İÇLERİNE ''CHP LİLİK '' KAÇMIŞ, ''AKP'' LİLER, FACEBOOK UN BOOKUNU KURCALAMAYI BIRAKIN!

İÇLERİNE ''CHP LİLİK '' KAÇMIŞ, ''AKP'' LİLER, FACEBOOK UN BOOKUNU KURCALAMAYI BIRAKIN!

Siyasi söylemler arasında teessüf bildiren  '' YOLDA BULDUKLARINLA DEĞİL, YOLA BİRLİKTE ÇIKTIKLARNLA '' yürümeye devam etmeyi tavsiye eden ifade vardır.

Yola çıkılırken niyetler halisken ilerleyen zaman içinde tüm HALİSLER kendiliğinden HARİSLERE! dönüşürler.  Siyasetin doğası bu. Demokrasi deriz ve yere göğe koyamayız ya  demkrasinin tamda en zayıf karnı bu noktadır. Argoda biz buna '' burnunun ucunda peynir tanesi görüp, kulağının arkasını mandra zannetmek'' deriz.

2016 nın kış aylarında bir yazımda AK Partiyi bekleyen tehlikelerden söz etmmiş ve ,Ak Parti  üzerinde değişik ekollerin savaştıklarını kaydetmiştim. Bu ekollerin birden çok enstürümanlara baş vurarak elmayı ikiye bölmeye çalşacağından, ikiye bölünen elmanın bir tarafını kurtlarla çürütmeye çalışacağından ısrarla söz ettim.

Tekirdağ'a bakıyorum. O yazımda yer verdiğim ayrıntının Ak Parti Tekirdağ teşkilatları üzerinde hayata geçirilmeye çalışıldığını açıkça görüyorum. Evet... Tekirdağ'da bazılarını, ikiye bölünen, birlik beraberliği ifade etmek için kullanılan '' bir elmanın iki yarısı'' tabirini, elmanın diğer yarısını kurtlandırmak ollarak algıllamış ve hatalarına her geçen gün bir yenisini ekler durumda görmek üzüntü verici.

Ak Parti kongere takvimini başlattı. Bu takvim ülke genelinde ve HER ZAMANKİ YÖNTEMLERLE'! yürütülüyor. 

Tekirdağ veya Kars ilin adının hiç önemi yok. Parti tüzüğünün gereği maddeler çerçevesinde KONGRE TAKVİMİ İŞLETİLİYOR. 

Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel geçtiğimiz günlerde geniş katılımlı basın toplantısı ile takvimi açıkladı ve yöneltilen sorulara cevap vererek kongrelerle ve diğer konularla ilgili merak edien her konuya temas etti.

Bu günlerde sosyal medyada rastladığımız ama geçmişte hiç şahit olmadığımız bazı paylaşımlar, açıklamalar, yazılanlar dikkatlerden kaçmıyor.  

Görülen o ki; AK PARTİNİN İÇİNE KAÇIRILMAYA ÇALIŞILAN DERSEK ÇOK ACITICI OLUR AMA BİZ ŞÖYLE DİYELİM... ELMANIN İKİ YARISINDAN DİĞERİNE ''CHP Lİ ÖZENTİSİYLE'' ZERK EDİLMEYE ÇALIŞILAN KURTÇUKLAR VAR!

* Ak Parti nin meseleleri, varsa sorunları, sıkıntıları ne zamandır uluorta yerlerde konuşulur, dillendirilip kamuoyunun geneli üzerinden birlik ve beraberliğe sekte vuracak biçimde ortalığa serilir oldu(?)

* Ak Parti ne zamandır ''CHP lileşme!'' yolunda atılan adımların partisi olmaya çalşılıyor(?)

* Ak Parti meselelerini ne zmandır sosyal medya üzerinden konu eder oldu(?)

* Ak Partili... Evet. Sen... Ak Partili sen ne zamandır partinin yönetimini ele güne rezil etmeye çalışanlara kulak verir oldun(?) HİÇ BİR ZAMAN DEĞİL Mİ... çünkü hiç bir zaman BİR AK PARTİLİ PARTİSİNİN YÖNETİCİLERİ HAKKINDA ULU ORTA DEDİKODU YAPMAMIŞTI VE SEN BUNA İLK DEFA ŞAHİTLİK ETMENİN ÜZÜNTÜSÜNDESİN!... O yöneticilerin başı ki, o dedikoducuların özel alanlardaki kaşıklarındaki kirlerden haberdarken dahi sukunetini muhafaza ettiği halde!!!

* Yoksa bu yollara tevessül ederek kendilerine; '' NE İSTEDİNİZ DE VERMEDİK ''  diye sorulmasını mı bekliyorlar(?)

* Ak partili; adına Facebook denen yerden Face si bir yana BOOKu! diğer yana savrulan amaçların hizmetine adanmış EMELLERE Mİ kıymet vereceksin(?) Biliyorum... Bu sefer kocaman bir ''HAYIR''.

* Ak Parti de geçmişte etkli ve yetkili üstelik çok başarılı çalışmaların içinde, başında yer almış birisi, genel işleyişi, 15 yıllık yürütülen sistemi nasıl bilmez(?)... Adama sorarlar; SİZ NASIL YAPTINIZ(?) (!)

Ak Parti için yazarız. Eleştirir veya överiz. Ama, AK PARTİLİLERİ GAZETECİLERE YAZDIRMAYA ÇALIŞAN VE HALA DAHA ''AKP'' KAFASI, MANTIĞI İÇİNDEKİLERİ  DAHİ YAZMAK İSTEMEYİZ!

Hadi gelin ''AKP'' ye gidelim diyenlerle Ak Parti ye diyenleri biz iyi biliriz.

Facebook un BOOKU ile erbab olanın aklı berbat oluyor haberiniz ola...

Merak etmeyin, siz devam ettikçe devamı gelecek!

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI