ÖZGÜR'ÜN ADINI, CHP NİN ADININ BAŞINA YAZMAK GEREK...

ÖZGÜR'ÜN ADINI, CHP NİN ADININ BAŞINA YAZMAK GEREK...

DAHA ile başlayan tarifler; Güçlü, Dinamik, Yenilikçi ve ÖZGÜR! diye devam ederek... Birleştirici Güç, Yerelde ve Genelde Üyenin İktidarı için ile sürüp en sonunda; Söz Sırası Sende ve Mahallen İçin, Semtin İçin,Şehrin İçin, Süleymanpaşa İçin  SLOGANIYLA sonuca bağlanmamış klişe seslenişler alışkanlığı...

... CHP ilçe kongresi öncesi adaylardan, Özgür Taşmerdivenli'nin destekçisi gurubun sosyal medya paylaşımlarında yer alanlar bunlar.  Ayrı, ayrı kulağa hoş gelen ve itici güç olarak red edilmeyecek tarifler ve iddalar.  İnsanın içinden KEŞKE demek geliyor. 

Özgür Taşmerdivenli, sevdiğimiz, ailesine saygı duyduğumuz pırıl pırıl genç kardeşimiz. Gerçek bir idialist ve iyi bir aile babası. Genlerinde var olan mücadele ruhunu şimdilerde ilçe başkanlığına aday olarak ortaya koyabilme cesaretini daha dünyaya gelmeden edinmiş bir isim.  Dünyaya gelmeden diyorum, yanlış anlamadınız. Özgür'ün genlerinde olan o idializm ve mücadele azmi bazıları gibi bulundurmadan ibaret değil, direk taşıma ruhsatı ile genlerinden kendisine aktarılan gerçek, samimi ve mertçe ortaya konan inancın bütünü.

Buraya kadar herşeyi ile kusursuz, lekesiz hatta imrenilecek bir bütünlük iken... madalyonun farklı yönlerini de gözden kaçırmamak gerekli.

CHP li üye, DAHA! ile başlayan kısımın ardından gelen önerilere ve sloganlara baktığında ne düşünür? İsimler üzerinden yürümeyi bir tarafa bırakırsak ki bırakmak şart... güçlü, dinamik,yenilikçi ve özgür; bu önerilerle üyelerin nasıl bir ikileme veya umutsuzluğa  sevk edildiğinin farkında olunmadığı çok açık. Güzel ''lakırdı'' olsun da ne olursa olsun kabilinden klişe laflar... ardından; yerlede ve genelde üyenin iktidarı için; ciddimisiniz, siz buna bunun olabileceğine inanıyormusunuz da bunu üyeye öneriyorsunuz? İnandığınızı söylerseniz, siz değil siyaset sahanda yumurta yapamazsınız. Esas son kısmı trajedi; söz sırası sende, mahallen için, semtin için,şehrin için, Süleymanpaşa için... vah vah vahhh!  Neden mi? Özgür Taşmerdivenli kardeşimizin parti içindeki siyasi desteği Süleymanpaşa Belediye ''Başkanı''nından ibaret değil mi, evet. kronik bir iki Milletvekili adayı veya aday adayı eskisini zaten destekten saymaya gerek yok, onlar aksine destek yerine köstek olmaktan başka işe yaramıyorlar.  Hoş, Süleymanpaşa Belediye ''Başkanı'' da tek bir oyu ile Özgür'ün yanında orası ayrı bir konu...

Üye sormaz mı, üye düşünmez mi, üye akıl etmez mi? SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ ZATEN BİZİM PARTİMİZDE, BU ADAY KARDEŞİMİZİ BAŞKAN DESTEKLEDİĞİNE GÖRE, ÖZLENEN İSTENİLEN HİÇ BİR ŞEY ZATEN BİZDE OLAN BELEDİYE TARAFINDAN YAPILMIYOR, YAPILAMIYOR DA BELEDİYE ''BAŞKANI''NA BU İLÇE BAŞKANI MI BUNLARI YAPTIRTACAK? HAL BÖYLEYSE ZATEN ŞİMDİ GÖREVDE OLAN İLÇE BAŞKANI, BELEDİYE ''BAŞKANI''NIN ENSESİNDE BOZA PİŞİRİP ÖNCE PARTİ, ÖNCE PARTİNİN OTORİTESİ ARDINDAN SİYASET DİYOR YA, BELEDİYE ''BAŞKANI''NA AYLARCA ULAŞAMAYAN, DERDİNİ ARZ EDEMEYEN PARTİLİLERİN SESİ, ÇARESİ OLUYOR, ''BAŞKAN'' A BİR TELEFONLA DAHİ PARTİ ADINA TALİMAT DAHİ VERİYORKEN YENİSİNE NE GEREK VAR. ZATEN BİZİ TEMSİL EDEN, BİZİ ''BAŞKAN'' KAPILARINDA BEKLEMEKTEN KURTARMIŞ MEVCUT İLÇE BAŞKANI VARKEN, BELEDİYE ''BAŞKANI'' ŞİMDİ Kİ İLÇE BAŞKANI İLKER YAĞCIOĞLU'NDAN BU NEDENLE RAHATSIZ OLUP ONDAN BİR AN ÖNCE KURTULMAK İÇİN UĞRAŞIRKEN ... diye uzun bir düşünceyle üye baş başa kalmaz mı?

İşin aslı; CHP iki temel hastalığın pençesinden derhal kurtulmalı. Bunu yapması gereken gençler, genç dimalara umut bağlanmışken onların da bu statükoyu devam ettiriyor olmaları asıl umutsuzluk, 

HİZİPÇİLİK ve  SLOGAN siyaseti... Bu iki kronikleşmiş hastalık CHP üzerinden derhal sıyrılması gereken virüs.

İlçe kongresi yapılıyor ve taraflar hala; DAHA, yenilikçi, özgür, dinamik falan feşmekan hamasetinin peşinde üyeye sesleniyorlar. Bu DAHA! arayışı nereye kadar sürecek ve CHP tabanı DAHA! ütopyası ile ne kadar oyalanacak? 

Yüzlerce genç insan; her birini tebrik etmek gerekiyor. Ülke, Vatan, Millet adına siyasete soyunmuşlar. İşlerinden, ailelerinden feragat ederek siyaset yapıyorlar. Yan gelip yatmıyorlar, olayları karşıdan izlemeyi sindiremiyorlar ve ellerini taşın altına sokuyorlar. 

Ancak kısır siyaset geleneğini de bir tarafa bırakmayı ve çağdaş, yenilikçi, gerçekler üzerinden dinamik siyaseti uygulamaya koyulduklarında ülkeye, millete  çok daha faydalı olacaklarından hiç kimse kuşku duyamaz. 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor