LADES BİTTİ!  EŞKİNAT ECZANESİNE DÖNECEKMİŞ ...

LADES BİTTİ! EŞKİNAT ECZANESİNE DÖNECEKMİŞ ...

Sevgili dostum, Dr. Nezih Okur bu gün köşesinde çok önemli bir noktanın altını çizmiş. Bu gün, benim yazımdan önce Dr. Nezih Okur'un köşe yazısını okumanızı tavsiye ediyorum. Nezih beyin yazısının ardından kim ne söylerse, kim ne yazarsa beyhude kakafoniden öteye gitmez. Bu yazının ardından yapılması gerken tek bir şey var o da DÜŞÜNMEK!

O zaman bende düşünecek olanlara yardımcı olmak isterim.

Sevgili Nezih Okur; Tekirdağ'a  100, Türkiyeye 1000, Dünya'ya 10.bin tane Nezih okur gerekli. Daha alçak gönüllü olalım ve bu gün küresel güç diye adlandırdığımız ama dünyanın kanını emen 10 ülkenin başına birer tane senden koyabilirsek, Tekirdağ'a kadar gerekenden dahi az sayıda Nezih Okur'a ihtiyacımız olacağından eminim.

Dünkü yazımın devamı, senin kendine has üslubunla ortaya koyduğun ironinin ardından  şart oldu. Abi, kabahat senin, benim bu konuya devam yönünde hiç niyetim yoktu(!)

Bir ilçe başkanının telefonu ile harakete geçmek zorunda kalan belediye başkanının bundan dolayı yüzü kızarmalı demiş sevgili Okur; Yoo! belediye başkanının neden yüzü kzarsın ki, işin gereği zaten bu. ''kuvvetler ayrılığı prensibi'' Sevgili Nezih Okur iyi biir Sosyal Demokrat olduğundan  ve benim yazımdaki  ''o'' CHP üyesi gibi uzun zamandır parti otoritesini, başına buyruk belediye başkanının veya Milletvekili'nin üzerinde sallanmasını hatırlamayacak kadar uzun zamanın ardından bu gelişme karşısında şaşkın olmasını anlayabiliyorum(!)...

... Eşkinat geçtiğimiz pazar gecesi sosyal medya hesabından paylaştığı bir yazıda (şayet o sosyal medya hesabını kendisi yönetiyorsa, bir başkası onun yerine aynı belediye de olduğu gibi hesabını da yönetmiyorsa) kendince duygu yüklü bir şeyler yazmış.

Eczanemize geri döneriz falan gibilerinden bir şeyler... nereye dönüyorsun Ekrem Eşkinat? Binlerce oyun vebalini sırtında yumurta küfesi mi zannediyorsun?  Burası senin oyun bahçenmi de ''çizdim oynamıyorum veya, benden bu kadar'' diyerek arkanı dönüp gidebileceğini mi zannediyorsun?

Bu halkın sırtına trilyonlarca lira borcu yükle, sağa sola mkıytırık heykel meykel koy, yurt dışı davetlere katılabilmek, elinde şarap kadehi ile boynunda papyon poz vermek adına milyonları sarf et, görev süren boyunca büyükşehir belediyesinin sırtından inme ve buna rağmen her türden ayak oyunundan geri kalma, yalandan Tekirdağspor sevdalısı pozlarıyla ortaya çık ama sonunda yine geldiğin gibi sıvış, derneklerden tut oda seçimlerine, konsey seçimlerine kadar burnunu sok (hizip başı) ol, dernek üyelerini biribirlerine düşman et, bir kaç sosyal sorumluluk projesinin ipine tutunarak ''ilk ben yaptım'' edalarıyla kasıl, esnafın burnunun dibine kurduğun belediye şirketi ile aynı faaliyet konusunda abuk subuk işlere kalkış, sorumluluk alanın içindeki mahallelerde ara yollarda toz, duman, çamur kol gezerken sen git gözle görünür yerlere taş döşet oyun alanları kondur, yalandan yere açılışlar yap, EŞİNİN VE DOSTUNUN arkadaşlarına binlerce liralık kıyaklara olanak sağla,  satranç turnuvası diye getir yüzlerce kişiyi beş yıldızlı otellerede günlerce ağırla ama tekirdağlıların can damarı olan Tekirdağspor için göstermelik bir kaç kuruşu, bir kaç otobüs taraftarı deplasmana yollamayıı hizmet diye millete yutturmaya çalış, başkan yardımcından vatandaş yaka silkerken sen 3 değil 5 maymunu oynamaya devam ettir,

Olmadık, olmadık yerlere paraları saç sonra da borç batağına getirdiğin bütçe için meclisinden borçlanma yetkisi iste, kendi partili meclis üyelerinin dahi red vereceği imar oylamalarında başka partilerden oy devşir ve kapalı oylama yaptırarak herkesi ağır cezada yargılanacak hale getir, seninle beraber seçilmiş diğer belediye başkanlarının hizmet adına yanına dahi yaklaşamayacak heldeyken ve onlar teslim aldıkları halinden en az 10 yıl ileri taşırlarken, sen teslim aldığın şehri en az 5 yıl daha geri götür, göreve getirirken yere göğe koyamadığın bazı müdürlerini appar topar görevden neden aldığını dahi açıklayamaz durumdasın, bazılarının ise ESİRİSİN! daha sayayım mı?

Hal böyleyken, kalk gecenin bir yarısında o paylaşımı yapmışsın! ECZANENE GERİ Mİ DÖNERSİN NAPARSAN YAP AMA BU ŞEHRİN YAKASINDAN BİR DÜŞ BE ARKADAŞ! 

Benim programımda demiştin ya; ''BU ŞEHRE BİR DELİ GEREKLİ, O DELİ DE BENİM.'' Deliyim demekle deli olunmuyor. Atın iyisine doru, adamın yiğit olanına da DELİ! derler. ( Osmanlı da DELİLER BÖLÜĞÜ diye yazarsan bu konudaki asıl deliliğin anlamını öğrenebilirsin) Var gerisini sen düşün. 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor