İKİ ÇARPI İKİ EŞİTTİR DÖRT  (V)  2 X 2 = 4 ... TERCİH BİZİM

İKİ ÇARPI İKİ EŞİTTİR DÖRT (V) 2 X 2 = 4 ... TERCİH BİZİM

Koyduğunuz hedef sizin kadardır. Sizin büyüklüğünüz ve gücünüz ölçeğindedir. hayalden söz etmiyorum. hayal sonsuz ve güç gerektirmez. Ancak HEDEF! öyle mi? Güç gerektirir, erk gerektirir ve büyüklüğünüzle orantılıdır. 

Yeni Dünya Düzeni içinde Yeni Türkye...Dünya'nın yeni düzenini kimler kuruyorlar, kimler oluşturuyorlar? Güçlüler!... kim bu güçlüler?  ABD, Rusya ardından İngiltere ve Almanya, Fransa, İsrail diye liste devam ediyor. Çin bunun neresinde, ya Japonya hemen aklımıza gelmez biliyorum. Ancak bu güçlüler kulübünün diğer ama bilinmeyen halkaları vardır ki bunlar o sarmalın içinde akla gelmezler, hatırlanmazlar. Bunlar güçlülerin  binek taşı konumundakilerdir.

Sayalım... Türkiye, Afganistan, İran ve diğerleri diye devam ederiz. Şimdi bunların arasından da, Türkiye ve İran güçlüler kulübünün üyesi olmayı kendilerine HEDEF koyanların başında geliyor. Bu ne zaman gerçekleşir? Güçlü ve büyük olduklarında!

Türkiye'nin güçlü olması kimin işine gelir? Çok anlamsız bir soru olduğununn farkkındayım ve değiştiriyorum. TÜRKİYE'NİN GÜÇLÜ OLMASI KİMİN İŞİNE GELMEZ?  Bunun cevabı kolay olabilir ve sokaktaki herkes buna doğru yanıtı verecektir. Ardından gelen soru NEDEN?! olduğunda, ilk soruya doğru veren herkes bu NEDEN?! sorusuna ne doğru ne de yanlış cevap yerine susmayı tercih edecektir.

Çünkü doğru, ya da yanlış verebilecekleri cevapları yok. cevap için ne doğru ne de yanlış bilgiye sahip değiller. Mutlaka cevap vermeye çalışanlar olacaktır ama onlarınkisi de sadece FİKİR olmaktan öte bir şey olmayacağından cevap olarak kabul görmez. BENCE diye verilmeye başlanan her cevap girişimi BİLGİSİZ FİKİR ÜRÜNÜ OLMAKTAN ÖTE BİR ŞEY DEĞİLDİR!

GELELİM BİLGİYE! nasıl elde edilir? Araştırarak, okuyarak, ezberdeb uzak yorumlayarak ve analiz ederek. 2x2=4 ederden söz etmiyorum. 2x2=4 ederi bilmek için dahi kaç yerden ayrı ayrı bilgiye ihtiyaç olduğunu bir düşünsenize. Buna rağmen MALESEF(!) bizim he rşeyden bilgimiz var!

Hatta Suriye'de bizim askerimizin ne işi var diye sorgulayacak, eleştirecek kadar BİLGİ(!) sahibiyiz. Bütün terör eylemlerinin nedeninide biliyoruz(!). Ekonominin zaten uzmanıyız(!) geriye kalanlarda ufak ayrıntılardan ibaret...

... Ama Rusya'nın, İran'ın Suriyede, Amerika ve İngiltere'nin Afganistan'da olduklarını her nedense bilmeyiz. Terör eylemlerinin ardından MİT istenmeyen, aciz, hantal bir kurum ilan edilirken BND, MI6 hatta CIA hiç sorgulanmaz. Terörün Avrupa'da iki yıllık balançosunun can kayıpları üzerinden olmasa dahi sayısal olarak bizim blgi dağırcığımızda ne işi var değil mi? Oysa biz kendimize bakalım! Bize ne onlardan(!) 

Ama düğmeye basan parmakalrın hep aynı kişilerin parmakları olduğunun hiç önemi yoktur bizim nazarımızda. Güçlüler listesinin ilk beşi arasındaki devam eden canhıraş 3 cü DÜNYA SAVAŞI DA BİZİM İÇİN ÖNEMLİ DEĞİL!

Kemal Kılıçdaroğlu'nun ADALET ARADIĞI YÜRÜYÜŞÜ neden 17 Nisan sbahı başlamadı da KATAR KUŞATMASI ile birlikte başaldı? Bunun da önemi yoktur bizim adımıza. Biz peşine takılıp yürüdük, alkış yaptık, slogan attık yetti gitti. 

3 cü DÜNYA SAVAŞI derken, gerçeğin kendisinden söz ediyorum. İlk aşamasında en düşük maliyetli olan biçimiyle başlatılan bir savaş. TERÖR EYLEMLERİ!... Evet terör eylemleri üzerinden yürütülen savaşlar maliyeti bakımından en düşük olanıdır. Bir kaç yüz milyon dolar ve bol miktarda insana dayalı yürütülen savaşın adıdır. O gerekli insanlardan dünyada değil kendi mahallenizin ara sokağında dahi bulabileceğiniz kadar çok var. 

Sonuç olarak... başlarımızı gömdüğümüz kumun derinliklerinden çıkartmamız ve gerçekleri öğrenerek o gerçeklikler üzerinden BİLGİYE DAYALI analizler yapmamız gerekiyor. 

Salt düşmanlıklar ve salt tarafkirlik veya SİYASET YOBAZLIĞI bizi erezyona uğratır. Zaten uğratıyor uğratacağı kadar.

Uyanık olmak gerkli, uyanıklıktaki kasıt BİLGİLİ OLMAK. Bu kadar ilgili bir toplumun bu derece bilgisiz kalması sizce de garip değil mi? İlgi bilgiyi getirmez mi? 

OKUMAK,, ÖĞRENMEK  VE ANALİZ ETMEK... Başak çıkar yolumuzun kalamdığını biliyoruz.

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI