OLMASAYDI, OLAMAZDINIZ...

OLMASAYDI, OLAMAZDINIZ...

 DEDİKODU KAZANI KAYNATANLAR  ve o kazana sürekli malzeme taşıyanlarla, kazanın ateşini körükleyenler temizlenmedikçe Türkiye rahat nefes alamayacak. 

Sırça köşklerinde, ellerinde kanyak veya bilmem ne bağlarının üzümünden yapılmış şarap kadehleri ile boğaza nazır malikanelerinden ahkam! kesmeye devam ediyorlar. On yıllardır bu düzen böyle sürüp gidiyor. 

Beslendikleri tek bir damar var. ATATÜRK... Baktığınızda, okuduğunuzda sanıyorsunuz ki, ATATÜRK ile uyuyup, ATATÜRK ile uyanıyorlar. ATATÜRK'Ü paylaşamıyorlar!  Nasıl paylaşsınlar ki? Ay sonunda imzaladıkları bordroları ATATÜRK sayesinde o derce bol sıfırlı. ATATÜRK ''sayesinde varlar! '' Aksi olsa en kabadayısı orası senin, burası benim gezer durur ya moda yazarlar ya da magazin... başka hiç bir işe yaramaz yazarlıkları, çizerlikleri. Nasılsa Türk halkının yumuşak karnını bulmuşlar oraya kendi hortumlarını takmışlar sömürüp duruyorlar. 

Kendilerini, ailenin kıskanç çocuğu pozisyonunda bir yerlere yerleştiren ''bunlar''... ATATÜRK'Ü öylesine benimsemişler ki, o sayede çoluk çocuk ''EKMEK TEKNESİ'' haline getirmişler. Ardından doğal olarak ortaya attıkları ve kendileri adına '' en doğru ve gerçek'' sloganı bulmuşlar. '' OLMASAYDIN OLMAZDIK! '' Olmazdınız,  çok haklısınız. Sizi en doğru ve gerçek ifade eden bu slogan. Gökten zenbille indiniz ya, sizi leylekler getirdi. Soyunuz, sopunuz, kökünüz, kökeniniz, acdadınız yok sizin.

Bunlar; VERYANSINCI! takımı.

Slogancı, modacı, bu güncüler, dün veya yarın yok bunlar için. Düşündükleri tek şey... akşama kafayı nerede çekeriz, rakı balık nerede kayif verir. Ay sonunda maaş bordrosunu imzaladıklarında hesaplarına geçen bol sıfırlı parallarını düşünürler. Hizmet ettikleri, BOL YILDIZLI BAYRAKTIR! Gök yüzünde HİLAL BİÇİMİNDEKİ AY ve YILDIZI yanyana gördüklerinde umurlarında olmaz. Hurafe(!) der geçerler.

İş, o belediye bu beleddiye, o dernek, bu dernek tarafından '' DAVET EDİLİP! '' karşılığında binlerce lira alarak gittikleri konferanslarda malı götürmeye gelince değme keyiflerine. ''DAVETLİ!'' oldukları konferans başına en az 50 bin lira alan bu beyler, bir bilemediniz iki saatte malı götürüyorlar. Ayda en az 3 ''DAVETE'' icabet ettiklerini düşünün, bol sıfırlı maaş bordrolarının dışında  EKSTRALAR sayesinde ve halka taktıkalrı hortum bu BEZİRGANLARA ne kadar para kazandırıyor... 

Köşklerden, malikanelerden elinde şarap kadehi ile ATATÜRKÇÜLÜK yapmak en kolayı... Bunlar ve bu tipteki BEZİRGANLARDIR , GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü SEVER GİBİ YAPARAK YIPRATANLAR.

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor