EKREM EŞKİNAT CHP Lİ ÜYELERİN İRADELERİ ÜZERİNDE VALS YAPIYOR.

EKREM EŞKİNAT CHP Lİ ÜYELERİN İRADELERİ ÜZERİNDE VALS YAPIYOR.

Siyasetin ana gövdesi olan siyasi partilerin mensuplarının iradeleri üzerinde TEPİNMENİN adı politika olamaz. Bunu yapan SOSYAL DEMOKRAT olduğunu iddia eden ve her fırsatta bundan dem vuran bir siyasi figürse hiç yakışık almaz.

'' BENİM DESTEKLEDİĞİM ''KIRMIZI LİSTENİN'' BAŞINDAKİ İSİİM İLÇE BAŞKANI SEÇİLMEZSE, BEN BELEDİYE BAŞKANI OLMAM. '' 

Bu nasıl bir SOSYAL DEMOKRAT duruşudur? 

'' BENİM DESTEKLEDİĞİM KIRMIZI LİSTE KAZANIRSA BEN YENİDEN BELEDİYE BAŞKANI OLURUM, HATTA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OLURUM.''

İşte bu tam bir EKREM EŞKİNAT duruşu!

Ekrem Eşkinat, pazar günü yapılacak olan CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı ve İLÇE YÖNETİM KURULU seçimi öncesi, yaklaşık iki aydır sürdürdüğü yoğun çabalrının sonunda gerçeği daha fazla gizleyemeyerek ''ÖZGÜR TAŞMERDİVENLİ BENİM İLÇE BAŞKANI ADAYIMDIR VE KAZANMALIDIR. ÖZGÜR TAŞMERDİVENLİ KAZANDIĞI TAKTİRDE BEN YİNE BELEDİYE BAŞKANI OLURUM HATTA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OLURUM.'' diyorsa bu noktada sıkıntı büyük demektir.

Başında belirttiğimiz gibi, partililerin özgür iradeleri üzerinde tepinmek diye buna denir. Eşkinat tepinmiyor da, VALS YAPIYOR. Çünkü tepinmek ona uymayan bir tarz olacağından biz uygununu yazalım ve HANİ MİLLETİN PARALARIYLA AVANESİNİ YANINA ALIP GİTTİĞİ PARİSTE BOYNUNDA PAPYONU ELİNDE ŞAMPANYA KADEHİ İLE KATILDIĞI BALOLARDAKİ HALİNİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK...

Diğer bir yandan, hele ki SOSYAL DEMOKRAT bir partide gözler neden sadece seçilecek BAŞKANLARA çevrilir? Birlikte görev yapacağı yönetim kurulundaki isimlerin hiç mi kıymeti, değeri yoktur, YAZ ANASINI SATAYIM mı uygulanır, yeterki listede adım bulnsun orda burda caka satmak içinmidir , geride kalan ve asıl olan hükmü şahsiyeti nerededir bir partinin yönetim kurulunda yer almanın?

Eşkinat son bir kaç gündür sağlam yükleniyor. ADAYIM KAZANIRSA ya kadar getirmiş işi. Ateş bacayı sarmış demek.

Hatanın daniskası dedikleri veya kendi ayağına sıkmak dedikleri de tam da bu hal işte.

*** Özgür Taşmerdivenli, Ekrem Eşkinat'ı yeniden belediye başkanı hatta büyükşehir belediye başkanı yapmak için mi aday yapıldı?

Şayet ki son haliyle KESİN ÖYLE GÖRÜNÜYOR! ÖZGÜR TAŞMERDİVENLİ EŞKİNAT'IN YENİDEN BAŞKANLIĞI VEYA SEÇİLMESİ ADINA ÖNEMLİ BİR DURAKSA, CHP içindeki diğer Süleymanpaşa veya Büyükşehir Belediye Başkanlığına ADAY veya ADAY ADAYI olacak isimlerin tavırları ne olacak? 

Kulislerden gelen haberler ise farklı;. Özgür Taşmerdivenli son bir aydır partililer üzerindeki EŞKİNAT'IN ADAYI'' yaftasından  kurtulmak için çırpınıyormuş? Her gittiği yerrde, görüştüğü bir çok partilinin kendisine bu yaftayı yapıştırmasından son derece sıkıntı duymaktaymış. Ancak boynundaki EŞKİNAT'IN ADAYI yaftasını boynundan çıkartamadığı kesin.

 Nasıl çıkar ki o yafta? Hem neden çıksın ki? EKREM EŞKİNAT SÜLEYMANPAŞA'DA CHP NİN SİYASETEN VEBALISI VEYA YİNE SİYASİ MANADA HABİS HALİNİ ALMIŞ URMU Kİ? Belediye başkanı'nın desteğini arkasına alarak aday olmanın çok önemi avantajları vardır. yarışa  bir kaç yüz metre önde başlamak gibi bir avantajdır. Özgür Taşmerdivenli'nin listesinde yer almaları beklenen veya onu destekleyenlerle görüştüğümüzde, Eşkinat konusu açıldığında yüzlerinin buruştuğunu, sustuklarını veya '' dışı sizi, içi bizi yakar'' serzenişini hemen fark edebiliyorsunuz.

Her şey bir yana, yazımızın başında da vurguladığımız gibi; SOSYAL DEMOKRAT BİR YAPININ MENSUPLARININ İRADELERİ ÜZERİNDE TEPİNMEYE CESARET ETMEK DELİLİKTİR.

Eşkinat, VALS YAPIYOR.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor