BİZİM İÇİN ''FEDA'' YILLARI... EŞKİNAT VE ETRAFI İÇİN ''LALE DEVRİ''...

BİZİM İÇİN ''FEDA'' YILLARI... EŞKİNAT VE ETRAFI İÇİN ''LALE DEVRİ''...

Süleymanpaşa yeniden keşfediliyormuş. Belediye Başkanı Eşkinat göreve gelmelerinin üzerinden geçen 3 yılın ardından Süleymanpaşayı keşfetmeye karar vermiş.

Adına, TEKİRDAĞ VİZYON PLANI dedikleri yeni bir proje ile ekonomi, eğitim, nüfus, istihdam, alt yapı ve imar gibi konularda başlatacaakları çalışma sayesinde şehrin porjeksiyonunu çıkartarak atılacak adımlar için tespitler yapılacakmış. Görevdeki geçen 3 yılın ardından bu durum için söylenecek; UYANDA KİRAZA GİDELİM veya EŞEK ÖLECEK YÜZÜ GÜLECEK gibi bir kaç sözü söylemek geliyor insanın aklına.

Süleymanpaşa'nın kayıp 3 yılının ardından bu türlü ''süslü'' girişimlerle kayıplara 2 yıl daha ekleneceği kesin.

Ekrem bey, bu çalışmalarda önemli ve başarıları ortada olan ÇEKÜL VAKFI ile işbirliği içinde olacaklarından söz etmiş. Geç kalmadınız mı? Süleymanpaşa'nın 3 yılı çöpe giderken ve siz Süleymanpaşa'yı buruşturup çöpe atmadan önce bu projelere yönelmeniz gerekmiyormuydu? Belediye bütçesini har vurup harman savurduğunuz yetmemiş gibi borçlandırarak geçirdiğiniz 3 yılın ardından, seçimlere kalan sürede mi bu bilinç düzeyine eriştiğinizi size oy veren vermeyen herkes gibi bende merak ediyorum.

Süleymanpaşa'yı kendinize ait DEREBEYLİĞİ! gibi yönettiğiniz zanından aslında öyle olmadığına, Süleymanpaşa'nın sizin oyun bahçeniz olmadığına yönelik bir uyanıştaysanız dahi sizleri ''tebrik'' ederim, ederiz.

Reklamlarınızda, afişlerinizde, tanıtımlarınızda yer verdiğiniz, cafcaflı, komik tiplemelerle benzetmeler yaparak rengarenk hazırlattığınız  '' MUTLUGİLLER ''  ''MUTLU BİR KENTTİR SÜLEYMANPAŞA '' ahalisinin aslında sizin en başından bu yana gördüğünüz halde olmadığının farkına varmanız bu gün dahi, kayıp 3 yılın ardından çok önemli.

ZARARIN NERESİNDEN DÖNERSEK KAR MI?

Bizler için 5 yılın sonundaki süre 'KAR! ... Süleymanpaşa ahalisi olarak bizim karımız sizden ve sizin tarzınızla kaybedilmiş 3 yılın ardından tamamlanacak 5 yılın sonunda kurtulmak olacağı kesin. 

Dünya standartlarını şehrimize getirmek bizim görevimiz olmalı...

Kent Konseyi seçimlerinde mahalle muhtarlarına'' benim adayımı seçilmesi için desteklemezseniz ''... diye başlayan cümlelerle arayan bir belediye başkanının bu iddialı sözü etmesi ne kadar ciddiye alınabilir ki? 

İlçe delege seçimlerinde '' benim adayım desteklenmezse belediye ve parti CHP arasındaki gerginlik son bulmaz. '' restini çekecek kadar duygularının tesirine kolayca kapılabilen bir tipleme segileyen belediye başkanından ettiği bu kocaman sözün arkasında duracağına yönelik nasıl bir beklentide olunur?

Şehrin 3 yılını bütçesini tüketerek, borçlandırarak heba etmiş ve elle tutulur gözle görülür hatta alt yapı adına çivi çakmamış sadece lay lay lom, gezelim görelim, nerde akşam orda sabah anlayışını şehrin bütünü aynıymışçasına bir de karikatürize tiplemelerle ŞEBELEKLER gibi afişlere bastırarak adlarını da MUTLUGİLLER! koyan birisinin bu ağdalı lafların arkasında durabileceğine kim inanır, kim güvenir?

Ekrem bey; Bize bütçeni açıklarmısın, 3 yılda başında bulunduğunuz belediyenin NELER YAPTIĞINI? soracak kadar sıradan bir soruya cevap istemiyorum... NELER YAPMADIĞINZI lütfen açıklarmısınız. DİKKAT! yanlış anlaşılmsın; YAPAMADIKLARINIZI da sormuyorum. 

Süreniz dahilindeki kalan kısmı yani 2 yılı da ben şimdiden geride kalmış olarak saydığımdan dolayıdır ki, bu görüşümde size oy vermiş binlerce kişi benimle aynı düşüncedeler... 

SÜLEYMAN PAŞA HALKI KENDİLERİ İÇİN 5 YILLIK  ''FEDA! HATTA FETRET'', SİZİN  VE ÇEVRENİZDEKİ SİZDEN BESLENENLER ADINA ''LALE DEVRİNİ''Nİ TAMAMLAMAK İÇİN CAN ATIYOR.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor