SANA HESAP SORMADAN VE SEN HESAP VERMEDEN, SENİ KOYVERMİYECEKLER.

SANA HESAP SORMADAN VE SEN HESAP VERMEDEN, SENİ KOYVERMİYECEKLER.

Eleştirmek ayrı, karalamak ayıp, hakaret etmek çok daha farklı. Karalama ve hakaret kelimelerini eleştirmekle aynı satırda kullanmaksa benim hatam. Özür diliyorum.

İnsanın kendisi için en tehlikeli olan, sürekli eleştirdiği, her yönüyle karşısında olduğu o kişinin kendi içine kaçtığını fark edememesidir. Hele ki, o karşısında olduğu, eleştirdiği kişinin doğru gördüğü, faydalı olarak nitelendirdiği yönlerini taklit eden ise kendine değil çevresine zarar verdiğinin farkında olamaz. 

Örnek, belediye başkanı olan birisini getirin gözünüzün önüne... Kendisinin mensup olduğu partinin karşısındaki liderin beğendiği, gizli gizli özendiği hatta hayran olduğu yönlerini kendisine uyarlamaya çalıştığını düşünebiliyormusunuz? Kendi partisinin lideri bir tarafta dururken, onun '' arkasında'', ''yanında'', ''yürüdüğü yolda'' devam etmesi sadece ve sadece siyasi beklenti ve kaygıdan öte değilken, bir başka siyasi lider hem de partililerinin ve ''ideolojisinin'' taban tabana karşı olduğu bir başka lidere özenmesi...  özendiği lideri ''çaktırmadan'' kendi içinde özümseyerek ONUN GİBİ OLMAYA ÇALIŞMASI...  Tanıdığınız, bildiğiniz böyle bir belediye başkanı var mı bilmem, varsa davranışlarını, tutumlarını, biçimlerini hal ve hareketlerini gözünüzün önüne bir getirin, getirin ve tamam benzetemese dahi, beceremese dahi ki keşke becerebilse, bakın gözlemleyin. Recep Tayyip Erdağan'ın o dik duruşu, meydan okuyan tavırları, kararlılığı ve iş bilen, çareler üreten, tavizsiz hallerini kendisine her ne kadar beceremese dahi benzetmeye çalışan birisi gözünüzün önüne gelebilir. Fiziken demiyorum, o yönleriyle yakınından bile geçemez ama imkanı olsa onuda yapar. Dış görünüş ve o bastığı yeri titreten halleri dışında gözünüzün önüne getirmeye çalışın mutlaka birisi için; HAH BULDUM diyeceksiniz.

... Ne kadar sağlıklı  hal ve durumdur?! bu belediye başkanının hali, iki arada bir derede ruhen ve özenti olarak kalma hali kolay olmasa gerek. Onu da geçtik; Ona oy vermiş, odan iş bekleyen, çalışma bekleyen, hizmet bekleyenlerin hallerine ne demeli? HAYAL KIRIKLIKLARINA NASIL BİR ÇARE BULUNABİLİR? 

Sonuç... gece yarısı kıyak kafa hezeyanları, arabeske bağlanmış ümitsilik halleri ve HADİ GEL KÖYÜMÜZE GERİ DÖNELİM ajitasyonları ile birlikte, BENİM KIYMETİM BİLİNEMEDİ modlarındaki damar yazıların paylaşımları.

Arkadaş! Sen kimin kıymetini bilebildin de şimdi ''benim kıymetim bilinmiyor'' kafalarındasın. Dur daha en az 1,5 yılın var. Geçecez bu BEN YORULDUM HAYAT teranelerini.

Ne yaptın da yoruldun derler adama. Hesap sormadan ve sen hesap vermeden KOYVERMEZLER!, KOYVERMİYECEKLER! 

Hani geçen seçimlerde sana bir yerlerden bir telefon gelmişti, senin adaylığın kesinleştikten hemen bir kaç gün sonra, karşındaki diğer partinin adayının kim olacağını gelen o telefonda sana bildirmişler ve sakıncası varmı diye  sormuşlardı... gerisi aramızda kalsın.  Ama akşama sabah başlayacak temizlik sayesinde o bağlantı da ya Silivri ya da erken davranabilirse  ABD de soluğu alacak, demedi deme.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI