YEZİD'DE MÜSLÜMANDI!

YEZİD'DE MÜSLÜMANDI!

Neler oluyor?

Bu sorunun cevabı çok basit.

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, BAŞKOMUTAN OLARAK, KARARGAHINI CEPHE HATTINA KURMUŞ, TÜRK DEVLETİYLE  BİRKLİKTE, TÜRKİYE'NİN DÜŞMANLARIYLA İÇERDE VE DIŞARDA KIYASIYA DEVAM EDEN SAVAŞI KOMUTA EDİYOR.

İçerde, GLADYO ile savaşta ipleri eline alan Erdoğan, Davutoğlu ve avanesinin ülkeyi getirdiği sürece son noktayı koyarak sınıırların ötesindeki ütopik ve fantazi dolu sürecide sonlandırdı. 

Davutoğlu ekibi hala daha içten içe dumanlarını tüttürmeye yönelik girişimlerini perde arkasından sürdürürlerken, aylık ANKARA TOPLANTILARI ile yer altına çekilmiş biçimde devam etmekte ısrarlılar.  ANAYASA MAHKEMESİ ESKİ BAŞKANI Haşim Kılıç'ın dahi isminin anıldığı bu gurubun toplantıları yakından takip ediliyor.

Erdoğan, Ak Partinin başına neden geçti? Özal ve Demirel örnekleri göz önündeyken ve Türkiye'nin içinden geçtiği ateş çemberi gerçeği varken Erdoğan'dan farklı davranması beklenemezdi.

Siyasetteki FETÖ ayağına neden dokunulmuyor biçimindeki haklı hezeyanlara kulak verilmediğini zannedenler büyük yanılgı içindeler. Erdoğan'ın partinin iplerini ele almasının ardındaki yüz nedenden en önemlisi de zaten Ak Parti içindeki FETÖ gurubundakileri temizlemek olduğunu es geçmek, bunu görememek veya fark etmemek nasıl bir cehalettir ...  Seçimler öncesi, en az 70 veya 78 isimle Ak Parti yollarını tamamen ayıracaktır. Bu 70 veya 78 isimin içinden belkide en az 30 veya 35 i uzun yıllar sonra yakınlarına kavuşacakalr!

Cumhurbaşkanı, alnı secdeye her değene inanmayı ne zaman terk etti? 16 Aralığı 17 Aralığa bağlayan gece;

Fark etti ki; YEZİD'de namaz kılar, 5 vakit secde ederdi. Müslüman değilmiydi? Ama gerisi malum!

GLADYO İLE SAVAŞIN BAŞKOMUTANI, CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'DAN BAŞKASI DEĞİLDİR.  Siyaset veya diğer farklı tercihler bir yana, kim nasıl eleştirirse eleştirsin ancak TÜRK DEVLETİ İÇ VE DIŞ SAVAŞIN BAŞINA RECEP TAYYİP ERDOĞAN'I GÖREVLENDİRMİŞ VE BAŞKOMUTAN OLARAK ATAMIŞTIR!

Asıl olan, Cumhurbaşkanı çok önemli bir gerçeği fark etti. 15 Temmuz'un ardındaki gerçek çok çarpıcıydı. Amacı bakımından Türkiye'nin içine sürüklenmeye çalışıldığı şey çok başkaydı ve bunu çok daha önce haber alan, analiz eden veya farkında olan bir başka yer daha vardı; KREMLİN!

KREMLİN, Ameriken derin devletinin yani CIA içindeki derin yapının asıl niyetini fark edeli epey bir zaman olmuştu ve 15 Temmuz'dan bir kaç gün önce İstanbul'a gelen bir kaç Rus üst düzey istihbarat yetkilisi, Putin'in beyninin yarısı olarak bilinen DUGİN olaya el koyuyordu. Nasıl, neden, veya daha önce neden değil kısmı çok farklı yerlere ve konulara dek ilerlememizi gerektireceği için buna başka zaman gireriz, diyerek devam edelim;

15 Temmuz ve daha öncesinde 17-25 Aralık planları basit, hükümeti ele geçirme ve Erdoğan'ı devirme planından çok öte bir amaca hizmet ediyordu.

Daha fazla uzun cümlelere gerek yok.

TÜRKİYE, İRAN SAVAŞI!

Amerikan derin devletinin tek amacı vardı; Türkiye, İran savaşını başlatmak. Bu sayede Suriye çözülmüş, Irak zaten malum geride kalan Türkiye ve İran uzun yıllar sürecek savaşın ardından bölünmüş, ayrışmış tükenmişlikleri ile her yönden ortadan kaldırılmış olacaktı. İşte hesap ve plan buydu.

Bunu fark eden KREMLİN derhal harakete geçerek, SON DAKİKA! uyarısıyla, Ortadoğu'da kendi çıkarlarına vurulacak bu derin darbeyi önlemenin gereğini yerine getirmişti. 15 Temmuz öğleden sonrasının gelişmelerini biz kendi içimizde ele alabilir, eksik, gedik yönlerini baştan sona derinlemesine tartışa duralım. Ancak işin aslı ve derin planın gerçeği buydu.

Amerikan derin devletinin güvendiği ''karton 160 FETÖ generali'' şimdi Türk Yargısının önünde hesap veriyorlar. Konunun iç kısmına belki daha sonra çok derinlemesine gireriz, ancak bu noktaya kadar gelinen süreçte DAVUTOĞLU ve avanesinin payını göz ardı etmemek gereği kaçınılmaz. Hem dış, hem iç sorunları ait olduğu DAVUTOĞLU döönemiyle irdeleyerek ele almakta fayda avr. Gerçekler çok daha net ve anlaşılır biçimde karşımıza çıkıyor.

İplerin ucunu bir araya getirdiğimizde, at izi ile, it izinin dışındaki sürüngenlerin izlerini çok daha net görebiliyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ak Partinin başına neden geçtiği, Erdoğan'ın Davutoğlu ve avanesini neden kovaladığı bu bir kaç basit analizin ardından çok daha kolay anlaşılıyor.

Konulara gerektiği uzaklıktan, yakın bakıldığında her şey çok ama çok net görünüyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI