KAZANANIN SAĞ DUYU OLDUĞU CHP DELEGE TESPİTİNİN ARDINDAN...

KAZANANIN SAĞ DUYU OLDUĞU CHP DELEGE TESPİTİNİN ARDINDAN...

Siyaseti camilerden çıkartın, dini siyasete alet etmeyin, inançlar üzerinden siyaset yapmayın...

...  Biz bu söylemleri her zaman sol partilerin, sağ partilere telkini, uyarısı olarak rastladık, duyduk ve sağ siyaset her zaman bunun üzerinden eleştirildi. 

Pazar günü görüldü ki, işin rengi çok başkaymış, herkes işine geldiği zaman DİNİ VE İNANÇLARI SİYASETE KARIŞTIRIYORMUŞ.  CHP Süleymanpaşa delege tespiti öncesi bir çok üyeye SMS mesajlarının nereden gönderildiğinin araştırılması gerekli. 

Bu iddia  çok önemli!

 Genel üzerinden, basit olarak nitelendirilecek ilçe delege tespiti öncesinde partili üyelere CEM EVİ veya derneği adı, ünvanının sonu ne olursa olsun, bu kutsal çatının adı alet edilerek SMS lerle siyasi yönlendirme, seçimde nereye, kime oy verilmesi yönünde telkinler yapılmaya varan tenezzül iddiaları gerçekse bu çok önemli bir sorunu işaret eden iddiadır.

İddiaları doğrultusunda gerekli araştırma başlatılarak, sorumlularının tespit edilerek bu tür tenezzülleri CEM EVLERİNE adapte etmeye, bulaştırmaya çalışan zihniyetin derhal köreltilmesinin gereği kaçınılmazdır.

Diğer taraftan, sel suları çekildiğinde geride kalan her şey net biçimde ortaya çıkar ve gözler önüne serilir ya, işte pazar günü gerçekleşen CHP Süleymanpaşa ilçe delege tespiti sonrası bir çok şey  daha net  görünür hale geldi.

Kimler ne ittifaklara yönelmişler, kimler kimlerle ne angajmanlara varmışlar bunların hepsi siyasetin gereği ve genel kuralalrı arasında, yadırganacak hiç bir yönü yok. 

Dün bu konuda yazdığım yazımda; KAZANAN CHP OLDU yönünde görüş belirtmiştim. Kesinlikle doğru, KAZANANA NEDEN CHP OLMUŞ?!... Kaybedenlere bakınca kazananı görmek, işte selin ardından ortaya çıkan manzaranın aynısı da ondan. Kaybedenlerin tümü zaten KAYBET, KAYBET SENDROMUNUN ALIŞMIŞLARI oldukları için şimdilik bunun farkına varmaları çok zor. 

İşin başında, meydana getirdikleri ''ARMADA'' nın yenilmezliğine inanmış olsalar dahi ittifakın başındaki ANDREA DORİA belli olmadığından şimdi hasar tespitine girişmiş oldukları kesin... ancak hiç birisi de işin aslını merak etmiyorlardır veya KABUL ETMİYORLARDIR, HER ZAMANKİ GİİBİ!

Her şey bir yana diyerek; CHP Süleymanpaşa ilçe örgütü pazar günü yapılan delege tespitinden alnının akıyla çıkmıştır ve siyasetin gerekleri yerine getirilerek renkli, tadı tuzu yerinde süreç tamamlanmış, ders çıkartılması gereken noktalar tespit edilmek üzere şahısların ötesnde kurumsal kimliğe hasar verilmeden sonuca erişilmiştir. 

Her ne olursa olsun SAĞ DUYU sahibi CHP ÜYELERİ sorumluluklarını yerine getirerek TEBRİĞİ hak etmişlerdir.

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor