YEREL SEÇİMLER İKİ YILDA BİR YAPILIRSA ...

YEREL SEÇİMLER İKİ YILDA BİR YAPILIRSA ...

Yerel seçimler 5 değil, 2 yılda bir yapılsa her yer güllük gülüstanlık olurdu.  Yerel seçimlere nereden baksanız 2 bilemediniz 1,5 yıl kaldı. Belediyeler geride kaşan 3,5 yılda yapamadıklarını şimdi bu 1,5 yıla sığdırmaya gayret edecekler. Hatta şimdiden o gayrete soyunanlar var. 

Belediyelerdeki siyasi iradenin işleyişini kısaca şöyle özetlemek gerekir. 3,5 yıl bize, son 1,5 yıl size... ''biz'' dediğim aslında onlar, ''siz'' dediğim biziz sakın yanlış anlaşılmasın. Altından tutun üstüne kadar tüm yapılar ilk 3,5 yıl onlara çalışır. Bize olan kısmının yine büyük bir bölümü de onlara çalışır ama en azından ahali olarak bizlerde bir kaç şeyi görür ve '' vallahi adamlar yaptılar, daha ne olsun'' kablinden şişirir dururuz.

Vatandaşın beğenisini 1, 5 yılda kazanmak bu kadar kolaysa  yerel yönetimler 6 ayıda bizden olmak üzere neden 2 yıllığına seçilmesinler ki?  

Vatandaşın işine gelir. Ya siyasilerin işine gelir mi? Gelmez, nasıl gelsin. yeni seçilen belediye başkanı ağızını, burnunu bilene kadar en az 1 yıl geçmesi gerekli. Yeni başkan ağzını burnunu bilene kadar ''çarklar dönmeyi, kervan koyulduğu yolda devam etmeyi sürdürür'' Ardından gelen sonraki 1 yıl için başkan yalakası bürokratlar önce başkanın yakın çevresindekileri ardından bizzat kendisini kafa kola alırlar. Sonra devreye uyanık diğerleri, diğer siyasi kartvizit sahipleri girerler. yanlarında bir kaç inşaatçı veya iş adamı eksik olmaz. 

Unuttum kaçıncı yoldaydık?

Her neyse diyelim ki, 2. yılın ortalarındayız ve işler, ''tezgahlar, kervanlar'' yolunda... vatandaş!, vatandaşa hizmet o ne durumda? yaşayıp görmekten başka çare yok.

Kısacası 5 yılın sonunda, son 2 yıl her yer güllük gülüstanlık, çiçek börtü böceklerle donatılıp çeşmelerden güldür güldür akan sular ve asfaltlanan yollar sayesinde halı serili gibi hissedip gidilen gelinen caddeler sokakalr da tamam. geriye ne kaldı?  Geride eksik olan ve ''karnını kaşıyan'' BİZLER kaldık. oyları verip dönen tezgahlara, düzülen kervanlara göz kulak tıkayıp, kapayıp... ADAMLAR YAPTILLR BEYAA DAHA NE OLSUN  diyerek bir siyasi parti başkanının dediği gibi TIPIŞ TIPIŞ OY VERECEĞİZ.

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI