CHP Lİ ÜYELER YAĞCIOĞLU İLE BAŞLAYAN SÜRECİN RÜYA OLMADIĞINI İSPAT İÇİN SABIRSIZLANIYORLAR.

CHP Lİ ÜYELER YAĞCIOĞLU İLE BAŞLAYAN SÜRECİN RÜYA OLMADIĞINI İSPAT İÇİN SABIRSIZLANIYORLAR.

Geçtiğimiz hafta, CHP içindeki ''kart horozlar''ın  GAGALARINI yine oraya buraya soktuklarından bahisle... buna son vermeleri gereğini belirtmiştik.

Onlrın  ve CHP lilerin olan iki ayrı CHP var.! 

Toplamda sayıları 20 yi geçmeyen üçerli, beşerli bir kaç ayrı guruba ayrılmış olan bu simalar çeyrek kalan ilçe kongresinde mevcut ilçe başkanı İlker Yağcıoğlu'nun yerine seçtirmek üzere yeni bir isim  arayışlarını sürdürüyorlar. 

Gözden kaçırdıkları noktayı  kendilerine hatırlatmak gerekli. 

İlker Yağcıoğlu  CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı...  sizin CHP nizile ne alakası var(!)? BEY VE HANIM efendiler!  siz kendi CHP nize ne seçmeye çalışırsanız çalışın.  Gerçek CHP nin ve gerçek CHP lilerin yanında sizin; sağsan 10 soldan 15, kuş bakışı bilemedin 20 kişilik CHP nizin aslıyla alakası olmadığını fark edemiyorsunuz.

Sayıları 20 yi geçmeyen bu ''kulisçilerin'' bazıları var ki akşam bir gurupta, sabah diğer gurupta olan biteni tilki sessizliği ile takip ediyor. Aralarında bu türden  bir kaç kişi var. nerde akşam orada sabah.

Mahallelere baktığınızda durum çok farklı. Üyelerle görüştüğünüzde, onlarda istikrar ve devamlılıktan yana tavrı kolaylıkla sezebiliyorsunuz.  

 CHP ilçe örgütü, İlker Yağcıoğlu ile birlikte yerel yönetimler ve Milletvekilleri üzerinde parti otoritesinin etkisini görmeye bşlamışken; bundan rahatsız olanların düğmeye basmasıyla işte bu ''gurupçuklar'' harakete geçtiler. Belediye Başkanı kafasına göre, Milletvekili keyfine göre, meclis üyeleri işine geldiği gibi ve adamına göre davranmaya devam etmekte zorlanınca işin rengi değişti.

Geride kalan tüm CHP üyeleri ise bunun çok iyi farkında olmakla yetinmeyerek İlker Yağcıoğlu'nun ; özledikleri dik ve tavizsiz duruşunun yanında yer almayı sürdürüyorlar.

Rahatsızlık nerede?

Pazarcı esnafı veya seyyar esnaf belediye tarafından hor görüldüğü noktada çözümü İlker Yağcıoğlu ile bulmakta gecikmez ve Yağcıoğlu üyelerinden aldığı yetkiyi sonuna kadar kullanırsa, belediye ile bu konuda meclis gurubuna önderlik ve yetkisi sayesinde yaptırımını hissetirirse, Süleymanpaşa'da bir hanım efendi sokağının , mahallesinin şikayeti için baş vurduğu belediye den umduğu yakınlığı veya ilgiyi göremediğinde ilçe başkanı ile ve ilçe örgütü ile bu sorununa çözüm arayıp gerekli ilgiyi görüp bunu sosyal medyada dile getiriyorsa. gibi gibi nedenlerden dolayı rahatsızlıklar(!) satatükonun eserlerini ve memnun kitlesini rahatsız eder ve yeni arayışa sürükler. Ardından... ver yansın!

Geçtiğimiz ay CHP üyeliği yarım yüz yılı çoktan aşmış bir CHP li ile sohbetimiz arasında söz belediyelere, CHP belediyelerine ve CHP nin eski yeni başkanlarına Milletvekillerine geldi. Yaşı 70 lerinin 2. yarısında olan bu CHP li eskilerden söz ederken bir anda; ŞİMDİKİ İLÇE BAŞKANI OLAN KIZANDA ÇOK BIÇKIN BEYAA, (geçenlerde diye başladığı konuyu izni olmadığı için buradan paylaşmıyorum.) ABE BU ŞİMDİKİ BAŞKAN OLAN İLKER, EKREM'E TELEFON AÇTI, EKREM BEY DİYE LAFA BAŞLAMASI VARDI Kİ, SAĞ OLSUN İŞİMİZİ HALLETTİRDİ BEYAA, ABAE BİZ TE BU EKREM'İN 2 AYDIR YANINA GİDEMEZDİK. TE BU SARI KIZAN Bİ TELOFONDA HALLETTİ İŞİMİZİ.... İşte yarım yüzyıllık CHP li bunu diyorsa, telefonun diğer ucundaki 2 aydır kendisine ulaşamayan üyesinin hatta vatandaşın derdine duyarsız kalan ''başkan'' ilçe başkanı ''sarı kızanın'' bir telefonu ile konuya eğiliyorsa(!) bu alışılagelmişliği kökünden rahatsız eder(!). Önceden mi nasıldı bu işler. Gözümle şahit olduğumu aktarayım; İlçe başkanı kapıyı çaldı aralayarak ve kapının görünmeyen diğer tarafında eğildiği belli, bizim tarafta sadece başı görülen ilçe başkanına bu şimdi ''sarı kızanın'' telofonuyla harakete geçen başkan, elinin tersiyle sonra sonra dediğinde ben... vay!be diye içimden geçirmiştim.  

CHP li üyeler gerçeklerin gün gibi farkındalar ve bu parti örgütü otoritesinin devamından yanalar. Ayrıca bundan acaip keyif alıyorlar. Özlemişler. Kaale alınmayı, önemsenmeyi, yaranma içermeden, siyasi ''yallakalık'' hissetmeden sadece önce insan ardından CHP li olarak kabul ve ilgi görmeyi özlemişler. Şimdi bu özlemlerinin gerçekleştiğini görüyorlar ve bunu bir rüya olmadığını kongrede ispatlamak için sabırsızlanıyorlar!

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI