ETÜT PROJELER DAİRE BAŞKANLIĞI = DİLEK HAVUZU

ETÜT PROJELER DAİRE BAŞKANLIĞI = DİLEK HAVUZU

Gün geçmiyor ki yeni bir isim çıkıp; BELEDİYE BAŞKANI ADAYI olacağını veya olduğunu ima etmesin, fiskos fiskos kulağınıza söylemesin, kendince piar yapmasın...  Kalan 1,5 yıl içinde daha onlarca aday veya aday adayı ile karşılaşacağımız kesin.

İnsan Bildiğinin Alimi, Bilmediğinin Cahilidir.

Bizim toplumumuzda ALİMDEN GEÇİLMEDİĞİNE GÖRE(!) ... herkes her şeyi bilir ve her şeyden anlar! 

Ondan oludu da benden neden olmasın? Aslında doğru soru; ''O'' DEDİĞİNDEN GERÇEKTEN  OLDU MU?

Belediye Başkanı olup ne yapacaksınız? Açılışlar, temel atmalar, törenler, davetler ... oradan oraya koşturmaca, zamanın  yetmediği günler haftalar aylar ve derken yıllar geride kalacak. Bu süre içinde her türlü eleştiriye göğüs geremek zorundaki isim, her aksamanın sonrasında hedefteki kişi siz olacaksınız, ne geceniz ne günününz size ait olmayacak. DEĞER Mİ?

Bunun yerine, BELEDİYECİLİK HİZMETLERİNİ YERİNE GETİRMENİN, YEREL HİZMETLERİ HALKA ULAŞTIRMA ADINA BELEDİYE İÇİNDE ÇOK DAHA ETKİN! VE YETKİN! GÖREV ALANLARI VAR.

  Düşünmek gerek, örneğin hangisi olabilir,  aklımıza ilk gelen; ETÜT PROJELER DAİRE BAŞKANLIĞI... 

Merak edenler bu dairenin ve bu dairenin BAŞKANININ! yetkilerine ve etki alanlarına bir göz atsınlar. Belediyecilik hizmetlerini halka eriştirme ve sunma adına SUYUN BAŞI! olan asıl yerin ne başkanlık, ne genel sekreterlik veya bir başka birimin başında olmanın  gerekmediğini anlayacaklardır. ETÜT PROJELER DAİRE BAŞKANI olun ''gerisi kolay''. AMİRAL GEMİSİNİN DÜMENİNDESİNİZ DEMEKTTİR.

Bir de ''işi biliyorsanız'', sırtınız da ''sağlam yere veya yerlere'' dayalıysa zaten hizmet aşkıyla! yanıp tutuşuyorsunuz,   BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ETÜT VE PROJELER DAİRESİ BAŞKANLIĞI GÖREV, YETKİ VE SORUMLULUKLARI İLE ÇALIŞMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK sayesinde önünüzde hiç kimse duramaz. ''O'' şehri UÇURURSUNUZ! 

ETÜT VE PROJELER DAİRE BAŞKANLIĞI dendiğinde aslında şunu anlamamız gerekir. DİLEK HAVUZLARI vardır ya hani içine bozuk para atılır ve dilek tutulur, işte bu sözünü ettiğimiz daire belediyelerin DİLEK HAVUZU gibi işlevi olan bir birim. Atın içine BOZUKLUKLARI dileyin ne dilerseniz biçiminde algılamayın, zahmet edin ve yönetmeliğini okuyun ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız.

Yerelde hizmet etmek adına BAŞKAN olmak için çırpınmanıza, siyasi külfetlere katlanmanızın gereği yok derken, hizmet için bir çok alan, farklı farklı birimlerin olduğuna en iyi örneklerden birisi olan  bu daire  aklımıza ilk gelen oldu. Ayrıca Tekirdağ, Balıkesir, İstanbul veya başka bir şehir değil, geneli üzerinden örneğimizi verdik. 

Hazır aklımıza gelmişken ... bizim şehrimizin DİLEK HAVUZU ne alemde? Bilmediğimizin cahili olarak devam etmeyelim. 

Bizim HAVUZUN KERAMETİNİ UZAKLARDAN DUYUP, BU KERAMETTEN MEDET UMANLAR VAR MI, NELER DİLEMİŞLER VE HANGİ DİLEKLERİ YERİNE GETİRİLMİŞ? 

Bakalım!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI