CHP NİN ''GELİYORUZ'' CULARI;

CHP NİN ''GELİYORUZ'' CULARI;

CHP ilçe kongresi ''telaşı'' içinde. Telaşın nedeni nedir bilinmez. Aslında bilinir de, bilinmez. 

Gurupçuklar, yeni birleşimler, bir araya gelişler ve ardından aynı lokomotif slogan '' GELİYORUZ '' !  buyurun gel gelmesine de bir türlü gelemediğiniz, gelmeye canla başla gayret ettiğiniz iddiadan ileri gitmeyen yer neresi? .. Sürekli, bitmek bilmeyen bir GELME telaşı ve iddiası... gelin artık gelecekseniz. Siz gelmeye çalışıyorsunu ancak CHP nin nereye gittiğinin farkındamısınız? 

Bu '' GELİYORUZ '' iddiası kamuoyunda ciddiye alınmamaya başlandı. Bir kaç kişi, bir araya geldikleri gurupla birlikte sürekli GELİYORUZ iddiasını açıkça orgazm özlemi haline getirdiler.  Sonuca bakıyorsunuz ne gelen ver ne giden. hamam da aynı tası da aynı tas. 

Süleymanpaşa ilçe kongresine çeyrek kala yine guruplar, yine '' GELİYORUZ '' sloganının ardına , önüne eklenmiş karış karış iddialı kocaman kocaman laflar, hamasi nutuklar...  Mevcuda sahiplenmek, mevcut olanın kıymetini bilmek veya var olanı revize etmek, el ele birlik içinde mevcuda daha güzel, faydalı hale gelmesi için katkı sunmak yok. Mutlaka yeni olmalı, yenisi seçilmeli veya mevcuda koşulsuz karşı '' GELİYORUZ '' başlığı altında iddia ortaya konulmalı... bumudur ''GELMEK ''?  Tamam geldiniz; gelenler bir süre sonra kendi aralarında bir başka gurup kurarak yine, yeniden '' GELİYORUZ '' sloganı ile ayrı bir yola çıkış serüvenine yöneliyorlar. 

Anlamak mümkün değil. Kısa süre önce yere göğe koyamadıkları, tüm umutlarını bağladıkları ve arkasından kayıtsız yürüdükleri birisini nasıl oluyor da aradan bir yıl geçmeden yerden yere vuruyorlar, veya o kişi nasıl bir yanılgı haine gelebiliyor. Bir değil iki değil en az 10 kişi saymak mümkün.  Adam önce kayıtsız tek isim, tek lider, ondan başka bu işe layık bir başkası olmaz, olamaz iddiası nesıl oluyor da kısacık zamanın ardından bu derece eleştirilen, bu derece yerden yere vurulan, bu derece karşısında gurupçuklar meydana getirilen olabiliyor ki? 

Gözlemliyor, analiz ediyoruz, her gün en az 10 kişi ile değerlendirme görüşmeleri yapıyoruz. Belli kulis merkezlerine davet ediliyor ya da denk geliyoruz. Bazıları var ki bir araya toplanış 10 kişi adam başı 2 şer çay içilmiş, 20 çayın parasını kim ödeyecek telaşı akıllarında ne kulis bırakmış, ne de '' GELİYORUZ '' sloganının anlamını, tamamen içilen 20 çayın ödemesine kilitlenmişler ve hal böyleyken; GELSENİZ NE YAZAR, GİTSENİZ NE YAZAR!

Gurupçukların arasına sızan ''kurtçukları'' görseniz, onalar çok daha başka hesapların içindeler. yeni Anayasa değişikliği ile küme düşen Milletvekili olma hevesi şimdilerde Belediye Başkanı olma hevesiyle yer değiştirdi ya, işte bu kurtçukların avanesi alfa kurt için bu hevesin tezgahı peşindeler. Onlarla ilgili analizlerimizi başka bir yazıda çok daha detaylı ele alırız.

Gurupçular ve guruplar, bu gurupları oluşturan hizip geleneği ortadan kalmadığı sürece; '' GELİYORUZ '' diye inilder durursunuz. Kısacası; HA GAYRET, HA GAYRET AMA ÇOK ZOR MUZAFFERİYET! 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI