OLDU MUUU, TAMAM MIII?

OLDU MUUU, TAMAM MIII?

70 li hatta 80 li yıllardan 90 ların ilk yarısına kadar çatılarda, kiremitler üzerinde don paça GELDİMİİİİ, OLDUMUUUUU diye seslenirdik. Neden? O gece ya Dallas vardı ya daha eskilerde Dr. Richard Kimble (namı değer; KAÇAK) vardır. uzay yoluna gitmiyorum.

Teknoloji ileerledi bu günlere geldik Tv kanalları yüzlerle ölçülüp dünya evimizin içine taşındı.

Ama aynı çatıda, aynı kiremitler üzerinde ve yine ... DON, PAÇA oldumuuuuu, tamammmııı diye arayışımızı sürdürdüğümüz tek bir nokta, SİYASİ KARAKTER ve SİYASİ DÜZEY kaldı.

Türkiye ne zaman istikrara yönelse, siysi irade ne zaman kendi ayakları üzerinde durmaya yönelik kararlara dümen kırsa veya BENDE VARIM demeye yeltense karşısına ilk planda yeni bir siyasi oluşumla çıkılıyor.  darbe girişimleri, muhturalar veya istikrarı baltalamaya yönelik ekonomik ayak oyunlarının netice vermeyeceğini fark ettiklerinde siyasi kışkırtmalara yöneliyorlar. 

Unuttukları; Türk halkı Anadolu ve Trakya ile birlikte hatta balkanlardan orta asyaya uzanan kafkasları içine alan tekk ses haline geldi bunu fark edemiyorlar. Ütopik bi tespit değil bu. Gidilir görülür ve anlaşılır. oturduğunuz yerden ''hadi canım'' gevşekliğinden çok daha ciddi...

Meral Akşener, '' parti kuruyor. ''

Partiyi gerçekten Merak Hanım mı kuruyor?

Programı, iddiası, stratejisi, son dönem gelişmelere yaklaşımı, iç ve dış siyasetteki düzeyi, ekonomik planları projeleri, dünya siyaseti üzerindeki en azından öngörüleri, eğitim sistemi üzerindeki kırmızı çizgileri, sosyal güvenlik alanındaki programı, başında milli ibaresi olan her konuda ve kueum hakkındaki stratejik ve atılım yönlü planlamaları, iç güvenlik meseleleri üzerindeki tutumu veya izleyeceği yöntemleri, inançlar bütünü bakımından yaklaşımları, iç ve dış tehditlere yönelik çalışmalırı ile birlikteki alacağı pozisyonu gibi gibi yüzlerce konuda ortaya koyduğu, koyacağı neyi var neyi yok? Kim biliyor?

Hiç kimse!

Bu konularda kim ne söylüyor, Türk toplumunu aydınlatıyor?

Hiç kimse!

Parti kurduruyorlar, yanıma isimleride katıyorlar. BACINIZIM, MİLLİYETÇİYİM, BAKANLIK YAPTIM, MİLLETVEKİLLİĞİ YAPTIM, BAŞBAKAN OLACAĞIM, VATAN MİLLET SAKARYA...

Başka neyiniz var? Hiç bir şeyiniz yok. Yanınıza verirler bir iki vitrin süsü bir kaçta göstermelik isim tamam oldu da bitti maşallah... TÜRKİYE BİR 50 YIL DAHA YERİNDE SAYAR!

Biz yine çatılarda, kiremitliklerde; OLDUMUUU, TAMAMMIII diye mavlar dururuz.

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor