NUS İLE TEKDİRİN KIYMETİNİ BİLMEK GEREKLİ.

NUS İLE TEKDİRİN KIYMETİNİ BİLMEK GEREKLİ.

Ak Parti hizmet gemisi, yükünü bazen boşaltmak bazen de yeni yükler almak için iskeleye yanaşıyor. nice azgın denizlerden, nice fırtınalardan, kasırgalardan sıyrılarak rotasından sapmadan her türden hava ''muhalefetine'' göğüs gererek manifestosundaki ön sözü DURMAK YOK. YOLA DEVAM ile yol almaya devam ediyor.

Denizciler bilirler; gemiler iskelede yük alırlarken veya yük boşaltırlarken onları açıklardan gelen dalgalar değil, karaya vurup geri dönen dalgaların haraketliliği rahatsız eder. çalkantının nedeni geri dönen dalgalardır. 

Ak Parti, azgın okyanus şartlarından sıyrılıp kendi iç denizinde yanaştığı iskeledeki karaya vurmuş dalgaların geri dönen çalkantıları ile sarsılacak hatta yük boşaltaması veya yüklenmesi engellenecek kadar güçsüz değil. Bu geminin omurgası öylesine güçlü ki, delemediler, delemyorlar ve delemeyecekler. Ancak bunun farkına varanlar şimdi Ak Parti gemisini içten zayıflatmak, içten yıpratmaya koyulmuşlar. 15 yılın hizmet gemisi metal yorgunluğu veya makine dairesindeki bir kaç aksamın yıpranmasıyla karşı karşıya olabilir. Ama KAPTAN KÖŞKÜNDE öyle bir isim var ki, Soyadan soptan denizci, gemici. Bu geminin SÜVARİSİ belkide ilk kez, yıpranan, aksayan aksamına böylesine açık biçimde müdehalae ediyor. Bunu da yine ilk defa en nazik biçimde dile getirerek, kırmaadan, incintmeden yapmak istediğini belli ediyor. 

''YORULANANLAR KENARA ÇEKİLSİNLER.'' ... bizde buna ANLAYANA SİVRİ SİNEK SAZ! diyoruz. ve anlaması gerekenlerin mesajı alacaklarını umuyoruz.

DURMAK YOK YOLA DEVAM!... Bu ilk duyulduğunda slogan olarak algılandı, hepimiz slogan olarak algıladık. Gelinen noktada bunun bir siyasi slogan olmadığını şimdi farklı anlamlarıyla birlikte çok daha iyi idrak edebiliyoruz. Bu Ak Parti isimli geminin manifestosunda ÖN SÖZ olarak yer almış ve yer almaya devam ediyor.

Ak Parti'nin SÜVARİSİ yani KAPTANI gemnin içindekileri uyarıyor. Teşekkür ediyor ve 15 yılın ardındanmetal yorgunluğu içinde olanların kenara çekilmelerini tavsiye ediyor. 

Yorgun ve aksayan makine dairesi kısa zman içinde yarar yerine tahmin edilemeyecek boyutlarda zararlara neden olabilir. Olmaya zaten başlamış durumda. Hatta yorgun aksamlara bu hallerinden faydalanmak isteyenlerce müdehalelerin olduğu gerçeği var. O nedenle ki, SÜVARİYİ can kulağı ile dinlemekte fayda var. 

SÜVARİ, Nus ile tekdir ederken bu fırsatı kaçırmamak gerekiyor. 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor