NE ZAMAN BİTECEK?

NE ZAMAN BİTECEK?

 

Sabahın erken saatleri ve sahil meydanında yine TESKİ araçları, yine bildik manzara... vidanjörler, kepçeler, kamyonlar ortada  ve yol kesilmiş, trafik allak bullak olmuş,kazıyorlar, hortumlar yolda serili kamyonlar logarlardan çıkartılan pisliği  yüklemek için sıra bekliyor. 

Pazatresi sabahında, şehir girişinde karşılaştığımız manzara bu. 

Daha girişteki bu manzara herkese'' yine mi, hala daha mı, bitmedi mi, ne zaman bitecek'' dedirtiyor. Başka dedirttiklerini ve düşüdürdüklerini bir tarafa bırakıyorum.

Trilyonlar bu alt yapıya akıtılmadı mı törenler bu alt yapı için yapımadı mı? 

Şehrin en işlek meydanları, caddeleri neden zırt pırt  kazılıyor, eşeleniyor, trafik kesiliyor, yaya ve araç trafiği allak bullak edilip yaşayanlar mağdur ediliyor. Bu plansızlığın, aksaklıkların nedeni, nedenleri, sorumluları kim, kimler?

En azından bu sabah karşılaşılan manzaranın sorumluları kimler?

Yapımı aylar süren eski iskele meydanı olarak bildinen alanda bir türlü sonlanamayan, altından kalkılamayan sıkıntı nedir? Bunu öğrenmek hakkımız. Bunun mağduru bizleriz ve nedenini öğrenmek istiyoruz. Trilyonlarca liralık yatırım, ödenen bedel boşunamıydı, tamamlanamayan, aksak, eksik projeye mi trrilyonlarımız heba edildi? Yüklenici firmayla  TESKİ yetkililerinin ''bilgi'' ALIŞ VERİŞİ yok mu? Yüklenici firmanın bu konudaki açıklaması, savunması ne yönde? 

Aynı firma Tekirdağ genelinde değişik yerlerdeki işleride yürütüyor ve yarın o yerlerde aynı sıkıntıların yaşanmayacağının garantisi var mı? 

Kısacası; NE ZAMAN, kamyonlar, vidanjörler, kepçeler, hortumlar, künkler şehrin içinden çekilecekler ve şehir ne zaman şantiye olmaktan kurtulacak? 

Binlerce, yüzlerce kere sorulan soruyu tekrar ettiğimin farkındayım... 

... Artık yeter!

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI