SEN ŞEREFİ BİLİRMİSİN?

SEN ŞEREFİ BİLİRMİSİN?

Bu nasıl ŞEFFAFLIKTIR!? Makamına çağırtarak! bir kaç efradının ''huzurunda'' genç bir adairmın üzerine ŞEREFSİZ! diye söze başlayarak yürümek ...  Kaldı ki bu genç senden iş istemiş, aş istemiş, sen de bu gence bir biçimde halledebileceğinizin sözünü vermişsin veya o yönde bir umut ışığı yakmışsın. Ekmeğe, işe, aşa ihtiyacı olan genç senin kendisine gösterdiğin yakınlıktan umutlanmış ancak aradan geçen bir kaç aya rağmen ( her nedense) sana bir daha ulaşamamış, sana erişememiş. 

Bu genç, sana erişmenin yollarını tükettiğinde, eşiniz hanım efendinin herkese açık, herkesin erişimine açık konumdaki sosyal medya hesabından hanım efendiye mesaj yazarak; size ulaşamadığından bahisle kendisinin size bir hatırlatmada bulunmasını rica etmiş. Genç adamım eşinize yazdığı mesajda tek bir kelime dahi yok ki ahlak ve terbiye sınırlarını zorlayan.

Genç adamın bu mesajı eşinize ulaşmış olmalı ki aradan geçen bir kaç günün ardından, genç adamı makamınıza çağırtarak ve yanınızdaki bir kaç kişinin olduğu halde üzerine HİDDET VE ÖFKEYLE YÜRÜMEYE YELTENDİĞİNİZ ESNADA; ''ŞEREFSİZ SEN KİM OLUYORSUN DA BENİM EŞİME MESAJ YAZIYORSUN'' haykırışınıza muhattap olmuş.

O esnada odada bulunan bir kaç kişi olmasa teke tek başka bir yerde karşılaşmış olsanız aynı tavır, aynı hezeyan veya aynı tarz sözlerle ŞEREFSİZ! diyerek bu gencin üzerine yürürmüydünüz, yürüyebilirmiydiniz? 

Makamınızdaki bu olay esnasında terbiyesini, sukunetini, saygısını muhafaza eden, amacı sadece bir işe yerleşmek olan genç adamın aradan geçen bir kaç gün sonra uğradığı hakareti hazmedemeyerek bir akşam sizi telefonda aradığında;  Bu güne kadar başkanımdın, ağabeyimdin, bundan sonra adam bile değilsin. Orada bana ŞEREFSİZ! dedin sesimi çıkartmadım, Terbiyemi bozmadım. Üzerime yürümeye yeltenme artistliğini yaparken seni sözde tutanlara ''bırakın gelsin'' demekle yetindim. Şimdi sana oy vermiş, seni desteklemiş birisi olarak değil, makamında bir kaç kişi arasında hakarete uğramış sade bir vatandaş olarak diyorum; HAYDİ İSTEDİĞİN YERDE, ZAMANDA GÖZLERİME BAKARAK BANA YİNE ŞEREFSİZ! DİYE BAĞIR BAKALIM. NE ZMAN NEREDE İSTERSEN. SENDE O YÜREK VAR MI?... dedi mi demedi mi? Bunun karşısında tık demeden elefonu kapattınız mı kapatmadınız mı? 

Genç adam soruyor... Ben başkanın eşine mesaj yazdım, yazmadım demiyorum. Ancak başkanın bana verdiği iş sözünü aylar geçmesine rağmen yerine getirmediği için eşinin herkese açık sosyal medya hesabındaki mesaj bölümünden kendisinden ricacı oldum. Başkanıma ulaşamıyorum, sizden ricam benim iş konumu kendisine hatırlatmanız, dedim. Mesajda başka hiç bir şeye yer vermedim, saygısızlık etmedim. ŞEREFSİZLİK BUNUN NERESİNDE?...  

Son günlerde önüne gelene, kendince beğenmediği herkesi ŞEREFSİZ! diyerek tanımlayan bu başkan; iş sözü verip ardından oralı olmadığı genç bir adam eşine mesajla ulaşarak derdini iletti diye bu genci makamına çağırtarak bir kaç kişinin önünde, üzerine yürümeye yeltenen tavırlarıyla; sen benim karıma nasıl mesaj yazarsın, sen kimsin ŞEREFSİZ! diyecek kadar gemi azıya almış. 

Adama sorarlar...

Senin ona buna yazdığın mum kokulu! mesajların ne kadar ŞEREF içeriyor? 

İş için, aş için kapına gelmiş genç birini başından savdıktan sonra makamına çağırtarak başkalarının yanında hakaret etmek mi ŞEREFLİLİK?

Yetim hakkı olan trilyonları har vurup harman savurduktan sonra, yanına kapattığın kara fatmanın eşi dostu olan çadır tiyatrocularına yüz binlerce lirayı toka etmek mi ŞEREFLİLİK?

Kırmızı pantullu! arkadaşlarına yüz binlerce lirayı peşkeş çekmek mi ŞEREFLİLİK?

Kapatmanı ''baskılara'' dayanamayarak işten çıkartıp ona yeni bir şirket kurdurarak işler paslaman mı ŞEREFLİLİK?

Başkanı olduğun belediyenin hala arasında niza olan müteahhitten villa almak mı ŞEREFLİLİK?

İhalae şartnamesini dayatmana karşı çıkan, trilyonluk yolsuzluğa karşı çıkan müdürünü işten uzaklaştırmak mı ŞEREFLİLİK?

Yetim hakkı yüz binlerce lirayı yurt dışındaki davetlere katılmak için, elinde şarap kadehi ile pozlar vermek için tablo, resim, heykel diye bir sürü yere savurman mı ŞEREFLİLİK?

Sen binlerce lirayı orda burda savururken seni ''emin'' diye seçen insanların toz, toprak,çamur çukur içinde yıllardır mücaelesine duyarsız kalmak mı ŞEREFLİLİK?

Yuları kaptırdığın bir kaç müdürünün gece kıyak kafayla seni kafa çektikleri meyhaneye çağırdıklarında sektirmeden yanlarına koşa koşa gitmen mi ŞEREFLİLİK?

Zihinsel özürlü bir kızın ''heykelini dikecem'' diyerek rencide etmen mi ŞERFLİLİK?

Makamına iş istemek için gelen bir kadına '' zengin koca bul'' diyerek ettiğin dangalaklığın mı, ŞEREFLİLİK?

Bu yazıyı yazdığım, 65 saniye içinde akla gelenler kadarıyla... SEN ŞEREFTEN NE KADAR HABERDARSIN?

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor