3.DÜNYA SAVAŞININ TEK VE EN ETKİLİ SİLAHI... İNSAN.

3.DÜNYA SAVAŞININ TEK VE EN ETKİLİ SİLAHI... İNSAN.

Terör her yerde ve herkesin kapısının hemen eşiğinde bekleyen küresel sorun. Nasıl bir paradoks ki, terörü yaratanlar, besleyenler, terörden beslenenler, terörü finanse edenler TERÖRÜN MAĞDURLARI OLABİLİYORLAR.

Finansın,yani paranın gücü bir yere kadar, silah ve silahı tutacak el olmadığı sürece para işe yaramıyor. 11 Eylül saldırıları çeşitli organlarca kanıtlandı ki, CIA işi olduğu gün gibi ortada. Dahası farklı istihbarat teşkilatları ile ORTAK YAPIM.

Dün İspanya örneğinde olduğu gibi, savaş tüm şiddetiyle sürüyor. Ordular kısmen işin içine dahil edilirken, ABD, deniz piyadelerini sözde ordudan istifa etmiş göstererek Ortadoğu bataklığında değişik terör gurupları içinde savaşa gönderiyor. Buna karşılık, İngiltere, Almanya boş durmuyorlar, son dönemde ABD, Almanya müttefikliği ayan beyan ortada ve karşılarında İngiltere var. Orduların gizliden, sözde bireysel katılımlarla devam ettirilen savaşı yaşıyoruz. Alabama'dan kalkıp Suriye'de PYD saflarında savaşmaya gelen CONİ'nin idialistliğine bakarmısınız; haydi bunu yuttuk bireysel bir iş der geçeriz geçmesine de farklı ABD eyaletlerinden gelen yüzlercesi var. 

Geçtiğimiz aylarda, terörün güney Avrupa ülkelerine sıçrayacağını, İspanya'nın ve İtalya'nın bu hedeflerin merkezinde yer alacağını yazmıştık. Kısacası Avrupa'da Amerikan üssü olan ülkeler rahat nefes alamayacaklar. İspanya ne alaka diyenler için... Türkiye'nin AB üyeliğini destekleyen ülkelere bakmamız yeterli. Güney Avrupa ülkeleri Yunanistan dahil, çatlak seslere rağmen ılımlı duruş sergilerlerken kendi istekleri doğrultusunda bu tavrı ortaya koyuyorlar demek saflığın dik alası olur. ABD üssü olan ülkeleri iyi analiz etmek gerekiyor. Tümü Türkiye'nin AB üyeliğine sıcak tavır ortaya koymaya devam ederlerken Almanya buna karşın kesin ve net tavrı ile biliniyor. 

Buradan; iki ayrı Avrupa var. Güney ve Kuzey, tuzu kuru  kısmı kuzeydekiler, diğerleri ABD güdümünden sıyrılamamış olanlar. 

Gelelim dünkü İspanya olayına; neden İspanya seçildi? Yukrıdaki bölümü okumuş olan her normal zeka sahibi bunun cevabını hemen verecektir. 

Aylar öncesi, İspanya'ya dikkat derken kısa zaman önce İtalya içinde  DİKKAT demiştik. İPEK YOLU üzerine bir kaç yazı yazdık ve başladığı nokta, bittiği nokta olarak VENEDİK LİMANI diye de farklı yönleriyle dikkat çektik. 

Kısacası başında da belirttiğimiz gibi, 3. DÜNYA SAVAŞI her yerde ve herkesin kapısının eşiğinde. rahat, huzurlu hisseden hiç kimse yok. Ordular, füzeler, uçaklar, tanklar, toplar değil, bu savaşın tek ve etkili silahı İNSAN VE HEDEFİ İNSANLIK.

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor