SİZİ NE KOKLAYABİLDİK NE DE OKKALAYABİLDİK ...

SİZİ NE KOKLAYABİLDİK NE DE OKKALAYABİLDİK ...

Dünden devamla...

Ahaliyi MUTLUGİLLER olarak adlandıran belediye ''başkanı'' var. 

Kim bu?

 Aslında KİM olduğu noktasında veya KİM ZANNETTİKLERİ noktasında ( ben dahil ) sonsuz yanılgıya düştüklerini fark ettikleri bir isim, 

Kavun dahi alırken, çaktırmadan dibini koklayan, karpuz seçerken onlarcasına tıklayan avuçlarında okkalayan, karpuzun sesine göre kanaat ortaya koyan bu millet iş yetkin ve etkin insan seçme konusunda yetersiz.

SEÇMECE BUNLAR! ...

Semt pazarlarının alışılagelmişi olan haykırışı sadce zerzevat seçmeye davet.

Geleceğinin ve bu gününün yaşam standartlarını planlamak ve uygulamak üzere yetkilendireceğin insanı seçememek, seçebilmek için önüne konanla yetinmek, ben seçtim ZANNEDEREK! avunmak ve ardından ELİM KIRILSAYDI I yakınmasına kendi kendine maruz kaldığını görmek ne acı değil mi ?

Gelelim ahaliyi MUTLUGİLLER sayan zihniyetin bakış açısına...

Koklayamadık, okkalayamadık sadece seçmece bunlar dediler ve gittik seçtiğimizi ZANNETTİK.

İlk gün tek kuruş dahi borcu olmayan belediye bu gün ne hallere geldi; trilyonlarca lira borçlu ve borçlanmaya devam ediyor. Karşılığında biz MUTLUGİLLER! olarak adlandırılanlar etrafımıza, yaşam alanlarıızın standartları noktasında bize sunulmuş ne görüyoruz?

Bir kaç metrelik parke taş döşenmiş ara yollar, bir kaç çay bahçesi, süs havuzu gibi bir süslü püslü renkli güneşlikleri konulmuş avuç içi kadar kumsalıyla halk plajı, bir kaç ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımı yapan aş evi, doğum yapan annelere bir defalık çocuk bezi hediyesi, askere gidenlere don falina iğne iplik traş takımı seti hediyesi... BAŞKA?

Zorladık üç satır yazabildik!

Diğer GÖRDÜKLERİMİZ! 

Hüsran, hayal kırıklığı, yetersizlik, yetkiyi etkiye dönüştürmeyi despotlukla karıştıran bir zihniyet, gönül ilişkilerinden asli görevlere zaman ayırmakta zorlanılan anlayış ve hiç yakışmayacak cinsten dedikoduya uzanan arkadan kıkırdamalarla tiğye alınan iktidarsızlık, sözde  ve  görünüş bakımından MUTLUGİLLERE ! konser, organizasyon kıyakları ve diğer taraftan...

Kurumsal yönden keyfiyet, bu gün git bir kaç ay sonra gel anlayışıyla amaçlanan farklı zihniyet yapısı,

Büyükşehir Belediye Başkanının şahsı ile gizliden çekişmek, onun altını oymak arkasından kulislerde dedikodular üretmek, onun kıymetini ve içtenliğini iyi niyetini yok sayarcasına ego savaşına girişerek yıpratmaya yönelik aslında kendinin yıprandığının farkına varamamaktan kaynaklanan aksiliklerin, aksamaların nedeni olmak... 

Seni yetkilendirerek etkili olmaya atayan halka sırtını dönerek onlardan uzaklarda bir yerlerde egonu onlara kabul ettirmeye çalışmanın getirdiği antipatiyi görememek.

Vaatler zinciri, sözünün arkasında duramayan yapı ve inanırlılığını her ortamda yitirmiş bir zavallılık, kendi siyasi yapısı içinde dahi ciddiye alınmayı yitirmiş bir hercai zihniyetin sonucu olan güvensiz, geçimsiz mızmız kaprisli olarak dışlanmışlık sonucundaki hüsran...

Şimdi biz nasıl ve neden mutlu olalım da bir araya gelip MUTLUGİLLER işte sayenizde biziz diyebilelim?

Haklısınız. SİZİ NE KOKLAYABİLDİK NE DE OKKALAYABİLDİK.

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
Basri     2017-10-08 Bu gün Trakya mız istenen hizmeti alamamışsa., insanımızın inatçı ve ketum siyasi tercihi sebebi iledir. Vazgeçemediği partisinin iş yapamayacağı belli olan adayını bile değiştiremeyen bir partizanlık sonucu. böyle hizmet almaz yöre konumuna gelmiştir. Hasbelkader kurulmuş fabrikalar da olmasa idi bugün ne iş bulabilir, ne de parası bittikçe bu sayede değer kazanmış tarlasını satarak geçinebilirdi. sadece eleştirmeyi ve kötülemeyi bir kültürlü vatandaş marifeti zannederek nereye kadar.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor