CHP ANA MUHALEFET PARTİSİ, KILIÇDAROĞLU TÜRKİYE'NİN ANA MUHALEFETİ ...

CHP ANA MUHALEFET PARTİSİ, KILIÇDAROĞLU TÜRKİYE'NİN ANA MUHALEFETİ ...

Kılıçdaroğlu YETER!  

Dilinin kemiğini nerede, hangi operasyonla aldılar bilmiyoruz ama artık gerçekten YETER!

Bu kaçıncı inkar, bu kaçıncı çark ediş, bu kaçıncı sözde''densizce'' edilen söz? 

*** Geçen yıl 28 Nisan'da bir televizyon kanalında Deniz Baykal kasedi hakkında "Erdoğan'ın kaseti izlediğini gördüm. Kendisine o kaseti izletenler Erdoğan'ı kayıt altına alıyor" dedi. 27 Mayıs'ta avukatı aracılığıyla savcılığa gönderdiği dilekçede; videonun kim tarafından ve ne zaman izlettirildiğini hatırlamadığını söyledi.

*** Geçen yıl 22 Kasım'da 15 Temmuz şehitlerinin yakınlarının istedikleri takdirde askerlikten muaf tutulmasının önünü açan düzenlemenin 'ayrımcılık' olduğunu iddia ederek "Şehitler arasında ayrımcılık yapmak hainliktir. PKK'ya karşı mücadele eden şehitlerin çocukları ve kardeşleri de yararlanmalı" dedi. Milli Savunma Bakanlığı Kılıçdaroğlu'nu yalanlayarak "Askerlik Kanunu'nda Terörle Mücadele kapsamında şehit olanların çocukları ve kardeşleri zaten zorunlu askerlikten muaftır" diye açıklamada bulundu.

*** Geçen yıl 6 Kasım'da olağanüstü toplanan MYK'da "ByLock kullanan 4 bakanı ve 60'a yakın vekili açıklayacağız, dokunulmazlıklarının kaldırılmasını talep edeceğiz" dedi. Geçen 3 Nisan'da "AKP içinde 120-180 civarında ByLock'çu milletvekili var, açıklasınlar" diye konuştu. Aradan 262 gün geçti, Kılıçdaroğlu'ndan ses yok.

*** Geçen 5 Nisan'da bir televizyon kanalında "Adil Öksüz'e neden kelepçe takılmadı? MİT yasasında değişiklik yapıldı. Başbakanın emri ve talimatıyla hiçbir MİT görevlisi gözaltına alınıp tutuklanamaz. Adil Öksüz neden gözaltına alınıp tutuklanmadı?" dedi. Öksüz'ün MİT için çalıştığı iddiaları yalanlandı. MİT'ten yapılan yazı açıklamada "Adil Öksüz, MİT'in terör örgütü içindeki kaynağı olmamıştır ve MİT'e çalışmamıştır. Adil Öksüz'ün nasıl serbest kaldığı konusu yargının işi olup, ilgili makamlar tarafından gerekli soruşturma ve takibat yapılmaktadır" denildi.

*** 3 Eylül 2010'da "Kim darbe girişimi yaparsa o tankın önüne ilk ben çıkacağım" dedi. 15 Temmuz darbe girişiminde Atatürk Havalimanı'ndaydı. Korumalarının darbecilerle görüşmesinin ardından tanklar çekildi ve Atatürk Havalimanı VIP bölümünden Bakırköy Belediye Başkanı'nın evine geçti. Kılıçdaroğlu'nun, darbe girişimini televizyondan kahve içerken izlediğine yönelik fotoğraflar basına yansıdı. Geçen 15 Nisan'da "Siz 15 Temmuz gecesi tankın önüne neden çıkmadınız? Daha önce böyle bir demeciniz olmuştu" sorusuna "İyi de tank getirselerdi, nerede tank?" cevabını verdi.

*** Meclis'teki son grup toplantısında "Cumhuriyet iddianamesi savcısı da FETÖ'den yargılanan bir savcı" diyerek iftira atan Kılıçdaroğlu'nun sözleri daha kürsüden inmeden tekzip edildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Açıklamada Cumhuriyet gazetesi yöneticileri hakkındaki iddianamenin İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Akif Ekinci ve İstanbul Cumhuriyet Savcısı Yasemin Baba tarafından düzenlendiği belirtilerek "Ekinci ve Baba hakkında ne cumhuriyet başsavcılığımızca ne de HSK Teftiş Kurulu Başkanlığı'nca yürütülmekte olan hiçbir soruşturma ve inceleme yok" dendi. 

Hangi birini yazalım, hangi birini sayalım? CHP liler hangi birini yok sayıyorlar, hangi birine sahip çıkıyorlar. Aslında ''E'' şıkkı, HİÇBBİRİ!

Kılıçdaroğlu ''görev'' gereği bir laf ediyor ardından parti sözcüleri, yardımcıları o ettiği lafı derleyip toparlamak, yalanlamak, düzenlemek için hurrraaa kanal kanal açıklama üzerine açıklama peşinde koşturuyorlar. 

Ama ''GÖREV'' çoktan yerine getirilmiş ve amacının gerçekleşmesine yönelik beklenmeye başlanmış oluyor. 

gerçek olanla, gerçek olmayan içiçe... CHP ANA MUHALEFETTE, KILIÇDAROĞLU İSE TÜRKİYE'NİN ANA MUHALEFET LİDERİ. Aradaki kıldan ince, kılıçtan keskin farkı anlamak zor değil.

Alman,Focus dergisinden Frank Nordhausen'ın sorularını yanıtlıyor. Sorulara verdiği yanıtların hiç birisi saptırılmamış ancak derginin muhabiri sadece o cümleyi araya sıkıştırmış öyle mi?

Muhabirin Kılıçdaroğlu'na sorusu şu;  "Bir kamuoyu yoklamasına göre Almanların yüzde 90'ı şu sıralar Türkiye'ye seyahat etmek istemiyor çünkü mesela yanlış bir tişört veya yanlış bir şaka yüzünden tutuklanmaktan korkuyorlar. Bu korkuyu duymakta haklılar mı?"

Kılıçdaroğlu'nun dergide yayınlanan cevabı ise; "Ne yazık ki böyle bir ortamın gerçekten mevcut olduğunu tespit etmek durumundayım. Uzun zamandır Türkiye'de halihazırda hiç kimse için güvenlik garantisi olmadığını söylüyorum, ne canınız ne de mal ve mülkünüz için. Devlet elbette terör organizasyonlarının propagandasına karşı önlemler almalıdır. Maalesef yasaların geçerli olmadığı ve adaletsiz bir dönemde yaşıyoruz. Dünyanın güvenini yeniden kazanmak için Türkiye acilen normale ve demokrasiye geri dönmek zorunda."

CHP kurmayları bunun verilen cevap olmadığını, dergiye teksip yolladıklarını beyan ediyorlar. bakalım dünyaca ünlü Alman Focus dergisi bunun karşılığında ne yapacak, nasıl bir açıklama ile cevap verecek? Hoş teksibi yayınlayabilirler veya muhabirlerini okkanın altına atabilirle. Ancak maksat hasıl olmuş olacak, iş işten geçmiş olacak.

Asıl olan, CHP genel başkanının mulakat vereceği dergi, Tv, gazete veya adı her neyse, gelişi güzel seçilmemeli, muhabirleri in midir, cinmidir, neyin nesidir incelenmeli ve ona göre karar verilmelidir. ama kime söylüyorsunuz ki? CHP genel başkanından söz ediyoruz... mahalle muhtarı dahi bu gün bir yerel gazeteciyle konuşurken imtina ediyorlar. 

Bu işler ince işler, derin konular ve iç ve yerel siyasette ömür tüketmiş kısır tecrübeleri sadece bir iki mahalle delegesi tespit etmekten veya bir kaç seçim öncesi polemiklerin içinde olmaktan sayanların kavrayabileceği düzeyin çok üzerinde konular. 

Korkarım ki, Kılıçdaroğlu'nun kullanılacağı son operasyonun adı; K.K olacak.

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor