ŞERAFETTİN KURT'UN ''UNUTTUKLARINI'' HATIRLATMAK GEREKİYOR.

ŞERAFETTİN KURT'UN ''UNUTTUKLARINI'' HATIRLATMAK GEREKİYOR.

İçeriğini ''SEVİNEREK OKUDUĞUM'' ancak üzülerek muhattabı olduğum önemli bir yanılgıyı düzeltmem gerekiyor. İçeriği bakımından neden sevindiğimi yazının sonunda bir cümle ile ifade edeceğim.

Şerrafettin Kurt'un kendi sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımında; hakkındaki şikayet konusu ile ilgili kendi çerçevesinden değerlendirmelerini içeren bir yazı yayınladığını ve bu paylaşımında benim adımın geçirildiğini hatta hoş olmayan ifadelerin yer aldığını en yakınımın beni bilgilendirmesi neticesinde öğrendim.

Kurt, konu hakkında kamuoyunu bilgilendirirken yazısının bir bölümünde;'' Aynı gün akşam üstü Tarık Eski nereden haber aldıysa bu konuyla ilgili onurumu kırıcı haber yaptı.'' diyor.

Bakalım Tarık Eski nereden haber almış...

 ''TEK PARK ta işe alımlar konusunda RÜŞVET DÖNDÜĞÜ İDDİALARI üzerine üst kademeden zorunlu istifalar söz konusuymuş''... bu akşam saatlerinde gelen bir telefonda konunun ( o an için hala iddia) bana ilk bildirilişi.

Bu konuda en sağlıklı bilgi nereden, kimden alınır, kamuoyuna gerçek ve doğsu bilgi hangi kanaldan alınarak haber biçiminde iletilir?

TEK PARK Genel Müdürü Şehabettin Küçükyazıcı ilk aklıma gelen isim oldu ve kendisini aradım.((ANCAK ŞEHABETTİN KÜÇÜKYAZICI O TARİHTE GENEL MÜDÜRLÜKTEN AYRILMIŞ VE BENİM BUNDAN BİLGİM YOK. BAŞKA BİR NEDENLE BİR HAFTADAN O AKŞAMA KADAR ZATEN TEK PARK GENEL MÜDÜRÜ DEĞİLMİŞ.))

Küçükyazıcıya konuyu aktardığımda bana; ''TARIK KARDEŞİM EVET BÖYLE BİR İDDİA VAR. KONUDAN HABERDARIM. HATTA İDDİA SAHİBİ KİŞİYLE GÖRÜTÜM, KENDİSİNİN YASAL YOLLARA BAŞVURMASINI TAVSİYE ETTİM. KURUM OLARAKTA AYNI BİÇİMDE DAVRANILMASI YÖNÜNDE GÖRÜŞÜMÜ EN YETKİLİ MAKAMA DA İLETTİM. KONU HAKKINDA BİLGİM BU KADAR VE SANA VEREBİLECEĞİM BİLGİDE BUNUNLA SINIRLI KONU HAKKINDA DAHA DETAYLI BİLGİYİ ŞERAFETTİN KURT BEYDEN EDİNEBİLİRSİN ASIL ŞİKAYETİN MUHATTABI KENDİSİDİR'' ''dedi.

Bunun üzerine, Şerafettin Kurt bu iddianın neresinde ve neden diye sorduğumda ise; Daha fazla bilgi veremem. Şikayetçi olunan 2 kişiden birisi Şerafettin bey, kendisini araman daha doğru olur dedi. DİKKAT!(( BU KONUŞMALAR GEÇERKEN, ŞEHABETTİN KÜÇÜKYAZICI, BANA HALA GENEL MÜDÜRLÜK GÖREVİNDEN BİR HAFTA ÖNCE AYRILDIĞINI SÖYLEMİYOR.)) telefonu karşılıklı olarak kapattık.(( BENCE ŞEHABBETTİN BEY HALA TEK PARK GENEL MÜDÜRÜ VE OLAY İDDİA ONUN GENEL MÜDÜRÜ OLDUĞU KURUMU İLGİLENDİRİYOR... Bu derece olağan karşılaması ve sıradan konuşması dikkatimi çekmedi değil, ancak soğuk kanlılığını koruyor ser verip sır vermemeye çalışıyor diye düşündüm

Bir dakika geçmeden Şerafattin Kurt'u aradım. Çok yakından tanıdığım, bildiğim ve duruşuna, siyaset yapma biçimine o bakımlardan güvendiğim bi kişilikti. Gerçek neyse saklamaz açıkça anlatır veya en azından bürokrat olmadığı için daha açık olur düşünceleriyle birlikte; KÜÇÜKYAZICI'NIN, KONU İDDİA ASIL ŞERAFETTİN KURT'U MUHATTAP AIYOR demesi de aklımda...

Şerafettin Kurt telefona cevap verdi ve konuyu kendisine sordum. Bu arada ilk olarak Şehabettin Küçükyazıcı'yı aradığımı da ekledim. bunun üzerine Kurt; ''TARIK, EVET BÖYLE BİR İDDİA VAR. BİR CAHİL ADAM BU TÜR BİR İDDİADA BULUNMUŞ. SEN BENİ YAKINDAN TANIYORSUN OLACAK İŞ DEĞİL KARDEŞİM, AMA BUNLAR OLAĞAN ŞEYLER, BİZ BUNLARA KULAK ASACAK İNSAN DEĞİLİZ. BENDEN BAŞKA BU RÜŞVET VERME, AŞMA İŞİNE BENİM SÖZDE ARACILIĞIMI YAPMIŞ DİĞER KİŞİ HAKINDA HİÇ BİR ŞEY SÖYLEYEMEM YAPMIŞTIR, YAPMAMIŞTIR DİYEMEM, HERKESİN AHLAKINA SÜTÜNE KALMIŞ BİR ŞEY. BİZ TRİLYONLARLA OYNUYORUZ KADİR ALBAYRAK BİZE GÜVENMİŞ YETKİ VERMİŞ SEN BENİ TANIYORSUN BU GÜVENE HELE Kİ PARANIN MİKTARI NE OLURSA OLSUN TENEZZÜL EDEREK İHANET EDECEK KİŞİ OLMADIĞIMI BİLİRSİN, HER NEYSE AMA YARGIDA AMA VİCDANLARDA NASIL OLSA BU İŞİN ASLI ORTAYA ÇIKACAKTIR.'' dedi. ...

... Ben kendisine, istifa duyumu gerçekmi, Albayrak istifalarınızıı gerçekten istedi mi, istifa ettiniz mi? diye sorduğumda ise; '' TARIK İSTİFALAR DİYE BİR ŞEY YOK. SADECE BENİM SORUMLULUKLARIMI İADE ETMEMİ İSTEDİ VE BENDE OLAĞAN KARŞILAYARAK TEK PARK VE DİĞER KONULARDAKİ SORUMLULUKLARIMDAN AYRILDIM.'' Şehabettin bey de istifa etmedi mi genel müdür olarak diye sorduğumda ise; O ZATEN BİR HAFTA ÖNCE İSTİFA ETMİŞTİ, SANA SÖYLEMEDİ Mİ, AMA ONUN İSTİFA NEDENİ ÇOK FARKLI NEDENDEN KAYNAKLANIYOR. ...

...(( BEN ŞEHABETTİN KÜÇÜKYAZICI'NIN TEK PARK GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN İSTİFA ETMİŞ OLDUĞUNU İLK KEZ DUYUYORUM VE ÖĞRENİYORUM.))... onun istifasının isteniş nedeni bu konuyla uzak yakın alakalı olmadığından girmeye gerek yok.

Bu arada haber merkezi haberin başlığını hazırlamış ve teknik alt yapısı tekirdagnethaber.com da hazır beklerken haber metnini benim bu konuşmalarımdan sonra haber haline getirmemi teknik ekibe yollamamla birlikte siteden paylaşılmış oldu.

Gece ilerleyen saatlerde beni Şerafettin Kurt aradı. Şehabettin bey haberden rahatsızlık duymuş. Bu arada kadir Albayrak'a yakınlığı ile bilinen bir isim söyledi Şerafettin Kurt ve bu işlerin onun başının altından kalktığını hatta Küçükyazıcı'nın istiifasınn istenmesinin arkasında dahi o kişinin olduğunu belirtirken o esnada bana; ''DİĞER TTELOFONUNDAN ŞEHABETTİN BEY ARIYO'' dedi. O telefona da aynı anda cevap verirken; Derin bir iç çekişle birlikte; '' YAAA ÜSTADIM, GÖRDÜN MÜ BAK BİR '' A... P...'' KOCA BELEDİYEYİ YÖNETİYO, BAŞKAN DA ONUN LAFINA BAKARAK BİZİ YİYİYO'' dedi. bana dönerek tekrardan; '' TARIK HABERİ OKUDUM BENİM AÇIMDAN HİÇ BİR SAKINCASI YOK. BENİMLE NE KONUŞMUŞSAN, BEN NE SÖYLEMİŞSEM AYNISINI HABERDE KULLANMIŞSIN, NE BİR EKLEME NE DE BİR ÇIKARTMA YOK TEŞEKKÜR EDERİM KARDEŞİM.'' dedi ve telefonu kapattık.

Biz kapattıktan bir kaç saniye geçmedi ki Kurt'un derin iç geçirerek bahsettiği o isim, A.... P..... beni aradı. ''TARIK BİLİYORUM SİZ PRENSİP OLARAK ASLA BÖYLE BİR ŞEY YAPMAZSINIZ ANCAK SENDEN ÖZELLİKLE RİCA ETSEM YAYINLADIĞINIZ BU HABERİ GERİ ÇEKMENİZİN İMKANI VAR MI? ARKADAŞLARIMIZ OLDUKÇA YIPRANABİLİRLER ÇOK EMEKLERİ VAR, OLAY İDDİA GERÇEK DAHİ OLSA ŞİMDİLİK BEKLEMEK GEREKLİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM VE BU ŞAHSİ DÜŞÜNCEM VE SİZDEN ŞAHSİ RİCAM.'' dedi. Kendisine böyle bir şeyin olamıyacağını söylediğimde ısrarcı olmadı ve teşekkür ederk ama yinede bir kez daha düşünmenizi rica ediyorum diyerek telefonu kapattı.

Gelelim ertesi güne;

Sabah beni Şerafettin Kurt aradı ve Küçükyazıcı ile birlikte benimle görüşmek üzere gelmek istediklerini söyledi. Kendilerini kabul ettim. Geldiler. 

Küçükyazıcı son dereece üzgün ve hatta asabi... Kurt ise kendisinden emin...

Küçükyazıcı'ya; ABİ SENİNLE KONUŞTUK VE SEN ŞERAFETTİN BEYİ ARA DEDİN. DAHA GEÇEN HAFTA KENDİNİN BAŞKA BİR NEDENLE İSTİFA ETTİĞİNİ BU İSTİFANIN GİZLİ TUTULDUĞUNU, AÇIKLANMADIĞINI NEDEN BANA SÖYLEMEDİN. SÖYLEMEDİĞİN İÇİNDİR Kİ, SENİ HALA GENEL MÜDÜR MAKAMINDA BİLDİĞİMİZDEN HABERDE SENDE YER ALDIN NORMAL OLARAK. dedim.

Şerafettin Kurt'a ise; ABİ, SENİNLE KONUŞTUKLARIMIZDAN BANA AÇIKLADIKLARINDAN BİR KELİME DAHİ EKSİK VEYA FAZLA VARMI HABERİN İÇİNE? SEN NE ANLATMIŞSAN, SEN NEYİ NE KADAR BİLGİLENDİRMİŞSEN FAZLASI EKSİĞİ VAR MI? diye sorduğumda...

... '' YOK. AMA BEN EN ÇOK HABERDEKİ KULLANDIĞINIZ FOTOĞRAFIMI BEĞENDİM NEREDEN BULDUNUZ BENDE BİLE YOK dedi. SEN BENİMLE NE KONUŞMUŞSAN AYNINI HABAERDE VERMİŞSİN ASLA BAŞKA BİŞEY SÖYLEYEMEM.'' diyerek çayların ardından gittiler.

Yarım saat sonra Şerafettin Kurt beni arayarak; ''TARIK, BENİMLE BİRLİKTE SUÇLANAN DİĞER KİŞİYİ SANA YOLLASAM ONUNLA GÖRÜŞÜP HABER YAPABİLİİRMİSİN. O DA NETİCEDE SUÇLANIYOR ONUNDA BİLGİSİNE BAŞ VURURSAN SEVİNİRİM VE SANA HAKKIMIZDAKİ ŞİKAYET DİLEKÇESİNİDE YOLLUYORUM KARDEŞİM.'' Dediğinde memnuniyetle abi yolla gelsin, ben kendisine ulaşamadım bekliyorum diye cevap verdim. 

Ardından o kişi yanında diiğer başka iki kişi ile birlikte yarım saat sonra geldiler ve bahsi geçen o şikayet dilekçesi ile birlikte haberde kullanıldı.

Şerafettin Kurt; paylaşımında... TARIK ESKİ NEREDEN NASIL HABER ALMIŞ diyor ya işte tüm gerçeği ile sizlere aktardığım biçimyle gelişmeler bu şekilde yaşandı.

Şerafettin Kurt'a son bir kez daha soruyorum;

EKSİK VEYA FAZLA TEK BİR KELİME DAHİ VAR MI?

O zaman da sorduğumda; '' YOK KARDEŞİM, EN NE DEDİYSEM, SANA NASIL AKTARDIYSAM EKSİK FAZLA YOK. HATTA HABERDEKİ FOTOĞRAFIMI NEREDEN BULDUNUZ BENDE DAHİ YOK O FOTOĞRAF, SİZ İŞİNİZİ YAPTINIZ TEŞEKKÜR EDERİM.'' dediğini  unutmadığından eminim fakat bir kez daha hatırlamak istersen bekleriz. 

Ayrıca, yakışmayan bu iftiradan adalet önünde aklanmış olmanıza da en az sizin kadar sevindiğimizi belirtmek isterim. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor