CHP Tekirdağ İl Kongresinin Sloganı” SUSMA SUSTUKÇA SIRA SANA GELMEYECEK”

CHP Tekirdağ İl Kongresinin Sloganı” SUSMA SUSTUKÇA SIRA SANA GELMEYECEK”

Pazar günü CHP Tekirdağ İl Kongresi yapılacak.

Bazılarına göre pazar günkü kongrenin sonucu şimdiden belli. Bazılarına göreyse oldukça renkli bir kongre olacak.

Benimse merak ettiğim;

Pazar günü kongre salonuna gidecek olan, Süleymanpaşa, Çorlu ve Çerkezköylü CHP üyeleri ne hissedecekler? Biz bu salona neden geldik? Bu salonda bizim ne gibi bir işlevimiz var? Hissettikleri burukluğun hesabını kendilerine mi soracaklar boyunlarını bükerek kongre sonunda oy kullanma kabinine giren diğer ilçelerin delegelerine imrenerek, iç geçirerek mi bakacaklar?

Ne garip, ne yaman çelişki ama değil mi?

İl kongresinde delege ile temsil edilemeyen, kongrede oy hakkı olmayan, Süleymanpaşa’dan İl başkanı adayı veya adayları çıkıyor. Hoş kongreye daha bir kaç günlük süre var. Ama görünen manzaraya göre İl Başkanlarını seçecek olan CHP delegeleri oy kullanma adına üyesi olmayan bir ilçeden çıkan adayları oylayacaklar.

Tekirdağ’da il kongresi yapılıyor ve neredeyse toplam üyelerin % 50 sinden fazla kesimi delege bazında temsil edilemiyor.

Garip olan başka bir enteresanlık daha var.

Suçlu kim? Bu durum kimin ihmali, kimin suçu, kimin beceriksizliği, kimin aymazlığı, kimin vebali?

Yok!

Bu sorunun muhatabı yok. En fazla üye sayısına sahip, en fazla delegeyi çıkartacak olan üç ilçe, il kongresinde temsil edilemiyor.

İsteyen istediği gibi gülsün. Hemde istediği biçimde.

Ama CHP liler ellerini başlarının arasına alıp derin derin düşünsünler. Hatta üzülsünler. En güzeli soru sorsunlar.

Kimseye, ona, buna, sana, bana değil. Kendilerine sorsunlar.

Biz bu yapıyla mı, bu beceriksizlikle mi, bu umursamazlıkla mı, bu duyarsızlıkla mı, bu kabullenişle mi;

Türkiyeyi yönetmeye, halkın dertlerine derman olmaya, içte ve dışta uluslar arası alanda Türkiyeyi temsil etmeye, tepeden tırnağımıza dek siyasi ve iktisadi alanda, sosyal yaşamın planlanmasında, ülkenin geleceğini, yarınları tesis etmeye;

Neredeyse hepimizin, CHP çatısı altında birleşmemizin en büyük nedeni olan;

Atatürk’ün bize emanet ettiği ülkenin geleceğine ve CHP ye bu halimizle ve biçimimizle mi yön vermek için yola çıktık?

Trakya CHP nin kalesi. Tekirdağ’da bu kalenin burcu.

Gerçekten de öyle mi?

Trakya ve Tekirdağ gerçekten CHP nin mi kalesi, yoksa sözüm ona bazı değerlerinin son kalesi olarak mı gördüğü için CHP ye oy veriyor?

İşte CHP liler ellerini başlarının arasına başlarını alsınlar ve düşünsünler dediğim nokta da tam burası. Üzülsünler dediğim ve kendilerine sorsunlar dediğim nokta ve soru da bu.

Daha bir ilinde, hem de kalemiz dediği ilde yapılacak kongrede, 11 ilçesinden en fazla sayıda üyesi ve delegesi bulunan üç ilçesinin delege tespitini becerememiş, en fazla üyesi ile temsil edileceği kongrede partililerinin gururlanacağı, kendisini ait hissedeceği, üye veya delege olarak partisine bağlılığının gereğini, görevini yerine getirmekten mahrum bırakılmış binlerce kişiyi bu övünçten sarfı nazar eden adına her ne derseniz deyin, kimi kimleri suçlarsanız suçlayın hiç fark etmez, bahanelerinizin hiç bir haklı sebebi olamaz;

Bu halinizle mi Türkiyeyi yönetmeye talipsiniz?

Bu yüzle mi o gün o kongrede temayül gereği CHP kurucusu ve bir çoğunuzun CHP li olmanızın şerefli nedeni olan Atatürk için saygı duruşunda bulunacaksınız? Oyuna, temsil yetkisine sahip olamayan, sen, sen, sen söz hakkınız yok. Oturun yerli yerinizde. Ama tıpış tıpış gelin kongrede yer kalabalığı yapın anlayışına mı boyun eğeceksiniz?

Hadi canım sizde …

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI