EKREM EŞKİNAT'I NEDEN ELEŞTİRİYORMUŞUM, GERÇEKTEN TEK SEVENİ BENİM DE ONDAN.

EKREM EŞKİNAT'I NEDEN ELEŞTİRİYORMUŞUM, GERÇEKTEN TEK SEVENİ BENİM DE ONDAN.

Bazı insanlar vardır ki değerleri ve kıymetleri çok uzun süre geçtikten sonra anlaşılır. O insanların değerleri ya vefaat etmelerinin ardından ya da yerlerine gelenden sonra anlaşılır., hakları teslim edilir.

Değersizler, kalp olanlar daha bir kaç adımdan hemen sonra zaten kendilerini belli ederler. Değersiz ve kalp olanı anlamaya gerek yoktur, onlar kendi kendilerini zaten ortaya yine kendilerince ortaya koyarlar.

Değeri sonradan veya yerine gelenden sonra anlaşılanlar öyle mi? 

Değeri sonradan anlaşılan, kıymeti sonradan bilinen bir isim hatırlamaya çalışırsak akla ilk gelen isim; Osman Tabak olur. Osman Tabak'ın kıymeti hem sağlığında hemde vefaatının ardından anlaşılmış ender isimlerdendir. Hala daha ismi geçtiğinde rahmetle anılan saygın, sevilen birisi olarak kalplerdeki yerini muhafaza ediyor. Bizde kendisini rahmettle anmış olalım.

Güncel örnek verelim; Kadir Albayrak... Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve en acımasız eleştirenin dahi SEVMİYORUM(!) diyemediği bir kişilik. 

Ancak sevmiyuroum diyemediğimiz birisine saygısızca ve ağır içerikler barındıran, ''asker arkadaşınızla'' dahi konuşamadığınız üslubu reva görmek ne kadar hoş karşılanır veya kendinize olan saygınıza kaç puanlık bir katkı sağlar, bunu düşünmek gerekiyor.

Bizim insanımız bize FAZLA! gelmesin. Kendi olanımızı gerekiyorsa en ağır eleştiri yöntemleri ile eleştirelim ne var ki, hakaret boyutuna vardırdığımızda eleştiri özelliğini, anlamını yitiriyor.

Bir de şu var ki kelime anlamına ve içeriğine haksızlık yapılan; ELEŞTİRİ! ... sürekli öküz altına buzağı aramanın tarifi değil, bazen bir bardak süt için bir inek beslenebilir,  Olanı, yapılanı neden daha iyi, daha faydalı veya daha güzel, daha fazlasıyla yapmadın, sorularını yöneltmekte eleştirmektir.  beraberinde yaptın ana NEDEN? diye devam eden sorgu sinsilesi aynı zmanda eleştiridir.

Osman Tabak dedik, Kadir Albayrak üzerinden örnek verdik ve yine en yakınımızda Ekrem Eşkinat'ın üzerinden sonlandıralım.

Ekrem Eşkinat... Sorunsuz, alt yapısı ve  diğer sorunları halledilmiş bir şehrin bana göre değişmez tek belediye başakanı ve lideri olabilecek isimdir. Ancak mevcut karşısında Eşkinat, yetersiz ve çok gereksiz, boşu boşuna harcanmış bir isim haline geldi. Bu dönemin başkanı olmamalıymış. 

Farkıl açıdan bakacak olursak, Eşkinat siyasete bulatırılmayacak,BULAŞMAYACAK!, siyasi hiç bir olgunun içinde hırsları veya egoları ile yapa yalnız bırakılmayacak kadar değerli olmalı. Oysa Eşkinat, hırsları ve egoları sayesinde yapa yalnız olduğunun farkında olmadan tam bir MAHKUMİYET, TESLİMİYET yaşıyor ve bunun farkında değil. 

Belediye Başkanı Eşkinat'ı en acımasız, en yıpratıcı eleştiren ben dahi önüme Ekrem ağabeyi koyduğumda her şeye çok farklı bakıyorum. çelişki mi, asla değil. Belediye Başkanı Eşkinat bir yanda, ağabey dediğim ve saygımı, sevgimi asla eksik etmediğim Ekrem ağabey çok farklı bir yanda.  Yüzüne defalarca söylediğim gibi, BELEDİYE BAŞKANLIĞINI BECEREMEDİ, YAPAMADI, BECERMESİNE İZİN VERMEDİLER! BAŞARISIZ...  Kendisinin de kıymetini bu günlerde bilmek isterdik, kıymetli olduğunu haykırmayı herkesten çok isterdik; olsun bir belediye başkanı olarak olmasa da Ekrem ağabey olarak onun kıymetini biliriz. GÖREVDE KALDIĞI SÜRECE KARŞISINDA OLMAYA DEVAM EDERKEN, GÖREVDEN AYRILDIĞI GÜN GEREKİRSE YANINDAN BİR ADIM DAHİ AYRILMAM. O gün yine ''ağabey'' olmaya devam edecek ve şimdi sözde yanındakiler o gün orada, bizimle birlikte olmayacaklar.

Eleştiri işte böyle bir olgu. En azından benim algım doğru veya yanlış bu yönde. 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor