CHP İLÇE SEÇİMİ ÖNCESİ ADAYLAR ARASINDAKİ MAKAS AÇILMAYA DEVAM EDİYOR.SON HAMLELER VE ŞAH ÇEKİLMEK ÜZERE

CHP İLÇE SEÇİMİ ÖNCESİ ADAYLAR ARASINDAKİ MAKAS AÇILMAYA DEVAM EDİYOR.SON HAMLELER VE ŞAH ÇEKİLMEK ÜZERE

Uzun tatilin ardından bakalım, bıraktığımız noktadan bu güne kadar neler olmuş, neler BİTMİŞ!

Ak Parti il kongre takvimini açıkladı. ilçelerde kongre tarihleri ve ilçe başkanlıkları için adaay adaylarının veya adayların  kimler olabileceği, hangilerinin devam kararı, hangilerinin genel merkez kararına uyarak belediye başkanlıklarına aday adayı olmayı düşündüklerinden  ilçe başkanlıklarına aday olmayacakları  üzerinden gündem belirlenmekte.

CHP de ise son viraja dönülmüş, son düzlüğe çıkılmış İKİ ADAY arasındaki yarış devam ediyor.

İKİ ADAY ARASINDAKİ YARIŞ DİYORUM, görünürde üç adaylı başlar gibi zannedilen CHP Süleymanpaşa ilçe başkanlığı yarışındaki son durumu tatil öncesi bıraktığımız hali ve adayların yarıştaki bizim elimizdeki bilgilere ve kaynaklara göre olan sıralamasını hatırlayarak analize başlayalım.

25 Ağustos, Cuma günü itibar ile;

İlker Yağcıoğlu, CHP üyeleri ve kongrede oy kullanack CHP lilerin ortaya koydukları haliyle farklı biçimde önde yer alırken, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın; BENİM ADAYIM DİYEREK CHP ÜYELERİNE KELİMENİN TAM ANLAMIYLA DAYATTIĞI, SEÇİLMEZSE PARTİ VE BELEDİYE ARASINDAKİ GERGİNLİĞİN DEVAM EDECEĞİNİ ÖZELLİKLE VURGULADIĞI Özgür Taşmerdivenli ise Yağcıoğlu'nun ardından ve Eşkinat'ın müdehalesinden bunalmış hatta Eşkinat'ın partililer üzerinde ortaya koyduğu '' baskıcı ve dayatmacı'' sözde desteğin KÖSTEĞE dönüşmesini engelleme, durumu toparlama çabalarıyla 2. sıradayken ... çok uzaklarda, belli belirsiz Mutlu Mert'in bir ileri, iki geri cılız, fuluğ görüntüsü ile uzun tatile girilmiş oldu.

Aradan geçen günlerden sonra bu gün, 5 Eylül, Salı sabahı ise;

Adaylar geride kalan zamanı nasıl değerlendirdiler kısmıyla bakıldığında görünen...

... İlker Yağcıoğlu ve Özgür Taşmerdivenli arasındaki makasın daha da açıldığını kolayca görebiliyorsunuz.

 Çok uzaklardan, cılız ve fuluğ görüntü çizen dediğimiz 3. isim, Mutlu Mert ve Taşmerdivenli ikilisi arasındaki bire bir anlaşmadan, birlikte haraket etme fikrini kendi aralarıında ''şimdilik'' gizli tutma angajmanından haberdar olan her iki tarafın destekçileri arasındaki hoşnutsuzluk ve güvensizliğin hat safhaya çıkmış olması Yağcıoğlu ve Taşmerdivenli arasındaki makasın açılmasınıdaki en önemli faktör olduğu gözleniyor.

Özgür Taşmerdivenli'nin işi her geçen gün zora girerken, son düzlükte bir yandan Ekrem Eşkinat tarafından kendisine KÖSTEK!, desteği, diğer taraftan Mutlu Mert'in etrafındakilerce GÜVENSİZLİK VE SON DÜZLÜKTE ALDATILMIŞLIK hissinin uyandırdığı hanfikaplarla boğuşmak zorunda kalması bu genç siyasetçinin işini zora sokmaya devam ediyor.

Yine bu gün, İlker Yağcıoğlu geçen uzun tatil arasında ne yapmış diye baktığımızda ise; Yağcıoğlu'nun pekte bir şey yapmasına gerek kalmadığını görüyoruz. Üyeleri kapı kapı ziyaret etmesinin, bayram vesilesi ile partililerle bir araya gelmesinin ve kendisine destek sözü veren partilileri kabul etmesinin dışında ve bahsettiğimiz '' GİZLİ'' ibareli diğer adaylar arasındaki angajmanın ardından ALDATILMIŞLIK hissiyatı ile gerçeği tüm çıplaklığı ie görebilen CHP li önemli sayıdaki üyenin; YANINDAYIZ! mesajlarına ve desteklerine yönelik iyi niyetli yaklaşımı dışında çokta bir şey yaptığını gözlemlemedik. 

İlker Yağcıoğlu esasında çok farklı ve çok önemi bir şey yapıyor. CHP li herkesin bunu çok iyi görebilmesi gerek.Belki bu ilk kez uygulanan bir siyasi duruş...

...  Özgür Taşmerdivenli'nin karşısında olma nedenleri, Ekrem Eşkinat'ın verdiği destekten dolayı olan; Ancak, EKREM EŞKİNAT'A!... PARTİLİ OLARAK, PARTİ ADINA 2019 SEÇİMLERİ ENDİŞESİ NEDENİYLE DEĞİL, PARTİNİN MENFAATLERİ DOĞRULTUSUNDAKİ ENDİŞELERİNDEN DOLAYI DEĞİL; HER TÜRLÜ! ŞAHSİ ÇIKARLARI VE MENFAATLERİ TERS DÜŞTÜĞÜ İÇİN KARŞI OLANLARA KAPILARINI KAPATTMASI... ONLARIN SÖZDE DESTEKLERİNİ KABUL ETMEYEREK, SIRF SEÇİLEBİLME ADINA BU TÜRDEN ŞAHSİYETLERİ YANINDAN UZAK TUTMAYA GAYRET ETMESİ... İlker Yağcıoğlu, işportacı mantığı ile; Gel vatandaş gel, batan geminin malları! demiyor. İlçe Başkanlığı uğruna şimdi taşıdığı CHP İLÇE BAŞKANLIĞI TİTRİNE İHANET ETMİYOR.

İşte uzun tatilin başında bıraktığımız noktadan sonra bu gün itibarıyla son nokta bu, kalan bir kaç gün neler getirecek, neler gelişecek onlarada bakacağız.

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI