ÖĞRETMENLER!

ÖĞRETMENLER!

Dünden devamla...

Türk Milli Eğitim sisteminin 1949 dan bu yana nasıl teslim alındığını yazdık. Milli Eğitim konusunda hangi noktadan, bu güne nasıl getirildiğimizi ortaya koyduk. geç mi kaldık, evet oldukça geciktik ancak dün benim bu gün çok önemi konuları köşesine taşıyarak kamuoyuna bilgilerini ve analizlerini aktarmayı sürdüren, köşe yazarımız HASAN SONER KIRKUŞU'NUN  da köşelerimize taşıdoğımız ve bize göre son derece STRATEJİK olan bu konunun siyasetçilerimizin ve eğitim sendikalarımızın temsilcileri tarafından  üzerine gidileceğini umuyoruz!

Sağı, solu, ideolojisi olmayan Türk Eğitim Sistemi üzerine bu noktadan haraketle derinlemesine eğilmekte gecikilen onlarca yılı telafi etmek için SANCAĞI AÇMANIN ZAMANIDIR!... Bu konuda elinden geleni ardına koymayan  sonunda  SEN, DEN, DER MER, SAN her ne takısı olursa olsun hiç birinin, SENDİKA, MESLEK ÖRGÜTÜ, EĞİTİMLE İLGİLİ KİŞİLERİN BİR ARAYA GELDİKLERİ KURUM VE KURULUŞLAR... hiç kimsenin tek bir söz hakkı yoktur ki; TÜRK EĞİTİMİNİ ABD VE ENPERYALİST DÜZENİN ELİNDEN KURTARMA ADINA KILI KIPIRDAMAYANLAR,  DERS ÜCRETLERİ, DERS SAATLERİ, UYGULANAN MOBBİNG VEYA DİĞER HİÇ BİR KONUDA SÖZ SÖYLEYEMEZLER.... devrimcilik, ilericilik, milliyetçilik adının başına takılan her değer gölgede, yapayalnız ve çırılçıplak kalır. 

İşte sizlere tarihi fırsat; EĞİTİMCİ ORDUSUNUN NEFERLERİ! İDEOLOJİ, SİYASET, ŞAHSİ VE MESLEKİ ENDİŞELER,  TÜMÜNÜ BİR YANA İTEREK, MİSYONUNUZUN GEREĞİNİ YAPIN! ...

***    Öğretmenler! Cumhuriyet sizden düşünceleri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.

***    Öğretmenler! Ordularımızın kazandığı zafer, sizin ve ordularınızın zaferi için yalnız ortam hazırlar. Gerçek zaferi siz kazanacaksınız ve sürdüreceksiniz ve kesinlikle başarılı olacaksınız.

***    Öğretmenler!… Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir. 

Bu sözlerin sahibini HATIRLATMAMA GEREK VAR MI?

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor