CHP Süleymanpaşa İlçe Örgütü Amiral Gemisidir. . .

CHP Süleymanpaşa İlçe Örgütü Amiral Gemisidir. . .

CHP Süleymanpaşa İlçe örgütünde neler oluyor?

Tekirdağ’da siyasetle yakından ilgilenen başta CHP üyeleri tüm siyasi çevrelerin birbirlerine sordukları en yaygın soru bu. CHP Süleymanpaşa ilçe örgütünde neler oluyor?

Neler olmuyor ki.

Tekirdağ genelinde, CHP tüm ilçelerin ötesinde Süleymanpaşa ilçe örgütünün ele geçirilmesi hususunda akıl almaz bir mücadele sürüyor. Oysa ki, Süleymanpaşa il kongresinde delege bazında temsil edilmeyecek. O zaman Süleymanpaşa ilçe örgütüne bu derece yüklenilmesinin nedeni ne olabilir?

Amiral gemisi ele geçirilmek isteniyor.

Süleymanpaşa dışında diğer ilçelere baktığınızda sükunet var. Her ne kadar içlerinde çekişseler dahi hiç bir ilçede Süleymanpaşa’da olan kargaşa yok.

O zaman Süleymanpaşa neden bu durumda?

Dedik ya, Süleymanpaşa amiral gemisi. Derhal ele geçirilmeli. Amiral kim?

Faik Öztrak. Onun da komodorluk gemisi  Süleymanpaşa ilçe örgütü. o zaman hedefte olması gayet normal bir durum. Süleymanpaşa ele geçirilmeli. Kadın kolları, gençlik kolları derken ilçe yönetimi.

Neden?

İşte zurnanın zırt dediği yer de bu.

CHP de büyük kurultay yapılacak. Bütün hesaplar o büyük kurultaya yönelik yapılıyor. Planlar, tezgahlar o merkezde yapılıp kurgulanıyor.

CHP de iki ” TEKİN ” var. Ama bunlar hiç  tekin değiller. CHP genel merkez düzeyindeki hesaplar yapıyorlar. Bunların esintileri ve bu ” Tekin ” olmayanların uzantıları sayesinde Süleymanpaşa’ya dek uzanıyor. Bu uzantılara yereldeki destekçileri de eklendiğinde işte gelinen nokta bu oluyor. Kadın kolları guruplara bölünüyor, gençler guruplara bölünüyor.

Hedefte Faik Öztrak var. Zaten seçilme biçimi üzerinden yürütülen sübliminal yeterinde CHP üyelerine yönelik sürekli tazelenmeye devam ediliyor.

Bir taraftan 80 öncesi ihtiyar delikamlılar var. Onlar hala daha merhum Yılmaz Alpaslan geleneğinin temsilcisi olmayı sürdürerek siyaset yapmaya gayret ediyorlar. Diğer bir kaç gurupçukta var ki, onlar da istedikleri sıralamaya gelememiş olan aday adaylarının tarafları.

Öte yandan CHP Süleymanpaşa örgütünde üyelerin genelinin tepkisini çeken esas bir konu var ki, gerçekten endişe verici boyutlara varmak üzere, aklı selim insanların derhal bir çözüm üretmelerini gerektiren bu konu; Mezhep üzerinden siyaset. Her nedense yaklaşık son 4 yıldır oldukça gündem işgal eden bu konu derhal çözüme erdirilmeli. Mezhepçilik üzerinden siyaset ve siyasi başarıya giden yolda mezhep dayanışması Süleymanpaşa’da çok tepki çeken, dillendirilen konu olmaya devam ediyor. Bu konu derhal halledilmeli ve bu manada ayrıştırmalara ödün verilmemeli. Alevi, Sünni demeksizin bunu her kim kaşıyor, kullanmaya, siyasete alet etmeye çalışıyorsa derhal giderilmesi gereken bir sorun.

Son gelinen noktada, gençlik kolları seçimine müdahale eden Eczacı Ekrem Eşkinat’ın amacı hiç kimse tarafından anlaşılamadı. Bunu da yüzüne gözüne bulaştırdı. Seçimin kaybedilmesi durumuna karşın,seçimin yapılmasını bir biçimde engelleyin talimatını da tutmayan Eşkinat ne yapmak istedi? Bu soruyu Eşkinat’a soracağım ama kendisinin de ne yapmak istediğinin farkında olmadığı inancımdan dolayı sormuyorum.

Genel bir çerçeveye yerleştirmek gerekirse;

Bir tarafta Faik Öztrak var.

Aile yapısından, akademik kariyeri, özel sektör deneyimi ve bürokrasideki başarılarının ardından siyasetteki pozisyonu ile dünyaya gelmeden siyasetçi olan bir isim. Tekirdağlı mı? Evet sonuna kadar Tekirdağlı. Yarın seçim olsa yine 1. sırada yer alır. Yine kontenjandan gelir. itiraz edenler, o tarafından eleştirenler; Hanginiz kontenjandan 1. sırayı elinizin tersiyle itersiniz? Ben tek bir kişi için kabul etmez derim. O isimde bende saklı kalsın.

Diğer tarafta dediğimiz alanda kim veya kimler var?

Kimi istersen orada.

Kısacası CHP Süleymanpaşa ilçe örgütünde iyi işler olmuyor.

Tertemiz, heyecan dolu, Atatürkçü, idealist bir çok gencin arasından 300 ismi masa başında belirlemek, sadece bu isimlere gençlik kolu  yönetimi seçtirmekte iş değildi. Gençleri siyasi yarışlarının parçası halinde gören zihniyet başarılı olamaz, olmayıda hak etmez. En son gençlik kolları seçimleri ve kadın kolları seçimlerinde yaşanılanlar  CHP ye kazandıran, CHP ye katan işler değildi.  Kamuoyu tüm bunları ibretle takip ediyor.

Önümüzdeki son bir kaç günde yine bu konuda çok daha farklı, çok daha kapsamlı biçimde yorumları içeren bir yazıda tekrar buluşacağız.

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI