep onlardan gelmemiştir. Bu tip işlere hevesli Eşkinat gaza gelip vaat etmiştir.

Alacaksan al Tekirdağsporun topluca kombinelerini dağıt taraftarlara da göreyim seni. geçen sene şampiyonluk maçı öncesi alıp dağıttığın üç beş bileti unutmadım. Bu sene al bir kaç bin kombine de dağıt bakalım.

Boşver Paris maris işlerini. Paris’li dostların bizleri tanımak için az daha beklesinler. Önce buraların hakkından gel sen.

Bu biçimde hakkımızdan geldiğini sanıyorsan yanılıyorsun. Sen sadece hakkımızı yiyorsun.

( Mennan ağabey, inan ki yine sana söz verdiğim gibi az yazdım.)


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI