Karanlıkları Aydınlatmak . . .

Karanlıkları Aydınlatmak . . .

Aydın kimdir, aydın nasıl olunur?

Bizde aydın, dünyada aydın; Anarşist olmakmıdır aydın olmak? Devletin tüm asli unsurlarına karşı koymaktan, devlet iradesini hiçe saymaya çalışmaktan mı geçer aydın olmanın yolu?

Halkı anlamaktan uzak, halkın beklentilerinden soyutlanarak salt izimcilik peşinde koşmak, empresyonist olamayıp ama olmak için bir yerlerini yırtmaksa aydın olmak ;

Hadi canım, onun adı aydın olmak falan değildir.

Postmodernizmden yıllar yılıdır usanmış bu devlet ve bu halk o yetmezmiş gibi şimdilerde empresyonizm batağına sürüklenmeyecek.

Mütareke döneminin hainlikleri kuşaktan kuşağa devir olan ihanet sarmalı gibi sürüp giderken, dayatmalara ve oldu bittiler Türkiye’nin kaderini belirleyemeyecek kaygısı yaşayan her kim ve kimlerse o kaygılarının tesiri ile kahrolup bu hayasızlıklarına son verecekleri güne dek bu halk mücadelesinden geri adım atmayacaktır.

Siz nerenin, kimin, kimlerin aydınlattıklarısınız?

Siz aydınsınız öyle mi? Allah bu ülkeyi sizin gibi ” aydınlardan ” korusun ve zaten koruyor.

Müzakereye davet ettiğiniz devlet kimlerle müzakere masasına oturacak?  Bağımsız dediğiniz gözlemciler kimler olacak? Mutlaka aklınızda, planlarınızda birileri olmalı ki bunu dile getirmişsiniz.

Kalıcı barış mış;

Türkiye Cumhuriyeti Devleti kiminle savaş halinde ki kalıcı barış şartlarını görüşecek?

Müzakere koşullarını da devletin sağlamasını bekliyorsunuz.

Diğer taraftan;

Atatürk hayatta olsa, onun başında olduğu bir Türkiye’de, Atatürk mevcut durum karşısında ne yapardı?

Bu gün de Türkiye Cumhuriyeti’nin başında olan irade  onu yapıyor.  Gecikmiş olsa dahi aynısını yapıyor.

Kendi topraklarında, kendi hükümranlık sahasında çıkmış birileri bu işlere kalkışıyorlar. Türk devleti ne yapmalı? hemen buyurun müzakere masasına ve hadi söyleyin bakalım istekleriniz nelerse yerine getirelimde bu işi sonlandırın mı demeli?

Kalkıp bir sürü adına aydın, maydın diyen belli başlı jargonları kendilerine üç beş kelime ile edinmiş hainler sürüsünün dile getirdiği Sevr dayatmalarını kabul etmesini mi bekliyorsunuz?

Kendinize gelin demiyorum. Kendiniz zaten değilsiniz. Sizi bu hale getiren o her nasıl bir hayalse ondan uyanın diyor size bu devlet. Aklınızı başınıza alın.

Bu halk, tüm etnik kökenleri ile birlikte bütündür.

Kökünde, özünde askerlik vardır bu halkın. Sancağı her daim belindedir. sarıp sarmalamıştır beline sancağını. Aldığı emirle sancağını açar ve açtığı gibi de ölene kadar sancağı yere düşürmez.

”ORDULAR İLK HEDEFİNİZ AKDENİZDİR. İLERİ ! ”

Bu emri hatırlarsınız. Ağa babalarınız çok iyi bilirler bu emrin gereğinin nasıl yerine getirildiğini;

O gün hedef Akdenizdi. O hedefin yönü her an tam tersi istikamete yönelir ve önüne siz vatan hainlerinide  katarak, Musul’a kadar sürer götürür.

Kürdü, Lazı, Türkü top yekun;

Birdir, tekdir.

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI