GEREĞİNİ ARZ EDERİM.

GEREĞİNİ ARZ EDERİM.

Umutlarını yitirmiş, ufku sınırlı, bıkkın, yorgun ve içinde en ufak bir heyecan kalmamışlarla bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasıncılar... bizim sorunumuzun temelinde yatan ana neden işte bu güruh.

Bu güruhu harakete geçirmek için çok girişimimiz oldu. heyecanlarını geri getirebilmek, onları mücadeleye dahil edebilmek, onların silkelenerek kendilerine gelebilmelerini sağlamak için yazdık, söyledik, anlattık, uyardık, gelecekle ilgili ürkmeleri gerektiğini önerdik, tavsiyelerde bulunduk kısacası iyiden, kötüden her yerden bu güruha erişmeye çalıştık ve çalışıyoruz. 

Endişe verici boyutlarda olan bu güruh esasında toplumun önemli bir kesimini kapsıyor. Ev hanımlarından,  işinde gücünde insanlara kadar, eğitim düzeyi ne olursa olsun, statülerinin dahi önemi olmayan bu kesim mutlaka düşünsel manada harakaete geçmeli ve bilinç düzeyi olarak gecikmiş silkelenmeyi mutlaka gerçekleştirmelidir.

Türk toplumunun %46 lık kesiminden söz ediyorum. Yanlış anlamadınız toplumumuzun %46 lık bir kesimi var ki, her dönem pısırıklıklarını, umutsuzluklarını, heyecansızlıklarını, ileriye dönük çaresizliklerini ve ''bana dokunmayan yılan'' anlayışlarını her daim beraberlerinde taşırlar. Bunu siyasi olarak düşünürseniz bazen sağ, bazen sol bazen tümüyle tarafsız  olarak görürsünüz bu %46 lık kesimi.  Bezen sağı, solu, taaraflısı tarafsızı bir araya gelirler ve bir arada %46 yı meydana getirirler.

Soryn;  geleceğe olan güvensizlik ve bu günden bakarak umutsuzluk... farkında değillerdir bu duruma nasıl getirildiklerinin, üzerlerinde toplum mühendislerinin nasıl tepindiğinin farkında değillerdir.

Neden %46 da, 25, 30 veya başka bir yüzdelik rakamsal örnek vermedin diyeceksiniz; ÖRNEK DEĞİL GERÇEK!

Sakarya'da taaruza kalkan ordunun kaçak sayısı %46 dır! Ordu, Sakarya'da Yunan ordusunun üzerine taaruz emri aldığında cepheden firar edenlaerin sayısı ordu mevcudunun %46 sını oluşturmaktadır. Bıkmış, korkmuş, yılmış, yorulmuş, umutlarını yitirmiş olan bu %46  bu gün dahi sayısal oranını korumakta.  O gün, bu gün yine aynı güruh mevcut.

Sakarya'da firar edenlerin tümü cahil, tümü hain, tümü umursamaz, tümü vatan haini falan değillerdi. BIKMIŞLAR VE ÜMİTLERİNİ YİTİRMİŞLERDİ, UMUTLARI KALMAMIŞ, OLUP BİTENİ KADER SAYARAK RAZI GELMEYİ EVLA GÖRÜYORLARDI!... 

... Bu gün değişen ne? 

DÜŞMAN AYNI DÜŞMAN VE SENARYO AYNI YAZANLARI AYNI, İÇERDE VE DIŞARDAKİ FİGÜRANLARI AYNI!

Fark yok mu?

ÇOK ÇNEMLİ BİR FARK VAR!... BİR YIL ÖNCESİ İLE DAHİ KIYAS EDİLEMEYECEK KADAR ÇOK ÖNEMLİ FARK VAR.

Bahsettiğim %46 yı fark eden ve bu %46 yı önemseyen, onların yitirdikleri heyecanlarını, umutsuzluklarını umuda dönüştürebilmeyi hedefleyen bir yapı var. %46 yı sürekli diri tutmaya çalışan güçlerin karşısına, onların ellerini, kollarnı budayan TÜRK DEVLETİ VAR! Gizliden gizliye, örtülü bir stratejiden açıktan, açığa korakor yürütülmeye dönüştürülmüş toplum bilinci, TÜRK HALKININ UYANIŞININ GERÇEĞİ VAR!

Öyle tezgahlar, öyle derin kumpaslar, öyle derin operasyonlar var ki; Ak Parti, CHP, MHP hatta HDP fark etmiyor. Başta bu siyasi yapıların ana merkezleri olmak üzere her yerden buralara sızmalar var, tezgahlanmış kumpas girişimleri var. 

Ak Parti örneğinden bakalım mı?

Ak Parti içinde heveslenen tezgah çok açık değil mi, ne oldu? Recep Tayyip Erdoğan, bu tezgahı diğer onlarcasında olduğu gibi tezgahçıların ve planlayıcılarının başlarından aşağa geçirdi. Bahçeli'de aynı biçimde tezgahı, tezgahlayanlarla birlikte der top etti. CHP de mi neler oluyor? Onlar da kendi içlerindeki, endi %46 lıklarını tespit edip gereği gibi haraket edecekler ve olması gereken olacaktır umudundayız.

Ak Parti den örnekle gidiyorduk, devam edelim.

Ak Parti mensuplarına buradan tek bir örnekle tavsiyemi tamamlamak istiyorum.

Üzerinde sayısız planlar, sayısız operasyonlar uygulanan AK PARTİ! ve onun mensupları; İL BAŞKANINDAN MAHALLE TEMSİLCİSİNE, GENEL BAŞKAN YARDIMCISINDAN, SANDIK KURULU ÜYESİNE KADAR! ...

... SİZLERE TEK BİR KİŞİYİ ÖRNEK OLARAK KARŞINIZA GETİRMEK  BİLENLERE HATIRLATMAK İSTİYORUM.

ABDÜL MECİT YÜCEL!

Şimdi hayatta olmayan bu ismi bilmeyen çok Ak Partili olduğundan eminim. Bilip unutanların da derhal hatırlamalarını tavsiye ediyorum.

ABDÜL MECİT YÜCEL'in kısa yaşamını araştırın ve gerisini benim buradan ilave etmeme gerek yok. Neyin, nelerin, hangi fedakarlıkların temelinde yükseldiğinizin farkına varın. İçinizdeki %46 yı diri ve her daim tetikte tutmaya çalışan, körükleyenlere yönelik duruşunuzu bundan sonra bir kez daha gözden geçirin.

Başında da belirttiğimiz gibi; %46 sağın, solun, ideolojilerin, siyasi görüşlerin sorunu değildir, TÜRKİYE'NİN, TÜRK HALKININ ÖNÜNDEKİ EN ÖNEMLİ SORUN, EN ÖNEMLİ ENGELDİR.

GEREĞİNİ HEPİMİZDEN ARZ EDERİM.

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor