TEKİRDAĞSPOR'U AĞZINIZA ALMAYIN. BİZ BAŞIMIZIN ÇARESİNE BAKARIZ!

TEKİRDAĞSPOR'U AĞZINIZA ALMAYIN. BİZ BAŞIMIZIN ÇARESİNE BAKARIZ!

Gündem, Tekirdağspor...  Çarşıda, evde, yolda, dolmuşta, çay bahçesinde her yerde bu günlerde herkesin ilk gündem maddesi TEKİRDAĞSPOR!

Tekirdağspor bu güne nasıl geldi? Dile kolay, yarım yüz yıllık bir camia ötesinde YILMAZ SPORHALK SPOR VE TEKİRDAĞ GENÇLİK ve ÇİFTLİKÖNÜ SPOR var. HALK SPOR ve TEKİRDAĞ GENÇLİK bir araya gelerek birinin siyahı diğerinin sarısı ile SARI, SİYAH TEKİRDAĞSPOR 50 yıl önce gönüllere taht kurmuşken ardından YILMAZ SPOR ve ÇİFTLİKÖNÜ SPOR bu çınarın köklerini besleyen can suyu olmayı her zaman sürdürmüşken şimdi nereden nereye gelinmiş.

Önce çınarı sulayan, can suyu olan iki kulüp ardı ardına can çekişir hale gelmiş ardından bu gün TEKİRDAĞSPOR neredeyse son nefesini vermeye çalışan, artık yorgun, artık bitkin ve geride mirasını paylaşmayı bekleyen ''miras yedilere'' acı tebessümle bakıyor.

Geride kalan 50 yılın ardından, 50. yılında TEKİRDAĞSPOR bunu mu hak ediyor? Binlerce kişiyi coşturan, coşkusu bazen sevinç bazen hüzün olan, kızdıran, kahreden, günlerce kendinden söz ettiren, diğer dertleri kederleri dahi unutturarak binlerce kişiyi peşinden binlerce kilometre ötelere taşıyabilen, bir çok kişinin bu gün dahi evlatlarına isim koyarken TEKİRDAĞSPORLU FUTBOLCULARIN İSİMLERİNİ koyan, 50 yıllık çınar kökleriyle birlikte belkide 50 yılın en ağır sarsıntısını geçiriyor. 

TEKİRDAĞSPOR küme düştü, şampiyonluklar yaşadı, kümede kalma mücadeleleri, şampiyonluğun kenarından dönen heyecanlar... bunları her birinde emek, her birine gayret ve binlerce taraftarın gönül destekleri bir elin parmakları kadar gönüllü yöneticilerin tırnaklarının izleri var. 

Ancak! Bu gün, gelinen şu nokta kadar hiç bir zaman TEKİRDAĞSPORUN CANI BU KADAR ACIMADI...

...  Bazılarınca kullanılmaya çalışıldı, siyasi, ticari ikbal için erişilecek noktaya önemli bir sıçrama taşı olarak dahi kullanılmaya çalışıldı, şan, şöhret kazanma uğruna seviyormuş gibi görünenlere direndi, onların emellerine kendisini alet etmedi. TEKİRDAĞSPOR binlerce insana ekmek kapısı oldu, istikbal, kariyer açan can damarı gibi bir çok kişiyi sırtında önemli yerlere taşıdı. 

TEKİRDAĞSPOR, bize bu kadar mı ağır geldi?  TEKİRDAĞSPOR sırtımızda kambur, ekmeğimizde dilim, cebimizde akrep, yüzüne bakılmayacak kadar istenmeyen,  adı geçtiğinde iğreneceğin, gel denildiğinde aman aman beni karıştırmayın diyeceğimiz kadar iğrenç , sevimsiz, cebberrut bir şey değil ki... TEKİRDAĞSPOR bizler için anlam, ifade, özgürlük, timsal, coşku, keder, sevinç, umut, heyecan, dokundurulmayacak kadar mahrem ve üzülmeyecek, yok sayılmayacak kadar TARİH, maneviyat ve mukaddesat.

Bırakın. Konuşmayın. Ağzınıza almayın, Ellerinizi çekin. vaatleriniz yerin dibine batsın. TEKİRDAĞSPOR üzerinde kimin ne planı beklentiri, egosu, hinliği, cinliği varsa ALLAH ONLARI KAHREDER, ETTİ DE ZATEN.

Yüzlerce genç haftalıklarını, veplerindeki üç beş kuruşlarını TEKİRDAĞSPOR deplasmanı için biriktirirken, Deplasmana yüzlerce, binlerce kilometreye aç karınla gidip gelirken, tribünde destek için davul parasını çocuğunun mama parasından kısarak tamamlayan taraftardan da mı utanmıyoruz? 15 yaşında genç, kalkmış cep harçlığını TEKİRDAĞSPOR'A bağışlamaya kalakrken Tekirdağ'da, Tekirdağ'dan  kazanan yüzlerce semirmiş! sorumsuz ve şuursuz varken, siyasi sidik yarışlarında sidiklerini TEKİRDAĞSPOR'A sıçratmaya çalışanlar varken BIRAKIN DA NE OLACAKSA OLSUN.

Sorarlarsa; Yüzlerce duyarsız, maneviyatsız, içten pazarlıkçı, bizden görünüp bizden omayan onlarcası, mevzuatçısından, beceriksizine, acizinden, şeytanına, ruhsuzundan üç kağıtçısına, zengininden fakirine alayından sıyrılarak; ÖZÜMÜZE DÖNÜYORUZ! Diyerek alnımızın akıyla beş kuruşsuz bu çınarı sırtlar, yoluna devam ettirir, dallarına yapışır, gölgesinde dururuz. 

Maç sattınız, şike yaptınız, şerefsizlikten ceza aldınız, hak yediniz, çirkinliklere bulaştınız işte CEZANIZ BU diyemezler ya... İNANDIK, GÜVENDİK, UUMUT BAĞLADIK,...

İNANDIK ULAN İNANDIK;  DER BAKARIZ BAŞIMIZIN ÇARESİNE...

TEKİRDAĞSPOR'DA BU GÜNE DEK GÖREV YAPMIŞ, YÖNETİCİLİK YAPMIŞ, FUTBOLCU OLARAK HİZMET ETMİŞ, MALZEMECİSİNDEN AHÇISINA, BAŞKANLARINDAN MASÖRÜNE KADAR AZ VEYA ÇOK EMEĞİ GEÇEN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN. 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI