CHP Lİ '' KART HOROZLAR'' BU DÖNEM GAGALARINIZI GENÇLERİN KAFALARINA KAKMAKTAN VAZGEÇİN ...

CHP Lİ '' KART HOROZLAR'' BU DÖNEM GAGALARINIZI GENÇLERİN KAFALARINA KAKMAKTAN VAZGEÇİN ...

CHP de kongreler yaklaştıkça kaynayan kazan iyiden iyiye kaynamanın ötesinde fokurdamaya başladı. İlçelerde ardından illerde ve en son olarak BÜYÜK KURULTAY da bir araya gelecek CHP tabanında bu dönemki kongrelerin(kurultayların) diğer bir adının KOZ PAYLAŞIMI olacağı kesin.

Adına her ne kadar DEMOKRASİ dense dahi ... Biz demokrasiden bölünmeyi, bölünerek yok olmayı, hizipçiliği, ayrıştırmacılığı, aynı rengin az biraz laciverti ile farklılık ortaya koyduğumuzu zannetmeyi bilmişiz ve öyle de bilmeye devam ediyoruz. 

Seçiminizi delegeyle yapın, üyeyle yapın hiç fark etmiyor. Sonuçta çıkan adayı kimin çıkarttığı, kimin desteklediği ile sonuç tutanakları bağlanıyorsa o işi demokrasi diye yutturmak abes kaçıyor.

CHP den bahisle, diğer partilerde durum farklı mı, tabiki de hiç bir fark yok. Sistem temelinden arızalı. 

CHP den başladık ve CHP ile devam edelim.  İlçe kongresine çeyrek kala yine guruplar, yine bir arada yenen yyemekler, yine havada fütursuzca uçuşan yenidencilik, yenicilik söylemleri, yeniden küçük guruplaşmalarla sağda, solda gövde gösterileri, yeniden bir kaç kişinin bir araya gelmesiyle mahalle baskıları tezgahları, yeniden Milletvekili yakınlarının etki altına almaya çalıştığı üyeler, bürolarda, iş yerlerinde biribirinden habersiz ufak mahalle guruplarıyla bir araya gelerek ''kafalama'', ''ayartma'' çalışmaları ... bu toplantılarda hedeflerde hiç farklılık yok. işin enteresan yönü bu, herkesin hedefleri belli; Ekiplere madd destek sunan ve zaman zaman aralarında zaman zaman da yakın adamlarınca uzaktan takip ettikleri guruplara ''ağabeylik'' pozlarındakiler, ya belediye başkan aday adaylığı ya da Milletvekili aday adaylığını gözlerine kestirmişler. 

Bir kaç kişi var ki, bunlar tam CHP liler! yenil, yenil sendromu bunlarda tavan olmuş. Bastona düşecekleri devirlere kadar bellerinde asılı sidik torbaları yine bu kongre, seçim dönemlerinin baş rollerinde olmaktan asla geri durmazlar, geri durmalarını da sağlayamazsınız. Bu bir kaç kişi de kongre veya ön seçim dönemleri iple çekilir zamanlar haline gelmiş olduğundan kalan zamanlardaki ''hiçliklerini'' böyle zamanlarda telafi etmenin yolundalar. Onlarda haklılar. CHP de kongre veya ön seçim ayları onların oyun hamurları olmuş. KART HOROZLARIN GAGALARI her daim işlerin içinde didiklemeye devam ediyor.

Daha ilginç olanı, gencecik, pırıl pırıl, idealist bir sürü gencin arasına sızan, kaynak yapan KARTOLOŞLARIN her guruba ayrı ayrı dağılmış olmaları. Bakıyorsunuz gencecik insanlar bir araya gelmişler bir mekanda siyaset konuşuyorlar, gurup oluşturmuşlar ne güzel bir manzara, birikimlerini ellerindekilerini, beyinlerindekilerini ülkeleri için ortaya koyamaya gönüllü, partilerine dolayısı ile çevrelerine hizmetlerini siyaset yoluyla ulaştırmanın gayesindeki gençlerin yanlarına merhaba demeye yaklaştığınız esnada arkanıza döner dönmez... fermuarı yarım açık ellerini yıkarken suları üzerine sıçratmış, ellerini yengemin cebine verdiği bez mendille kurulayarak yeni tuvaletten çıktığını hemen fark ettiğiniz, bilmem kaçıncı kere, bilmem kaçıncı yere aday adayı olup olup kaybetmiş bir abi size doğru yaklaşıyor. Gençlerin tam ortasındaki boş sandalyenin sahibinin o prostatının verdiği aşırı rahatsızlığın tavan yaptığı ama gözü hala ''çöplükte'' olan ağabeye! ait olduğunu anlamanız uzun sürmüyor. Bu ne şimdi?

Hiç değilse bu dönem gençleri baş başa ve rahat bırakın. İnanın en kötü yapacakları, sizin en iyi yaptığınızı iddia ettiklerinizden bin misli daha iyi olacaktır.

CHP ilçe seçimine kadar bu gençleri baş başa bırakın. Onların idealizimlerinden sebeplenmeye, onlar üzerinden olası ön seçimlerde kendiniz adına menfaat devşirmelerine artık son verin. Kendi ''KART HOROZ'' tarih öncesi hesaplaşmalarınızın bu pırıl pırıl gençlerin üzerinden hesaplaşmalarına son verin. 

Egolarınızı besleye besleye fil kadar şişirdiniz. Buna son verin. 

Düşün, idealist, ülkeleri, şehirleri için siyaset gibi en zor uğraşı seçmiş gencecik insanların yakalarından. Torun torba sahibi koca koca adamlar siz o gencecik insanların arasında daha 100 metreden çürük diş gibi fark ediliyorsunuz. Ahali yüzünüze değil ama ardınıza neler diyor haberiniz var mı? 

Bırakın CHP li gençleri bu dönem, aralarında adam akıllı demokrasi mücadelesi versinler. Sizin hiç beceremediğiniz o işi bırakında onlar becersinler.

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor