Muhtar Mahramlı Gerçeği…

Muhtar Mahramlı Gerçeği…

Tekirdağ siyasetine damgasını vurmuş olan Muhtar Mahramlı’nın Demokrat Parti Milletvekili adayı olduğunu duyanlar, haber alanlar eminim ki öncelikle derin bir nefes almışlar ve ardından geçmişi gözlerinin önünden geçirmişlerdir.

Partiler yarışıyorlar. Ama bazı isimler vardır ki bazı yerlerde partiler üstüdürler. İsimleri geçtiği yerlerde, anıldıklarında tedirgin olanlarda çoktur, o ismi duyduklarında gururlananlar, sevinenlerde. İşte Tekirdağ siyasetinde Muhtar Mahramlı ismi de böyledir.

Muhtar Mahramlı bir siyasi partinin genel başkan yardımcısı. Demokrat Parti de siyaset yapıyor. Yani dünyaya gözünü açtığı yerde.

İnsan, zıpladığında aynı yere düşebiliyorsa, ne bir milim öne, ne arkaya, ne sağına ne de soluna değil, zıpladığı noktaya düşebiliyorsa çok önemli bir denge ve duruşa sahip demektir. Bu benzetmeyi neresinden alırsanız, neyle kıyaslarsanız kıyaslayabilirsiniz. Muhtar Mahramlı, her zaman zıpladığı o noktaya düşebilen ender isimlerden.

Siyasi bir kişilik. Uzun yıllar Tekirdağ siyasetinde yer almış, hatta yön vermiş ve gün gelmiş ülke siyasetinde söz sahibi olmuş. Nasıl mı? Kendisinden bu konuda olur almadığım için detaya giremem. Kendisi gereğinde, uygun zamanlarda dile getirecektir veya getirmeyecektir.

Çok zorlarsanız, kısaca bir not düşeyim. Bazı tekliflere, açılan bazı kapılara veya sunulan yaklaşımlara karşı işte o zıpladığı yere düşememeyi kabullenecek olsa, belkide bu gün büyükşehir belediye başkanıydı. Bu kadar tio yeter mi? Bence yeter.

Muhtar Mahramlı ismi bazı çevrelerce tedirginlikle karşılanmakta. Dağılmış olan demokrat oylar bu seçimde yüzer gezer tanımlamasının dışında, kendi adresinde. Bakıldığında bu gerçek o kadar ortada ki, demokrat seçmen adresine davet beklercesine heyecanlı ve o davete icabet için sabırsızlanmakta.

Muhtar Mahramlı ismi bu seçimlere renk katmanın ötesinde, ismen ve parti olarak yeni bir soluk ve yenilik getirmeyi başarmış görünüyor. Görüştüğümüz tüm demokratlar; Adres belli. Muhtar Mahramlı ile birlikteyiz. Kırat süvarilerini bekliyor. Bu ülkenin harcını biz attık, temelinde biz varız. Diyebiliyorlar.

Demokrat Parti ve Muhtar Mahramlı isimleri bir araya geldiğinde dengeler bakımından önemli değişiklikler gözden kaçmıyor. Ak Parti ve CHP hatta MHP açısından da bakıldığında Tekirdağ’da Önemli ölçüde yer alan demokrat oyların bu seçimde kendi adresinde ve kıratın heybesinde toplanacağı kesin. Partiler demokrat oyların kır atın heybesinde toplanacağı hesabını yapıyorlar. Kısacası bu seçimlerde, demokrat oylara diğer partiler elde var gözüyle bakamıyorlar.

Muhtar Mahramlı’nın adaylığı diğer partilere dağılan demokrat oyları gerçek adresinde toplamaya yetti gözüyle bakılıyor. Dolayısıyla da Tekirdağ’da oy dağılımı enteresan hal almaya gebe.

Demokrat oylar, demokratların oyları açık pazar değil. Muhtar Mahramlı ile Tekirdağ’dan başlayan bu hareketin, bu ivmenin ülke geneline yayılması kaçınılmazdır.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor