KAZANANIN DEĞİL, KAYBEDECEK OLANIN ÖNCEDEN BELLİ OLDUĞU CHP DELEGE TESPİTİNİN ARDINDAN...

KAZANANIN DEĞİL, KAYBEDECEK OLANIN ÖNCEDEN BELLİ OLDUĞU CHP DELEGE TESPİTİNİN ARDINDAN...

CHP Süleymanpaşa İlçe örgütü delege tespiti için dün sandığa giderek kongrede oy kullanacak delegelerini tespit etti. ABD seçim sistemini andıran bir yöntem izlenen CHP sisteminde mahallelerdeki  delege çoğunluğunu elde eden adayın ve listesinin kongrede kazanması kaçınılmaz.

CHP li üyeler mahallelerinde önlerine konulan sandıklarda iradelerini ortaya koyarlarken, bazı yerlere mesajlarını çok net ve anlaşılır biçimde iletmiş oldular. 

Öncelikle partili olmanın gereği bağlamında sorumluluklarını yerine getiren tüm CHP üyelerini tebrik etmek gerekiyor. 

Kazanandan öte, kaybedeni olmayan bir sürecin en önemli ve en belirleyici düğümünün çözüldüğü  AŞA SU KATMANIN PEŞİNDE OLANLARA cevap CHP Lİ ÜYELERDEN GELDİ. Üye ne dedi? ''İLKER'DE BİZİMDİR, ÖZGÜR'DE... Bu kadar net ve bu kadar anlaşılır biçimde ortaya konan iradeden herkes MUTLU olmalıdır.

MUTLU! olmayacaklar yok mu, tabi varlar.  Hiç fark etmez, onların sayıları her zaman bir elin parmaklarını geçmediği için onlar yok hükmündeydiler ve bu sabah yeni haftaya ve yeni güne yok hükmünde başladılar.

İşin aslına baktığınız zaman, CHP nin bu yok hükmünde olanlar sayesinde var olduğunu görebiliyorsunuz. Bu memnuniyetsiz, hizipçi ve katılmadığı her kim olursa olsun onu direk düşman bilip sayanlar sayesinde CHP liler CHP nin kıymetini anlayabiliyorlar ve o kıymeti ellerinden yitirmemenin savaşını onlar sayesinde verip köklerinin farkına varabiliyorlar.

Dün, Süleymanpaşa ilçe delege tespitinde de yaşanan aynıydı; İlker Yağcıoğlu veya Özgür Taşmerdivenli terrcihi arasında her iki ismin listeleri için oy kullanan her bir CHP li üye, her iki isme sahip çıktığını ortaya koydu. Olöması gerekeni yine CHP üyesi gerçekleştirmiş oldu.

Bu irade karşısında kaybeden, ezilen hatta keşke diyen kim? EKREM EŞKİNAT!

Siyasi titri CHP li olarak anılan belediyenin ''başkanı'' olmanın ağırlığını koruyamamanın aczini hissettiğinden eminim. Eşkinat, Özgür Taşmerdivenli ve beraberindekileri öylesine hafife alarak söylemler geliştirdi ki, bu delege tespiti seçimlerini İlker Yağcıoğlu ve Eşkinat'ın tercih edilmesi noktasına taşıdığı böylesine bir gereksizliğin gereğini yapması kaçınılmaz oldu. İlker Yağcıoğlu ve Ekrem Eşkinat yarışı, rekabeti haline gelen, getirilen anın sonunda  gerçek söz sahibi CHP üyesi Eşkinat'ın bu itici ve baskıcı tavrına son noktayı koymuş oldu... ''DESTEKLEDİĞİM LİSTE VE ADAYI, ÖZGÜR TAŞMERDİVENLİ KAYBEDERSE BELEDİYE VE PARTİ ARASINDAKİ GERGİNLİK SON BULMAZ, KAZANIRSA YENİDEN SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKANI HATTA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DAHİ OLABİLİRİM.'' Eşkinat'ın elindeki iki adet pis ikiliyle çektiği reste CHP üyesi ne cevap verdi? BURASI CUMHURİYET HALK PARTİSİ! KİM OLURSAN OL, HANGİ MAKAM VE YETKİDE OLURSAN OL SON SÖZÜ BİZ, BİZLER CUMHURİYET HALK PARTİSİNİN SAHİPLERİ SÖYLERİZ. dediler.

Bana göre ise; ÇOKTA TIN, TEKRAR BELEDİYE BAŞKANI HATTA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BİLE OLABİLİRMİŞ; ALLAH'A YAKIN BİZE (CHP)YE UZAK OL MESAJIYDI.

Sonuç olarak, öncelikle CHP üyelerini ve bu süreçte her iki ismi İlker Yağcıoğlu ve  Özgür Taşmerdivenli'yi kutlamak gerekiyor. Şahısları adına  süreci çok iyi yönettiler ve yürüttüler. Genç iki siyasetçi bir kaç köhne ve statükocu siyasetçi eskileriyle birlikte iyi niyetli ancak aşırı heyecanlı olan detekleyanlerinin aşırılıklarını tolere ederken gösterdikleri çabaları tebriği en çok hak eden yönleriydi. Fosillere örnek oldular. TEBRİKLER GENÇLER. Kazanacak olanın değil, kaybedecek olanın önceden belli olduğu delege tespit seçiminde, KAZANAN TABİKİ CHP VE CHP Lİ ÜYELERDİ.

Bu sürecin Eşkinat ayağını yarın yazmayı düşünüyorum. Ondan çok daha önemli bir gündem, Eşkinat'ı geride bırakacak daha önemli bir konu olmazsa, işin Ekrem Eşkinat yönüyle olan tarafını sizlerle paylaşmayı düşünüyorum.

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI